Dnes Pátek - obcasny-dest 18°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 27. 5. 2022
Svátek má Valdemar
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Praha 8 pomáhá podnikatelům, zkusit mohou sousedský stánek

Po první vlně uvolnění opatření se opět otevřely trhy na Karlínském náměstí. Původně byly plánovány jako místo setkávání, posezení s přáteli, trávení odpoledne u sklenky vína a poslechu dobré hudby a v neposlední řadě samozřejmě jako místo, kde můžete nakoupit kvalitní a vždy čerstvé potraviny.

Vzhledem k tomu, kolik se dostalo podnikatelů a živnostníků do nelehké situace, přišla osmá městská část s nabídkou sousedského stánku.

„Každý pátek tak na Karlín marketu nabídneme jeden stánek zdarma pro kohokoliv z našich sousedů, který najde odvahu vyzkoušet si stát se na jeden den prodejcem. Chceme podpořit samoživitele, lidi, kteří by si rádi touto formou přivydělali, někoho, kdo si chce vyzkoušet, jak na jeho produkt budou reagovat zákazníci nebo klidně jen ty z vás, kteří se chtějí na jeden den vžít do role našich prodejců a farmářů a stát celý den na stánku,“ říká předsedkyně komise pro kulturu a volný čas Hana Novotná (TOP 09 + STAN).

sousedske-stanky První odvážnou sousedkou, která zažila trh v Karlíně 7. května, byla Petra Kleinová. Vášnivá pekařka a cukrářka, která žije v Karlíně a stará se o svého syna se specifickými potřebami.

Vzhledem k tomu je pro ni obtížné najít si zaměstnání s pevnou pracovní dobou, a nejen proto ji zaujala myšlenka sousedského stánku. Pro trhy připravila domácí sušenky, svatební koláčky, dorty, buchty i slané quiche.


Autor: TZ, red

Den dětí na pražských náplavkách

Včera ve 12:15

Na Den dětí budou náplavky patřit hlavně dětem. Plno zábavy najdou na obou březích Vltavy, v Praze 2 a Praze 5.

Dětský den s Protěží

25. května 2022 v 11:28

Nezisková organizace Protěž připravila na neděli 29. května zábavné odpoledne pro celou rodinu, které proběhne v parku Grébovka od 13 hodin. Vstupné je zdarma

Proběhlo veřejné setkání k úpravám prostranství pod pergolou Mendelova

25. května 2022 v 08:33

Minulý týden v úterý uspořádala Praha 11 veřejné setkání k úpravám prostranství pod pergolou Mendelova, které vzešlo jako reakce na statické posouzení stavu pergoly. Městská část o tom informovala na svém webu.

Se starostkou okolo Pětky v červnu. Setkání nejen pro pejskaře

25. května 2022 v 08:30

Další setkání Se starostkou okolo Pětky. V neděli 19. června budete s kynology hledat místo pro psí loučku.

Milovníci muškátů se sejdou v botanické zahradě

25. května 2022 v 08:25

Botanická zahrada v Troji připravila oblíbenou muškátovou burzu. Muškáty a další balkonové rostliny zaplní expozici Ornamentální zahrady od 27. do 29. května. 

Užijte si Jižní Město na vlastní uši, Praha 11 přináší projekt Podcasty

25. května 2022 v 08:04

Praha 11 přináší v novém projektu Podcasty rozhovory se zajímavými osobnostmi, pozvánky na akce i aktuality z dění v jedenácté městské části.

Festival jak víno na Střeláku

25. května 2022 v 06:25

Ta nejlepší vína z Jižní Moravy se představí po boku zahraniční tvorby. Můžete tak porovnat kvalitu našich vín se světem.

Pražské služby dětem. Na Ladronku přijde i Michal Nesvadba

24. května 2022 v 19:10

Pražské služby zvou již podesáté na zábavnou rodinnou akci na Ladronce v sobotu 18. června od 11 hodin. 

Sérií vzpomínkových akcí si Praha 2 připomene 80. výročí operace Anthropoid

24. května 2022 v 19:04

Městská část Praha 2 připravuje k letošnímu 80. výročí vojenské operace Anthropoid hned několik vzpomínkových akcí. Na mnohých se bude podílet také Československá obec legionářská. Mezi výčtem akcí nebudou chybět například panelové výstavy, tradiční pieta v Resslově ulici nebo celodenní akce pro...

Osmdesát let Operace Anthropoid připomene program na Karlově náměstí

24. května 2022 v 16:36

Akce k připomenutí 80. výročí operace Anthropoid se uskuteční v sobotu 18. června na Karlově náměstí.

Další články
Nahoru