dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - jasno
18°C
Advent v Praze

Praha 8: Tříkrálová sbírka 2016

I letos pořádá Praha 8 Tříkrálovou sbírku a posléze Tříkrálový trh. Materiální a finanční pomoc, kterou městská část v rámci tohoto projektu získá, bude věnována Fondu ohrožených dětí Klokánek v Chabařovické ulici na Praze 8, Centru integrace dětí a mládeže CID, Kolpingovu domu a dalším neziskovým organizacím Prahy 8.

Materiální dary, které organizace nevyužijí, budou nabídnuty v rámci Tříkrálového trhu občanům Prahy 8 a finanční výnos bude na slavnostním zakončení sbírky věnován Klokánku, pro který je i sebemenší pomoc velmi důležitá. Patronaci nad akcí převzala radní Anna Kroutil (ANO).

Řada lidí po vánočním úklidu jistě objeví plno věcí, které již nepotřebuje a které by přitom mohly sloužit dál. Díky tradiční Tříkrálové sbírce je možné s těmito věcmi udělat někomu ještě radost. Co se letos sbírá? Oblečení a boty pro děti od 0 do 12 let, hračky, deskové hry, stavebnice, školní potřeby, pomůcky a knihy. Součástí je také podpora „víčkové sbírky“ pro Honzíka a Kubíčka.

Oblečení může být obnošené, ale vždy musí být čisté a neponičené. Hračky by též měly být kompletní a samozřejmě čisté.

Sbírka probíhá v mateřských a základních školách, které připravily ve svých prostorách sběrné nádoby. Do projektu se letos zapojilo 18 škol. Svůj příspěvek můžete donést do následujících institucí od 2. ledna 2017 do 13. ledna 2017:

Mateřské školy:

MŠ Poznaňská, MŠ Libčická, MŠ Na Pěšinách, MŠ Korycanská, MŠ Klíčanská, MŠ Sokolovská, MŠ Kotlaska, MŠ Krynická, MŠ Chabařovická, MŠ Dolákova, MŠ a ZŠ U Školské zahrady, MŠ a ZŠ Na Slovance

Základní školy:

ZŠ Palmovka, ZŠ Bohumila Hrabala, ZŠ Mazurská, ZŠ Žernosecká, ZŠ Glowackého, ZŠ Burešova


J. J. Ryba: Česká mše vánoční u Pražského Jezulátka

24. prosince 2017 v 07:36

Zítra v 15 hodin můžete Rybovu Českou mši vánoční slyšet na Malé Straně v Karmelitské ulici.

Zítra: Česká mše vánoční v Praze 6

24. prosince 2017 v 07:27

Přijďte na 1. svátek vánoční v 17 hodin do kostela Československé církve husitské, kde uslyšíte Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Praha 13 zve na Běh za Ježíškem na Makču Pikču

24. prosince 2017 v 07:07

Halda Makču Pikču v Centrálním parku v Praze 13 se již podevatenácté stane dějištěm populárního Běhu za Ježíškem. Tento závod pořádaný stodůleckými atlety už k vánočnímu dění ve třinácté městské části neodmyslitelně patří a každý rok se při strmém výběhu na vrchol haldy utkají desítky...

Před kostelem svaté Ludmily servírovali rybí polévku

23. prosince 2017 v 19:23

Na náměstí Míru v Praze 2 před kostelem svaté Ludmily dnes Arcidiecézní charita rozlévala polévku. Během tří hodin jí rozdala příchozím celkem 500 litrů, uvařily ji kuchařky z libockého Domova svaté rodiny. ČTK to řekla tisková mluvčí Arcidiecézní charity Jarmila Lomozová. Kolemjdoucí zval na...

Zítra na polévku k Edenu

23. prosince 2017 v 10:02

Starosta městské části Prahy 10 Vladimír Novák a vedení radnice zvou na ochutnávku rybí polévky.

Třetí Adventní koncert v kostele

21. prosince 2017 v 11:31

Dnes uslyšíte poslední ze tří koncertů, které připravila na adventní čas radnice Prahy 2 pro posluchače zdarma.

Další články
Nahoru