dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská politika

Praha 8 podpoří službu mobilního týmu

Osmá městská část daruje o. s. STŘEP finanční dar ve výši dvě stě tisíc korun. Peníze budou použity na v České republice ojedinělou službu „mobilního týmu“, který dochází přímo do rodin, kde diagnostikuje a následně řeší problémy.

„Se sdružením STŘEP spolupracuje sociální odbor úřadu v rámci pilotního projektu. Již v tuto chvíli je zřejmé, že služby mobilního týmu mají maximální výsledky při minimálním zatížení rodin. Protože chceme, aby projekt v Praze 8 pokračoval i po září 2014, do kdy má zajištěné financování, rozhodli jsme se službu finančně podpořit,“ říká radní Markéta Adamová.

Mobilní tým je složen ze sociální pracovnice, psychologa, speciálního pedagoga a specialisty pro národnostní menšiny. Dochází do rodin a domácností, kde se seznámí s prostředím a provede diagnostiku. „Díky tomu může následně vyhodnotit a řešit problémy klienta, a to komplexně, efektivně a zcela na míru jeho potřebám,“ přibližuje systém mobilního týmu radní.

Mobilní tým již zajistil pro řadu rodin z Prahy 8 podporu v rodinných vztazích, ve výchovných selháváních, ve škole v podobě asistenta pedagoga a vyřešil situaci chlapce, se kterým nebylo doma vhodně zacházeno a mohlo v budoucnu dojít až k jeho týrání.

 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru