dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Pražská doprava

Praha 8 se snaží prosadit změny v příměstských autobusových linkách 349, 348 a 369

Městská část Praha 8 se snaží prosadit, aby autobusová linka PID číslo 349 neprojížděla silně dopravně zatíženou Ďáblickou ulicí. Místo ní by mohla v úseku Třebenická – Skládka Ďáblice využívat dálnici D8. Cílem je zajistit, aby autobusové spoje této příměstské linky nezatěžovaly zplodinami a hlukem občany žijící u Ďáblické ulice a aby se zlepšila průjezdnost této silně zatížené a frekventované komunikace. Vyšlo by se tak vstříc požadavkům některých občanů Ďáblic, kteří požadují snížení počtu příměstských autobusových linek projíždějících Ďáblicemi.     

Praha 8 také plně podporuje požadavek Městské části Praha – Ďáblice a místních občanů na obnovení zastávky Ďáblický hřbitov pro příměstské autobusové linky číslo 348 a 369. Zajistí se tak lepší dopravní obslužnost pro místní obyvatele.

„Prosazujeme odklon autobusové linky číslo 349 z Ďáblické ulice, protože víme, že tato komunikace je silně přetížená. Tato linka by mohla využívat v úseku Třebenická – Skládka Ďáblice dálnici D8, protože by tak nezatěžovala obydlená území Ďáblic. Tato změna trasy linky by vedla jen k malému nárůstu počtu kilometrů, které musí autobusy ujet. Podporujeme také znovuobnovení zastávky Ďáblický hřbitov pro příměstské autobusové linky číslo 348 a 369, aby se vyšlo vstříc požadavku místních občanů na lepší dopravní obslužnost této lokality,“ uvedl radní pro dopravu Prahy 8 Karel Šašek.                  Další články
Nahoru