dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Pražská politika

Praha 8 nesouhlasí s návrhem nových Pražských stavebních předpisů

Osmá městská část odeslala na Magistrát HMP vyjádření k obecným požadavkům na využívání území a technické požadavky na stavby v hlavním městě Praze (Pražské stavební předpisy). Za zcela zásadní považuje tři připomínky, které by do budoucna negativně ovlivnily život v Praze 8.

Radnice osmé městské části zaslala na Magistrát HMP vyjádření k obecným požadavkům na využívání území a technické požadavky na stavby v hlavním městě Praze (Pražské stavební předpisy). „Další materiál, který se týká plánování a rozvoje města, a opět máme zcela zásadní připomínky. Při schválení čekají Prahu 8 jen komplikace,“ říká starosta Jiří Janků a dodává: „Máme několik připomínek, ale tři považujeme za zcela zásadní.“

Mezi ně patří změna § 24, který by znamenal další zahušťování stávající zástavby. „Proto požadujeme zachování odstupových vzdáleností dle platné vyhlášky,“ dodává starosta.

Další změna, tentokrát § 32, by měla umožnit snížení počtu parkovacích stání v rámci nové výstavby. Také v tomto případě radnice požaduje zachování stávajícího stavu. „Této změně vůbec nerozumím. V současné době přece není možné stavět a přitom si nezajistit dostatečné množství parkovacích míst,“ říká starosta.

Poslední zásadní připomínka se týká § 52. „Pokud by za centrum města a historickou část bylo vyhlášeno i území Městské části Praha 8, bylo by možné do budoucna neřešit případné zvýšené hlukové zátěže z provozu na stávajících komunikacích. To by se týkalo například oblasti Bohnic a Čimic po zprovoznění další části silničního okruhu,“ vysvětluje starosta.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru