Dnes Čtvrtek - zatazeno 19°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 17°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 8 má schválený rozpočet na letošní rok, počítá s vyššími příjmy i výdaji
Radnice Prahy 8 sídlí v Libni. Foto: archiv

Praha 8 má schválený rozpočet na letošní rok, počítá s vyššími příjmy i výdaji

Praha 8 bude letos hospodařit s příjmy zhruba 1,01 miliardy a výdaji 1,04 miliardy korun, což je meziročně více. Rozdíl pokryje přebytky hospodaření z minulých let. Na investice je naplánováno 206,75 milionu korun. Rozpočet dnes schválili zastupitelé městské části. Pro loňský rok měla radnice schválen rozpočet s příjmy zhruba 846,26 milionu korun a výdaji 899,74 milionu. Rozdíl měla pokrýt z vlastních peněz. Osmou městskou část tvoří území Bohnic, Čimic, Karlína a Kobylis a části Libně, Troji, Střížkova, Nového Města a Žižkova.

V příjmech získá radnice letos největší část peněz na takzvaných transferech, tedy z rozpočtu hlavního města nebo od státu, a sice 801,85 milionu korun. Daňové příjmy dosáhnou 156,5 milionu korun. Další peníze získá městská část na nedaňových příjmech, jako jsou příjmy z úroků či odvody příspěvkových organizací.

Běžné výdaje dosáhnou přibližně 833,4 milionu korun, tedy meziročně více. Nejvíc peněz vydá radnice na samotný chod městské části. Druhá nejvyšší částka je pro školství, mládež a sport, kam poputuje zhruba 207 milionů, a třetí pro zdravotnictví a sociální oblast s 103,3 milionu.

Kapitálové výdaje má radnice naplánovány na 206,75 milionu, kdy například na projekty v dopravě je vyčleněno 16,86 milionu, které půjdou třeba na parkování.

Investovat bude radnice do obnovy zeleně a oprav parků a veřejných prostor, výstavby podzemních kontejnerů. Pro školství jsou určeny investice ve výši 105,12 milionu, za které se budou opravovat školy nebo se pořídí vybavení pro školy.

Na koalici se domluvily ODS, TOP 09, ANO, STAN a uskupení Patrioti, mající ve 45členném zastupitelstvu většinu 27 hlasů. Volby v Praze 8 vyhrála ODS. V opozici jsou koalice Osmička žije a Praha Sobě, Piráti a rovněž koalice SPD a Trikolora.


Autor: ČTK

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru