Dnes Úterý - mlha 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 8 má schválený rozpočet na letošní rok, počítá s vyššími příjmy i výdaji
Radnice Prahy 8 sídlí v Libni. Foto: archiv

Praha 8 má schválený rozpočet na letošní rok, počítá s vyššími příjmy i výdaji

Praha 8 bude letos hospodařit s příjmy zhruba 1,01 miliardy a výdaji 1,04 miliardy korun, což je meziročně více. Rozdíl pokryje přebytky hospodaření z minulých let. Na investice je naplánováno 206,75 milionu korun. Rozpočet dnes schválili zastupitelé městské části. Pro loňský rok měla radnice schválen rozpočet s příjmy zhruba 846,26 milionu korun a výdaji 899,74 milionu. Rozdíl měla pokrýt z vlastních peněz. Osmou městskou část tvoří území Bohnic, Čimic, Karlína a Kobylis a části Libně, Troji, Střížkova, Nového Města a Žižkova.

V příjmech získá radnice letos největší část peněz na takzvaných transferech, tedy z rozpočtu hlavního města nebo od státu, a sice 801,85 milionu korun. Daňové příjmy dosáhnou 156,5 milionu korun. Další peníze získá městská část na nedaňových příjmech, jako jsou příjmy z úroků či odvody příspěvkových organizací.

Běžné výdaje dosáhnou přibližně 833,4 milionu korun, tedy meziročně více. Nejvíc peněz vydá radnice na samotný chod městské části. Druhá nejvyšší částka je pro školství, mládež a sport, kam poputuje zhruba 207 milionů, a třetí pro zdravotnictví a sociální oblast s 103,3 milionu.

Kapitálové výdaje má radnice naplánovány na 206,75 milionu, kdy například na projekty v dopravě je vyčleněno 16,86 milionu, které půjdou třeba na parkování.

Investovat bude radnice do obnovy zeleně a oprav parků a veřejných prostor, výstavby podzemních kontejnerů. Pro školství jsou určeny investice ve výši 105,12 milionu, za které se budou opravovat školy nebo se pořídí vybavení pro školy.

Na koalici se domluvily ODS, TOP 09, ANO, STAN a uskupení Patrioti, mající ve 45členném zastupitelstvu většinu 27 hlasů. Volby v Praze 8 vyhrála ODS. V opozici jsou koalice Osmička žije a Praha Sobě, Piráti a rovněž koalice SPD a Trikolora.


Autor: ČTK

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Dnes v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Pokračuje zvýšená údržba pochozí zóny Háje

Včera v 15:49

„Opravené schody, odplevelené dlaždice, strojní čištění. Nevzdáváme základní kultivaci společně s dohledem na bezpečnost veřejnosti,“ uvedla k pochozí zóně u stanice metra Háje starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP 11).

Praha poskytne peníze na stavbu domu s pečovatelskou službou v Řepích

Včera ve 14:53

Hlavní město poskytne návratnou finanční výpomoc na stavbu domu s pečovatelskou službou v Praze 17. V Řepích v ulici K Šancím vznikne bydlení pro seniory. Městská část získá na stavbu díky podpoře hlavního města půjčku ve výši 180 milionů korun. Poskytnutí finanční výpomoci v pondělí schválila...

Další články
Nahoru