dnes
Sobota - obcasny-dest
9°C
zítra
Neděle - oblacno
13°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
10°C
Praha 8: Na Elsnicově náměstí v Libni už svítí vánoční strom
Vánoční strom na Elsnicově náměstí, v pozadí Libeňský zámek. Foto: PP

Praha 8: Na Elsnicově náměstí v Libni už svítí vánoční strom

Na Elsnicově náměstí v Praze 8 – Libni proběhlo dnes v 17 hodin slavnostní rozsvěcení vánočního stromu. Bylo to první rozsvěcení obecního stromu v metropoli, většina těchto akcí se uskuteční až o víkendu.

strom-liben-2019 Letošní libeňský vánoční strom je 10 metrů vysoký smrk pichlavý a městské části ho daroval manželský pár z Čimic. Strom je starý 27 let.

„Chtěl bych všem lidem z Prahy 8 popřát do adventního hodně klidu a štěstí, aby toto období prožili bez zbytečných konfliktů,“ uvedl při slavnostním rozsvěcení starosta osmé městské části Ondřej Gros (ODS).

„Přeji obyvatelům Prahy 8 klidné přípravy na Vánoce. Advent by měl být o trávení více času s rodinou, přeji všem, aby si toto krásné období náležitě vychutnali,“ sdělil radní pro kulturu, sport a volný čas Michal Švarc (Patrioti pro Prahu 8).

V Praze 8 se v následujících dnech uskuteční slavnostní rozsvěcení vánočních stromů i na dalších místech. Ve čtvrtek 28. listopadu od 17 hodin na hřišti ZŠ Glowackého, v pondělí 2. prosince na vánočních trzích na Ládví a ve čtvrtek 5. prosince od 18 hodin na Karlínském náměstí.


Praha 4: Rybí polévka se bude rozdávat na Pankráci

23. prosince 2019 v 15:58

Tradiční vánoční rybí polévka se letos bude rozdávat i v Praze 4, a to na Štědrý den od 10:30 hodin před obchodním centrem Arkády Pankrác, kam na polévku, vánočku a svařené víno zve starostka Irena Michalcová.

Dnes: Poslední z Adventních koncertů Prahy 5

22. prosince 2019 v 09:52

Od 17 hodin se v obřadní síni Prahy 5 ve Stroupežnického ulici koná čtvrtý z koncetrů radnice páté městské části.

Praha 5: Adventní koncert Pražákova kvarteta

22. prosince 2019 v 07:46

Dnes, 22. prosince, se v kostele sv. Václava na Smíchově koná Adventní koncert. Začíná v 16 hodin a je zdarma.

Dnes: Zastupitelé budou zpívat před kostelem

22. prosince 2019 v 07:28

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily v Praze 2 scházejí zastupitelé druhé městské části a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru