dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Praha 8 otevřela opravený kulturák Krakov. Sídlištní stavba díky nové fasádě prokoukla
Bohnický kulturák v novém hávu. Foto: archiv Praha 8

Praha 8 otevřela opravený kulturák Krakov. Sídlištní stavba díky nové fasádě prokoukla

Radnice Prahy 8 dnes otevřela zrekonstruovaný kulturní dům Krakov v Bohnicích. Kulturní dům se dočkal například výměny oken a nového obvodového pláště budovy. Kromě snížení energetické náročnosti napomůže nová, moderní a architektonicky zajímavá fasáda lepšímu vnímání sídliště.

Kulturní dům Krakov v Bohnicích prošel rozsáhlou, tříměsíční rekonstrukcí, při níž byla vyměněna okna a obvodový plášť budovy. Na dokončené stavební práce navázal správce budovy, Servisní středisko pro správu svěřeného majetku MČ Praha 8, výmalbou všech prostor a drobnými úpravami, které nebylo možné do projektu zahrnout.

Rekonstrukční projekt „Snížení energetické náročnosti objektu Kulturní dům Krakov" přišel Prahu 8 na téměř pětadvacet milionů korun, přičemž deset milionů půjde z fondů Evropské unie.

Rozsáhlý projekt zasáhl z technologických důvodů do provozu celé budovy. Byly přestěhovány odbory radnice nebo dětský klub Osmík, většina dalších aktivit v říjnu skončila, nebo se přesunula do jiných prostor.

Ještě položí nové koberce

„Rekonstrukci bylo třeba dokončit do konce roku 2013, abychom mohli čerpat evropské dotace. To se podařilo. Díky novému vzhledu již kulturní dům nepokulhává za budovami v okolí, kde bylo nedávno otevřeno opravené nákupní centrum i v loňském roce rekonstruována poliklinika Mazurská,“ popisuje radní Markéta Adamová (TOP 09).

Předání díla proběhlo na konci prosince. V průběhu ledna se do budovy postupně vrací odbor školství a kultury MČ Praha 8 i krátkodobí a dlouhodobí nájemci s tím, že plný provoz se očekává od února. Nyní ještě dokončovací práce hlavně uvnitř budovy, dojde k vymalování. Položeny budou nové koberce.

„Od nového roku opět nabíhají kurzy a cvičení, které jsou k dispozici dětem i dospělým. Zmodernizovaná budova nyní nabízí příjemnější prostředí k provozování všech aktivit a služeb, navíc ušetří náklady na vytápění, které dosud činily zhruba dva miliony korun ročně,“ sděluje Markéta Adamová. Praha 8 již žádost o získání dotace na zateplení KD Ládví, který by si rekonstrukci rovněž zasloužil.


Další články
Nahoru