dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Pražská politika

Praha 8 rozděluje granty

Rada osmé městské části schválila rozdělení grantů do pěti oblastí – na sociální oblast, na primární prevenci rizikového chování dětí a mládeže, na dlouhodobě organizovanou sportovní výchovu mládeže, na volný čas dětí a mládeže a na tělovýchovnou činnost dospělých. Rozdělení části grantů (tzn. nad padesát tisíc korun) ještě musí v polovině června schválit Zastupitelstvo MČ Praha 8.

Všechny granty jsou dotované z odvodu z výherních hracích automatů s tím, že příjemci jsou na tuto skutečnost upozorněni.

V případě oblasti prevence rizikového chování u dětí a mládeže rada schválila rozdělení 700 tisíc korun mezi jedenáct projektů

V rámci grantů na dlouhodobě organizovanou sportovní výchovu mládeže osmá městská část rozdělí mezi třicítku projektů cca 7,3 milionů korun

V oblasti určené na volný čas dětí a mládeže si téměř čtyři desítky projektů rozdělí dva miliony korun. Grant získá například Salesiánské středisko mládeže, FK Admira, Sokol Libeň, Karlín a Kobylisy, Junák či Pop Balet.

V rámci grantů na tělovýchovnou činnost dospělých je rozděleno mezi dvě desítky projektů cca 2,4 milionů korun.

V sociální oblasti si grant ve výši dvou milionů korun rozdělí šest desítek projektů. Jedná se např. o občanská sdružení a organizace Amelie, Arcidiecézní charita Praha, Diakonie ČCE, Asistence, Fokus Praha, Hospic Štrasburk, Cesta domů, Hospic Dobrého pastýře, Green Doors či  Ruka pro život.


Další články
Nahoru