dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražský život

Praha 8 postaví pro bezdomovce azylový dům

Osmá městská část nechá zrekonstruovat objekt Prosecká 30 na azylový dům se sedmnácti  byty a s denním nízkoprahovým centrem, který bude určen lidem bez domova. Svým klientům se otevře ještě letos.

Radní MČ Praha 8 schválili vyhlášení výběrového řízení na dodavatele stavebních prací na objekt Prosecká 30, který nechá radnice zrekonstruovat na azylový dům s denním nízkoprahovým centrem. Azylový dům ještě letos poskytne zhruba 37 klientům bytové zázemí a 20 – 30 klientům denně péči denního centra. Opora bude mířena zejména na lidi bez domova.

Po rekonstrukci vznikne v objektu sedmnáct bytových jednotek se sociálním zařízením a kuchyňkou, kancelář se zázemím a denní centrum, které bude zajišťovat možnost základní hygieny, poskytnutí stravy, převlečení a základního ošetření. Nezbytnou součástí proto budou sprchy, záchody, ošetřovna, výdejní místnost jídla, jídelna a šatna na převlečení.

Provoz azylového domu budou zajišťovat dva pracovníci. Náklady na zřízení azylového domu přijdou na zhruba 18 milionů korun s tím, že hlavní město Praha poskytne účelovou dotaci ve výši osm milionů korun. Poskytnutí dotace ještě musí schválit zastupitelé hlavního města Prahy.


Další články
Nahoru