Dnes Středa - skorojasno 26°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 26°C
Středa 10. 8. 2022
Svátek má Vavřinec
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 8 dnes nabízí respirátory seniorům a lidem v hmotné nouzi. Za dopoledne už vydala respirátory i dezinfekci 400 zájemcům
Foto: P8

Praha 8 dnes nabízí respirátory seniorům a lidem v hmotné nouzi. Za dopoledne už vydala respirátory i dezinfekci 400 zájemcům

Praha 8 dnes od 10 do 18 hodin vydává seniorům Prahy 8 a lidem v hmotné nouzi respirátory. Výdej probíhá na dvoře Úřadu městské části Praha 8 (tzv. „Bílého domu“, vstup z ulice Zenklova). Na osobu připadá jedna sada respirátorů (3 ks). Navíc je možné si odnést ještě lahvičku dezinfekce.

Radnice Prahy 8 zároveň prostřednictvím svých zaměstnanců roznesla respirátory nájemníkům domů s pečovatelskou službou a klientům pečovatelské služby, dále pak klientům sociálního odboru.

Praha 8 tak reaguje na rozhodnutí Vlády ČR o povinném nošení respirátorů, nanoroušek nebo dvou chirurgických roušek na sobě v obchodech, MHD, nemocnicích, provozovnách služeb a na dalších veřejných místech, které začne platit od dnešní půlnoci.


Autor: TZ, red

Praha 2 zajistí přeočkování seniorů proti nemoci covid-19

3. srpna 2022 ve 22:11

Praha 2 rozesílá seniorům nad 80 let dopis, ve kterém jim nabízí zajistit aplikaci čtvrté dávky vakcíny proti onemocnění covid-19. Ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze tak chce nabídnout toto přeočkování rychle, bez front a stresu.

FTN: Za první týden naočkováno přes 930 lidí

25. července 2022 v 09:39

Za první týden očkování 4. dávkou proti covid-19 ve bylo ve Fakultní Thomayerově nemocnici naočkováno přes 930 lidí.

Další články
Nahoru