dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
22°C
pozítří
Pátek - oblacno
23°C
Praha 8 letos nezavede participativní rozpočet. Kvůli šetření
Ilustrační foto: archiv

Praha 8 letos nezavede participativní rozpočet. Kvůli šetření

Radnice Prahy 8 letos nebude kvůli špatné finanční situaci městské části zavádět takzvaný participativní rozpočet. Při něm lidé navrhují a hlasují, za které projekty radnice utratí část peněz z rozpočtu. Radnice bude pouze dokončovat projekty vybrané v minulých letech. ČTK to dnes řekl starosta Ondřej Gros (ODS). Participativní rozpočet zaváděla Praha 8 v posledních dvou letech v éře minulého vedení radnice.

„Šetříme, kde se dá, navíc jsme zdědili projekty i z roku 2017, se kterými se bývalé vedení radnice nebylo schopno vypořádat," uvedl Gros. Radnice musela například kvůli špatné finanční situaci snížit rozpočtový rámec pro letošní rok téměř o miliardu korun a zrušila některé chystané projekty jako například stavbu cyklostezky.

Městská část se zaměří na to, aby dokončila projekty schválené v uplynulých letech. „Prioritou je dotáhnout resty minulé radnice a naplnit tak očekávání, která navrhovatelům i hlasujícím dali," uvedl na webu městské části radní Tomáš Hřebík (TOP 09 a STAN). Jakmile se prý finanční situace zlepší, radnice projekt opět vyhlásí.

V loňském roce rozhodovali obyvatelé Prahy 8 o využití deseti milionů korun, vybráno bylo 13 projektů. Stejnou částku rozdělovala radnice o rok dříve.

Jako první v metropoli spustila projekt participativního rozpočtu v roce 2014 radnice Prahy 7. Lidé tehdy jako nejlepší návrh zhodnotili vybudování sportovního hřiště v Holešovicích. V internetové anketě však při prvním pokusu hlasovalo pouhých 66 hlasujících. V roce 2015 spustily vlastní projekty Praha 10 a Zbraslav a následně se zapojily další městské části.


Radnice Prahy 11 bude mít nové stránky

Dnes v 06:59

Radnice jedenácté městské části spustí 1. září nové webové stránky, které budou nejen modernější, ale hlavně uživatelsky jednodušší.

Odkaz Baltského řetězu připomínají vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy ve foyer Nové radnice

19. srpna 2019 v 18:46

Na oslavu 30. výročí Baltského řetězu neboli Baltské jsou ode dneška do 25. srpna ve foyer Nové radnice vyvěšeny vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy společně s informačním bannerem. Připomínají událost, která stvrdila snahy pobaltských zemí vrátit se na mapu Evropy jako nezávislé...

Další články
Nahoru