dnes
Úterý - jasno
5°C
zítra
Středa - zatazeno
3°C
pozítří
Čtvrtek - snih-dest
2°C
Advent v Praze

Praha 8: Tříkrálová sbírka 2016

I letos pořádá Praha 8 Tříkrálovou sbírku a posléze Tříkrálový trh. Materiální a finanční pomoc, kterou městská část v rámci tohoto projektu získá, bude věnována Fondu ohrožených dětí Klokánek v Chabařovické ulici na Praze 8, Centru integrace dětí a mládeže CID, Kolpingovu domu a dalším neziskovým organizacím Prahy 8.

Materiální dary, které organizace nevyužijí, budou nabídnuty v rámci Tříkrálového trhu občanům Prahy 8 a finanční výnos bude na slavnostním zakončení sbírky věnován Klokánku, pro který je i sebemenší pomoc velmi důležitá. Patronaci nad akcí převzala radní Anna Kroutil (ANO).

Řada lidí po vánočním úklidu jistě objeví plno věcí, které již nepotřebuje a které by přitom mohly sloužit dál. Díky tradiční Tříkrálové sbírce je možné s těmito věcmi udělat někomu ještě radost. Co se letos sbírá? Oblečení a boty pro děti od 0 do 12 let, hračky, deskové hry, stavebnice, školní potřeby, pomůcky a knihy. Součástí je také podpora „víčkové sbírky“ pro Honzíka a Kubíčka.

Oblečení může být obnošené, ale vždy musí být čisté a neponičené. Hračky by též měly být kompletní a samozřejmě čisté.

Sbírka probíhá v mateřských a základních školách, které připravily ve svých prostorách sběrné nádoby. Do projektu se letos zapojilo 18 škol. Svůj příspěvek můžete donést do následujících institucí od 2. ledna 2017 do 13. ledna 2017:

Mateřské školy:

MŠ Poznaňská, MŠ Libčická, MŠ Na Pěšinách, MŠ Korycanská, MŠ Klíčanská, MŠ Sokolovská, MŠ Kotlaska, MŠ Krynická, MŠ Chabařovická, MŠ Dolákova, MŠ a ZŠ U Školské zahrady, MŠ a ZŠ Na Slovance

Základní školy:

ZŠ Palmovka, ZŠ Bohumila Hrabala, ZŠ Mazurská, ZŠ Žernosecká, ZŠ Glowackého, ZŠ Burešova


Praha 2 zve na třetí adventní koncert v kostele

Dnes v 09:40

Radnice druhé městské části přichystala na advent cyklus koncertů v kostelích na svém území. Koncerty se konají během tří čtvrtečních podvečerů. Začátek je v 18 hodin a vstup mají zájemci zdarma.

Praha 6 : Poslední adventní Farmářské trhy na Kulaťáku

Dnes v 09:27

V sobotu 22. prosince se na Kulaťáku konají od 8 do 14 hodin Adventní Farmářské trhy.

Rybovka na Letné

Včera v 18:22

Tradiční Rybovka na Letné v altánku u Letenského zámečku bude v neděli 23. prosince v 15 hodin.

Praha 8 chystá tradiční Tříkrálovou sbírku

Včera ve 14:57

I letos pořádá Praha 8 Tříkrálovou sbírku a posléze Tříkrálový trh. Materiální a finanční pomoc, kterou městská část v rámci tohoto projektu získá, bude věnována Fondu ohrožených dětí Klokánek v Chabařovické ulici na Praze 8, Centru integrace dětí a mládeže CID, Kolpingovu domu a dalším neziskovým...

Na tradiční rybí polévku do Vysočan

Včera v 09:54

Na rybí polévku, tradiční pokrm české národní kuchyně při štědrovečerní večeři, zve 20. prosince mezi 11. a 14. hodinou do Vysočan na náměstí OSN radnice deváté městské části. Popovídat si přitom můžete se zástupci či zastupiteli městské časti Praha 9.

Dnes v Šabachově parku

Včera v 09:50

Praha 6 pokračuje v adventních akcích v Šabachově parku a dnes v 16:30 hodin zve na vystoupení taneční školy, francouzský šanson nebo skupinu Neřež.

Jubilejní Běh za Ježíškem na Makču Pikču

Včera v 09:32

Halda Makču Pikču v Centrálním parku v Praze 13 se již podvacáté stane dějištěm populárního Běhu za Ježíškem. Tento závod pořádaný stodůleckými atlety už k vánočnímu dění v Praze 13 neodmyslitelně patří a každý rok se při strmém výběhu na vrchol haldy utkají desítky...

Vánoční koncert v Kulturním centru Prahy 5

16. prosince 2018 v 09:40

Kulturní centrum Prahy 5 pořádá v pondělí 17. prosince v 16:30 hodin vánoční koncert. Adventní a vánoční písně budou hrát žáci hudebních kurzů lektorů Jana Rychetského, Karla Hälbiga a Vojtěcha Racka.

Jakub Jan Ryba ve Vysočanech: Hej, mistře

15. prosince 2018 v 09:49

Mimořádný předvánoční koncert v římskokatolickém kostele Svatyně Krista Krále ve Vysočanech pořádá městská část Praha 9 v rámci Cyklu koncertů vážné hudby.

Praha 5 zve na Adventní sobotu s beuronským uměním

15. prosince 2018 v 09:35

Dnes se od 14:30 hodin koná prohlídka kostela Zvěstování Panně Marii při klášteře sv. Gabriela v Praze 5.

Další články
Nahoru