dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská politika

Praha 8 si nepřeje zahušťování zástavby v Písečné ulici

Rada městské části Praha 8 podala odvolání proti nedávnému rozhodnutí Stavebního úřadu o umístění stavby nových bytových domů v Písečné ulici.

„Jde o nepřípustné zahušťování dokončené urbanistické struktury sídliště. Jsem přesvědčen, že zahušťování sídlištní zástavby je v naprostém rozporu s přáním místních obyvatel a podstatným způsobem by snížilo komfort bydlení,“ vysvětluje rozhodnutí starosta Prahy 8 Jiří Janků.

Projekt výstavby po několik let vzbuzuje vášně mezi místními obyvateli. I z tohoto důvodu se radní nesouhlasně vyjádřili k projektové dokumentaci „Bytových domů Písečná“ již v únoru 2013.

Se zahušťováním sídlištní zástavby bojuje vedení Prahy 8 dlouhodobě. Snaha radnice se tak upírá především k návrhům na překvalifikování pozemků z kategorie umožňující výstavbu na zeleň. „Bohužel musím konstatovat, že vedení hl. m. Prahy tyto návrhy do nově se formujícího Metropolitního plánu Prahy odmítlo zakomponovat,“ doplňuje Janků.

 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru