Dnes Pátek - snih -3°C
Zítra Sobota - snih 0°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražský život

Praha 8 pomáhá podnikatelům, zkusit mohou sousedský stánek

Po první vlně uvolnění opatření se opět otevřely trhy na Karlínském náměstí. Původně byly plánovány jako místo setkávání, posezení s přáteli, trávení odpoledne u sklenky vína a poslechu dobré hudby a v neposlední řadě samozřejmě jako místo, kde můžete nakoupit kvalitní a vždy čerstvé potraviny.

Vzhledem k tomu, kolik se dostalo podnikatelů a živnostníků do nelehké situace, přišla osmá městská část s nabídkou sousedského stánku.

„Každý pátek tak na Karlín marketu nabídneme jeden stánek zdarma pro kohokoliv z našich sousedů, který najde odvahu vyzkoušet si stát se na jeden den prodejcem. Chceme podpořit samoživitele, lidi, kteří by si rádi touto formou přivydělali, někoho, kdo si chce vyzkoušet, jak na jeho produkt budou reagovat zákazníci nebo klidně jen ty z vás, kteří se chtějí na jeden den vžít do role našich prodejců a farmářů a stát celý den na stánku,“ říká předsedkyně komise pro kulturu a volný čas Hana Novotná (TOP 09 + STAN).

sousedske-stanky První odvážnou sousedkou, která zažila trh v Karlíně 7. května, byla Petra Kleinová. Vášnivá pekařka a cukrářka, která žije v Karlíně a stará se o svého syna se specifickými potřebami.

Vzhledem k tomu je pro ni obtížné najít si zaměstnání s pevnou pracovní dobou, a nejen proto ji zaujala myšlenka sousedského stánku. Pro trhy připravila domácí sušenky, svatební koláčky, dorty, buchty i slané quiche.


Autor: TZ, red

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

7. prosince 2022 v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Další články
Nahoru