dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražský život

Praha 8 opraví park Pod Plynojemem, připravuje jeho revitalizaci

Radnice Prahy 8 připravuje na rok 2015 revitalizaci parku Pod Plynojemem, který jí byl začátkem roku 2014 svěřen do správy. Ještě před svěřením začala s vyklízením parku a prořezem dřevin, nyní se připravuje oprava pěších cest. 

„To, co provádíme, jsou pouze základní, udržovací, respektive napravovací kroky. Park byl před naším zásahem v příšerném stavu, nicméně stále jsou v něm místa, která nejsou bezpečná. To chceme rychle změnit, nebudeme s tím čekat až na celkovou revitalizaci, kterou připravujeme na rok 2015,“ říká starosta Jiří Janků.

Mezi ne příliš bezpečné úseky patří právě asfaltové pěší cesty, které městská část nechá do konce července opravit. Celkem půjde o zhruba jedenáct set metrů čtverečních.

O svěření pozemků, původně ve vlastnictví Českých drah a. s., žádala městská část několik let. Po řadě jednání, která Praha 8 zprostředkovávala mezi tehdejším vlastníkem a MHMP, došlo ke směně několika různých pozemků mezi Hlavním městem Prahou a Českými drahami. Městské části byl park svěřen na přelomu let 2013 / 2014.


Další články
Nahoru