Dnes Čtvrtek - zatazeno 6°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 8 otestovala na covid zatím polovinu zaměstnanců úřadu, pozitivní byl jen jeden vzorek
Testování zaměstnanců úřadu osmé městské části. Foto: Jan Puci

Praha 8 otestovala na covid zatím polovinu zaměstnanců úřadu, pozitivní byl jen jeden vzorek

Dnes ráno začalo v ulici U Meteoru testování zaměstnanců radnice Prahy 8. Ze sto padesáti provedených testů byl jen jeden vzorek pozitivní. Druhá polovina pracovníků úřadu se bude moci nechat otestovat pozítří.
starosta-gros-testovani-nahled

Otestovat se nechal i starosta Ondřej Gros

„Už včera jsem vyzval zaměstnance, aby se očkovali dobrovolně, nechci nikoho nutit. Je to v zájmu všech. Těší mě, že je zájem obrovský. Lidi pochopili, že to je dobré pro bezpečnost na pracovišti. Email ode mne dostali i další členové rady, aby se otestovali,“ uvedl starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS), podle kterého je testování hrazeno pojišťovnou a radnici to nestojí ani korunu. Nízká budova v sousedství radnice, kde se testuje, patří městské části.

Očkování bude probíhat každý týden v úterý a ve čtvrtek od 8 do 16 hodin. Kromě zaměstnanců úřadu sem mohou přijít i pracovníci příspěvkových organizací osmé městské části. Dohromady se jedná o zhruba sto lidí. Možná se zde budou testovat i strážníci a policisté, pokud o to Městská policie či Policie ČR projeví zájem.

Podle místostarosty a šéfa krizového řízení Jiřího Vítka (Patrioti) dostanou možnost nechat se otestovat i všichni zastupitelé před tradičním čtvrtletním zasedáním, které se koná příští týden v úterý.

„V případě pozitivního testu, který byl dnes jen jeden, je vzorek odborně vyšetřen pro potvrzení, nebo vyloučení nákazy. Díky tomu nemusí daný člověk chodit k lékaři a na další testy,“ sdělil Vítek.

„Dokud se nepovede naší republice absolvovat vakcinační kampaň, je testování bohužel asi jediná cesta, včetně důsledného uplatňování 3R, jak maximálně potlačit přenos nákazy na pracovišti a pomoci vytvořit na pracovištích epidemiologicky bezpečnější prostředí,“ dodal starosta Ondřej Gros.


Autor: Jan Puci

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru