Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 24. 6. 2021
Svátek má Jan
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Praha 8 spustí rychlotesty, zaměří se na sociální služby

Praha 8 zakoupila speciální přístroj Ichroma II na testování přítomnosti viru způsobující onemocnění covid-19. „V testování se zaměříme především na sociální služby, seniory a zaměstnance, kteří s nimi pracují. Odběrem výtěru z nosohltanu a následným zpracování získáme výsledek už do 12 minut s přesností 95 procent,“ uvedl místostarosta osmé městské části Jiří Vítek.

V nejbližších dnech zahájí Praha 8 plošné testování. To se bude týkat téměř všech pracovníků a klientů domovů pro seniory. „Testování zahájíme ihned po obdržení testů. V kombinaci s přístrojem Ichroma II tak zajistíme maximální možné testování, které jsme schopni provést vlastními silami. Kvalifikovanou osobu na výkony máme samozřejmě zajištěnou, přístroj byl totiž od našeho odboru krizového řízení, který ho objednal, ihned předán na odbor zdravotnictví a sociálních služeb,“ dodal místostarosta Vítek. 

Přesnost analyzátorů je nad 95 procent. Stejně jako u PCR testů se analyzují vzorky výtěru z nosohltanu. „Pomocí tohoto přístroje je kromě covidu možné diagnostikovat přibližně čtyřicet dalších onemocnění, takže s jeho využitím počítáme i po skončení současné pandemie. Kladné reference pro nákup přístroje jsme obdrželi i z Brna a Jablonce. Všichni se shodují na tom, že použití Ichromy II je efektivní,“ uzavírá místostarosta Vítek.

Cena jihokorejského přístroje Ichroma II, který byl pořízen z fondu Covid, byla zhruba 25 tisíc korun. Testování pomocí přístroje je však rychlejší a zároveň výrazně levnější. Následný test totiž vychází pouze na 309 korun. Jeho výsledky jsou známy do 12 minut.


Praha 7 naočkovala během pátečního odpoledne 2850 lidí

20. června 2021 ve 20:48

Před základní školou na Strossmayerově náměstí v pátek 18. června vyrostly dva stany, ve kterých 15 dobrovolníků odbavovalo registrace zájemců, kteří přišli na očkování. 

Praha 6 zařídí očkování v domácím prostředí

16. června 2021 v 07:41

Praha 6 zajistila očkování v domácím prostředí. Pokud znáte nebo máte ve svém okolí člověka, který se není jinak schopen dopravit k očkováni, zavolejte na radnici, mobilní očkovací tým doveze očkování přímo na místo

Lidový dům se otevírá veřejnosti jako testovací centrum

15. června 2021 v 06:58

V Lidovém domě v Praze 1 se v úterý 15. června otevírá nové testovací centrum na covid-19 pro veřejnost. Testy bude provádět společnost SCIMED Biotechnologies, a to jak testy PCR metodou, tak antigenní testování.

Praha 7 připravila očkování pro zájemce od 16 let

10. června 2021 v 07:39

Ve spolupráci s Poliklinikou Prahy 7 a společností Mild Blue zajistila radnice možnost rychlého naočkování zájemců starších 16 let proti nemoci covid-19 vakcínou od společnosti Pfizer/BioNTech. 

Praha nesouhlasí s nošením roušek ve školách, poslala apel ministrovi

8. června 2021 v 09:51

Jménem hlavního města Prahy byl včera zaslán ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi a na vědomí ministru školství Robertu Plagovi (oba za ANO) dopis s apelem na zrušení povinnosti žáků mít zakryté dýchací cesty při výuce ve školách. Tímto vysloveným nesouhlasem se Praha připojuje ke Svazu měst a...

Dvě třetiny Pražanů mají stále zájem nechat se očkovat

3. června 2021 v 07:48

Hlavní město si nechalo agenturou STEM zpracovat výzkum, který se soustředil na několik důležitých aspektů spojených s koronavirovou krizí a očkováním. Podle výzkumu stále roste počet Pražanů, kteří se chtějí nechat naočkovat, konkrétně se jedná o 67 % lidí.

Další články
Nahoru