dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
14°C
pozítří
Pátek - skorojasno
17°C
Advent v Praze

Praha 8: Tříkrálová sbírka 2016

I letos pořádá Praha 8 Tříkrálovou sbírku a posléze Tříkrálový trh. Materiální a finanční pomoc, kterou městská část v rámci tohoto projektu získá, bude věnována Fondu ohrožených dětí Klokánek v Chabařovické ulici na Praze 8, Centru integrace dětí a mládeže CID, Kolpingovu domu a dalším neziskovým organizacím Prahy 8.

Materiální dary, které organizace nevyužijí, budou nabídnuty v rámci Tříkrálového trhu občanům Prahy 8 a finanční výnos bude na slavnostním zakončení sbírky věnován Klokánku, pro který je i sebemenší pomoc velmi důležitá. Patronaci nad akcí převzala radní Anna Kroutil (ANO).

Řada lidí po vánočním úklidu jistě objeví plno věcí, které již nepotřebuje a které by přitom mohly sloužit dál. Díky tradiční Tříkrálové sbírce je možné s těmito věcmi udělat někomu ještě radost. Co se letos sbírá? Oblečení a boty pro děti od 0 do 12 let, hračky, deskové hry, stavebnice, školní potřeby, pomůcky a knihy. Součástí je také podpora „víčkové sbírky“ pro Honzíka a Kubíčka.

Oblečení může být obnošené, ale vždy musí být čisté a neponičené. Hračky by též měly být kompletní a samozřejmě čisté.

Sbírka probíhá v mateřských a základních školách, které připravily ve svých prostorách sběrné nádoby. Do projektu se letos zapojilo 18 škol. Svůj příspěvek můžete donést do následujících institucí od 2. ledna 2017 do 13. ledna 2017:

Mateřské školy:

MŠ Poznaňská, MŠ Libčická, MŠ Na Pěšinách, MŠ Korycanská, MŠ Klíčanská, MŠ Sokolovská, MŠ Kotlaska, MŠ Krynická, MŠ Chabařovická, MŠ Dolákova, MŠ a ZŠ U Školské zahrady, MŠ a ZŠ Na Slovance

Základní školy:

ZŠ Palmovka, ZŠ Bohumila Hrabala, ZŠ Mazurská, ZŠ Žernosecká, ZŠ Glowackého, ZŠ Burešova


Vánoce společně už potřetí propojí Pražany a lidi bez domova

23. prosince 2018 ve 14:23

Studentské hnutí za solidaritu pořádá společně s Iniciativou za dostupné bydlení Bydlet-Žít! již třetí ročník akce Vánoce společně. 25. prosince budou v Praze otevřeny dva výdejní stánky – jeden ve Vrchlického sadech před Hlavním nádražím, druhý na Andělu. U nich budou dobrovolníci vydávat...

Zítra: Štědrá bohoslužba v Praze 15 a vánoční bramboračka

23. prosince 2018 v 07:11

Bohoslužba na Veronském náměstí se 24. prosince koná od 11:30 hodin.     

Rybovka na Hlaváku 2018

23. prosince 2018 v 05:14

Všichni, kdo si chtějí „Českou mši vánoční“ zahrát, zazpívat nebo jen poslechnout mohou dnes ve 14 hodin. Hraje se ve vstupní hale nádraží, severní část. Diriguje Lukáš Prchal.

Skauti z Proseka přiváží Betlémské světlo

22. prosince 2018 v 07:11

Skauti z Proseka opět přiváží Betlémské světlo do Prahy 9. Přijďte si se svíčkou 23. prosince pro plamínek a hrnek teplého nápoje na zahřátí. Letos se bude rozdávat ve velkém stanu před obchodním domem Billa.

Máte vánočně vyzdobený balkon? V Praze 13 můžete soutěžit

22. prosince 2018 v 07:09

Domovy se oblékly do svátečního a vánoční výzdobu má stále více balkonů a předzahrádek. Pokud i ta vaše k nim patří, můžete soutěžit.

Štědrovečerní polévku ochutnáte i na náměstí Míru

21. prosince 2018 v 08:18

Tradiční štědrovečerní polévku bude rozlévat Arcidiecézní charita Praha. Na 500 porcí jí bude připraveno pro potřebné i pro kolemjdoucí a návštěvníky vánočních trhů v neděli 23. prosince od 11 hodin před kostelem sv. Ludmily na Náměstí Míru v Praze 2.

Praha 5: Čtvrtý koncert z cyklu nedělních adventních koncertů

21. prosince 2018 v 07:57

Nenechte si ujít čtvrtý koncert z tradičního cyklu nedělních adventních koncertů, které pořádá MČ Praha 5. 23. prosince v obřadní síni ÚMČ Praha 5 ve Stroupežnického ulici od 15 hodin zahraje sextet Pražského filmového orchestru.

Živý betlém v Hostivaři

21. prosince 2018 v 07:05

V úterý 25. prosince můžete od 17 hodin navštívit živý betlém se svatou rodinou, s ovečkami, koledami, slovem RNDr. Jiřího Grygara, se svařeným vínem, perníčky, u kostela Stětí sv. Jana Křtitele.

Zastupitelé budou zpívat před kostelem sv. Ludmily

20. prosince 2018 v 16:49

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily scházejí zastupitelé Prahy 2 a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru