dnes
Pátek - oblacno
19°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - zatazeno
19°C
Advent v Praze

Praha 8 rozsvítí letos čtyři vánoční stromy

Zatímco v roce 2015 svítil jediný oficiální osmičkový strom, a to na Karlínském náměstí, o rok později rozsvítila radnice další dva smrky na Ládví a na Krakově, a o letošních vánocích přibude velký strom na Elsnicově náměstí pod Libeňským zámkem.

Stromy se budou slavnostně rozsvěcovat během čtyř posledních listopadových večerů vždy od 17 hodin spolu s kulturním programem. Dětské pěvecké a taneční soubory Vonička, Osmikvítek nebo Osminka nám připomenou tradiční české a moravské koledy v jejich nezapomenutelném podání.

Dospěláckou část účinkujících bude reprezentovat staropražská kapela Třehusk, Foerstrovo komorní pěvecké sdružení, gospely a spirituály zahraje duo T´N´T´.

Pro zahřátí budou na místě připraveny stánky s vánočním občerstvením jako je svařené víno, trdlo a řada dalších laskomin.

Chybět nebudou ani ukázky vánočních zvyků jako jsou zdobení perníčků, výroba ozdob ze slámy nebo výroba vlastní svíčky ze včelího vosku.


Praha 4: Rybí polévka se bude rozdávat na Pankráci

23. prosince 2019 v 15:58

Tradiční vánoční rybí polévka se letos bude rozdávat i v Praze 4, a to na Štědrý den od 10:30 hodin před obchodním centrem Arkády Pankrác, kam na polévku, vánočku a svařené víno zve starostka Irena Michalcová.

Dnes: Poslední z Adventních koncertů Prahy 5

22. prosince 2019 v 09:52

Od 17 hodin se v obřadní síni Prahy 5 ve Stroupežnického ulici koná čtvrtý z koncetrů radnice páté městské části.

Praha 5: Adventní koncert Pražákova kvarteta

22. prosince 2019 v 07:46

Dnes, 22. prosince, se v kostele sv. Václava na Smíchově koná Adventní koncert. Začíná v 16 hodin a je zdarma.

Dnes: Zastupitelé budou zpívat před kostelem

22. prosince 2019 v 07:28

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily v Praze 2 scházejí zastupitelé druhé městské části a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Zpívání koled na Štědrý den u bistra Bruncvík

22. prosince 2019 v 07:03

Přijďte si i letos zazpívat koledy. Zpěvníčky dostanete na místě.

Další články
Nahoru