Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 8 nechala zpracovat koncepční studii území kolem Invalidovny

Praha 8 prochází dynamickým rozvojem. Povodně nastartovaly proměnu Karlína, v novou část města se mění téměř před očima Rohanský ostrov. Nová budoucnost čeká Palmovku, kde bude obrovským impulzem transformace torza budovy Nové Palmovky na sídlo vesmírné agentury EUSPA, stranou zájmu investorů ale nezůstává ani velké území Invalidovny a okolí.  

Tato lokalita je svou polohou logicky velmi atraktivní pro developery, jejichž záměry jsou v různé fázi rozpracovanosti. Městská část potřebovala nalézt linku, která je sjednotí. Praha 8 proto nechala zpracovat koncepční koordinační studii území, kterou v průběhu minulých měsíců představila veřejnosti. Studie řeší území o velikosti 63 hektarů. 

„Rozvoj nezastavíte, efektivnější cesta je ho usměrňovat, znát potřeby obyvatel a společně hledat dohody s investory. Nástrojem, který se nám osvědčil, jsou urbanistické nebo koncepční studie a participace s občany. Samozřejmostí je u nás finanční spoluúčast investorů na veřejné infastruktuře, jejíž pravidla jsme letos aktualizovali, aby se do nich promítla inflace a více odpovídaly našim potřebám,“ řekl místostarosta pro územní rozvoj Prahy 8 Radomír Nepil (ANO).


Autor: red

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

1. března 2024 ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru