dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Pražský sport

Praha 8: Od pondělí do čtvrtka cvičte pod širým nebem

Cvičení pod širým nebem, které probíhá pod vedením zkušených lektorů na čtyřech vybraných fitness hřištích, je určen osobám ve věku 55+, které netrpí vážnými zdravotními a pohybovými problémy.  

„Fitness parky, které městská část buduje, jsou hojně využívány a staly se přirozenou součástí veřejného prostoru. Teď, když už máme dvě perfektně fungující Centra aktivizačních programů pro seniory, a to díky skvělým dobrovolníkům a návštěvníkům, ráda bych přesunula pohybovou aktivizaci a osvětu zdravého životního stylu i mimo jejich zdi,“ říká zástupkyně starosty Vladimíra Ludková.

Cvičení ve fitness parcích využívá instalované stroje i další pomůcky.

Při cvičení se seniory je nutné dbát na mnoho důležitých věcí, aby byl pohyb zdraví skutečně přínosný. „Senioři mají o cvičení velký zájem, jsem proto velmi ráda, že jim mohu nabídnout venkovní aktivity, které povede zkušená a certifikovaná fitness trenérka Pavlína Aksamítová, která je zároveň velmi oblíbenou dobrovolnicí Centra aktivizačních programů pro seniory,“ dodává místostarostka.

„Jakmile však přijdou chladné dny, cvičení bude přesunuto do blízkých tělocvičen – v Karlíně do DK Karlík, v Kobylisích do nově zrekonstruovaného prostoru při DK Ďáblík, v Bohnicích do tělocvičny Centra aktivizačních programů pro seniory,“ doplňuje Vladimíra Ludková.  

Zájemci se mohou účastnit tréninků podle svého výběru a vhodné je si cvičení rezervovat na emailu lektorky Pavlíny Aksamítové: pavla.aksa@gmail.com, která také poskytne veškeré informace. Vzhledem k tomu, že je projekt cílen jako preventivní a motivační program pro zdravé stáří a stárnutí, bude pro seniory bezplatný.

Rozpis tréninků na jednotlivých fitness hřištích:
•    Fitness park Mazurská: v pondělí od 14.30 do 15.30 hodin (při CAP Mazurská)
•    Fitness park Burešova: v úterý od 9.30 do 10.30 hodin (při CAP Burešova)
•    Fitness park Molákova: ve středu od 14.30 do 15.30 hodin
•    Fitness park Lehnická: ve čtvrtek od 9.30 do 10.30 hodin

Každý trénink bude přizpůsoben možnostem konkrétních účastníků a bude mít následující průběh:
1.    zahřátí organismu v podobě pohybu, při kterém se uvolní kloubní aparatura a prokrví se svaly (10 minut),
2.    první polovina samotného cvičení bude zaměřena na uvolnění a posílení horní poloviny těla, jeho středu a dolní poloviny (20 minut),
3.    druhá část tréninku se soustředí na cvičení zvyšující mobilitu kloubů a zlepšující koordinaci (20 minut),
4.    strečink (10 minut).


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru