Dnes Úterý - obcasny-dest 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 14°C
Úterý 24. 5. 2022
Svátek má Jana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 8 otestovala na covid zatím polovinu zaměstnanců úřadu, pozitivní byl jen jeden vzorek
Testování zaměstnanců úřadu osmé městské části. Foto: Jan Puci

Praha 8 otestovala na covid zatím polovinu zaměstnanců úřadu, pozitivní byl jen jeden vzorek

Dnes ráno začalo v ulici U Meteoru testování zaměstnanců radnice Prahy 8. Ze sto padesáti provedených testů byl jen jeden vzorek pozitivní. Druhá polovina pracovníků úřadu se bude moci nechat otestovat pozítří.
starosta-gros-testovani-nahled

Otestovat se nechal i starosta Ondřej Gros

„Už včera jsem vyzval zaměstnance, aby se očkovali dobrovolně, nechci nikoho nutit. Je to v zájmu všech. Těší mě, že je zájem obrovský. Lidi pochopili, že to je dobré pro bezpečnost na pracovišti. Email ode mne dostali i další členové rady, aby se otestovali,“ uvedl starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS), podle kterého je testování hrazeno pojišťovnou a radnici to nestojí ani korunu. Nízká budova v sousedství radnice, kde se testuje, patří městské části.

Očkování bude probíhat každý týden v úterý a ve čtvrtek od 8 do 16 hodin. Kromě zaměstnanců úřadu sem mohou přijít i pracovníci příspěvkových organizací osmé městské části. Dohromady se jedná o zhruba sto lidí. Možná se zde budou testovat i strážníci a policisté, pokud o to Městská policie či Policie ČR projeví zájem.

Podle místostarosty a šéfa krizového řízení Jiřího Vítka (Patrioti) dostanou možnost nechat se otestovat i všichni zastupitelé před tradičním čtvrtletním zasedáním, které se koná příští týden v úterý.

„V případě pozitivního testu, který byl dnes jen jeden, je vzorek odborně vyšetřen pro potvrzení, nebo vyloučení nákazy. Díky tomu nemusí daný člověk chodit k lékaři a na další testy,“ sdělil Vítek.

„Dokud se nepovede naší republice absolvovat vakcinační kampaň, je testování bohužel asi jediná cesta, včetně důsledného uplatňování 3R, jak maximálně potlačit přenos nákazy na pracovišti a pomoci vytvořit na pracovištích epidemiologicky bezpečnější prostředí,“ dodal starosta Ondřej Gros.


Autor: Jan Puci

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru