dnes
Středa - obcasny-dest
13°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
15°C
pozítří
Pátek - zatazeno
14°C

Praha 8: Den Země a Duben měsíc bezpečnosti

Ve čtvrtek 27. dubna u KD Krakov na návštěvníky čekají přehlídka koní a psů Městské policie hl. m. Prahy, Pražské vodovody a kanalizace ukáží vodní bar, dozvíte se o koloběhu vody a její spotřeby nebo uvidíte ukázku vybavení a práce celníků, zabavených exponátů a práce celních psů.

Program:

09.00 až 09.30 Ukázky koní Městské policie hl. m. Prahy
09.30 a 10.30 Pejsek Rozárka se svým páníčkem
10.00 a 14.00 Divadélko Zuběnka – Státní zdravotní ústav
13.30 a 15.00 Ukázky koní Městské policie hl. m. Prahy
14.30 Hlídkoví psi Městské policie hl. m. Prahy

Zvířata lze odměnit doneseným tvrdým pečivem, psy piškoty (pouze celá balení).

Po celý den:
Hygienická stanice hl. m. Prahy bude demonstrovat účinky alkoholu a drog na zrakové vnímání a schopnost orientace v prostoru pomocí speciálních brýlí.   IPODEC – ČISTÉ MĚSTO a.s. představí pro malé i velké svoji úklidovou techniku.
EKO-KOM a.s. poskytne nafukovací skákací auto a projekt „Tonda Obal na cestách“.
ASEKOL a.s. poskytne skákací hrad, stánek a dílnu ELEKTROWIN a.s. zaujme hrou „Elektrické spotřebiče patří na místa zpětného odběru“.
BESIP – prezentace bezpečnosti silniční dopravy
Celní úřad pro hlavní město Prahu – ukázka vybavení a práce celníků, ukázka zabavených exponátů a práce celních psů laserový střelecký trenažer
Akademie dobrovolných záchranářů ČR, z.s. – ukázka první pomoci a zařízení záchranářů
Pražské vodovody a kanalizace – vodní bar, popis koloběhu vody a její spotřeby
Dopravní podnik hl. m. Prahy – poskytne historický autobus Škoda 706 RO z r. 1952
Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy – zapůjčí na ukázku elektromobil
Prezentace Obvodního ředitelství policie Praha III, 3. skupina Krajské pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy
Obvodní myslivecký spolek Praha 8 – ukázky sokolnictví a lovecké kynologie


Climbing 4 everybody za účasti nejlepších českých lezců

Včera v 15:36

Český horolezecký svaz v rámci projektu Erasmus+ umožní od 25. října do 31. října návštěvníkům Metropole Zličín jedinečný zážitek, vylézt až k vrcholu po stěně Mistrovství České republiky nebo na stěně pro širokou veřejnost. 

Praha vyhlašuje granty pro oblast životního prostředí na rok 2019

Včera ve 14:56

Vyhlášení grantového programu na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí hl. m. Prahy pro rok 2019 dnes schválila Rada hlavního města Prahy. Předpokládaná částka vyčleněná pro rok 2019 z rozpočtu hlavního města činí 45 milionů korun.

V Klánovicích byl nalezen mrtvý manželský pár

Včera ve 14:52

Dnes ráno policisté spolu s kriminalisty vyjížděli na základě oznámení do ulice V Pátém v Klánovicích, kde byla v domě nalezena mrtvá třiačtyřicetiletá žena, která podle všeho zemřela násilnou smrtí.

Sdružení Arnika dostane od města dotaci 392 tisíc korun

Včera ve 13:49

Dva projekty ekologického sdružení Arnika se dnes rozhodla na návrh radní Jany Plamínkové podpořit Rada hl. m. Prahy. Pobočný spolek Arnika – Program Ochrana přírody obdrží finanční podporu ve výši 197 tisíc korun na financování projektu „Koloběh rtuti v pražských vodách“, pobočný spolek Arnika –...

Praha 5: Pilates, strečing. Cvičení pro seniory s lektorkou

Včera v 09:26

Zdravotní cvičení pro seniory v Komunitním centru Prádelna. Nové lekce Pilates a strečinku pod vedením kvalifikované lektorky každý čtvrtek.

Podzimní bazárek v KC Novodvorská

Včera v 09:12

Dnes můžete navštívit podzimní charitativní bazar, který pořádá nadační fond Pečovatel v kulturním centru Novodvorská v Praze 4 od 13 hodin.

Rudolf Medek v KC Vozovna

Včera v 09:08

Zítra se od 17 hodin v KC Vozovna koná další přednáška v rámci doprovodného programu exteriérové výstavy Po stopách „osmiček“ v Praze 3. Tentokrát bude tématem generál Rudolf Medek.

Praha 2: Nelze žádat o občanský průkaz a cestovní doklad

Včera v 09:00

Z důvodu technického výpadku systému osobních dokladů nelze v současné době na ÚMČ Praha 2 podávat žádosti o občanský průkaz a cestovní doklad a ani uvedené hotové doklady předávat.

Rok České státnosti v Praze 6

Včera v 08:51

Praha 6 zve na oslavu stého výročí založení samostatného československého státu, která se koná v neděli 28. října na Dejvické třídě.

Food Film Fest provede kolem světa za potravinami

Včera v 08:44

Whisky, rajský blok o rajčatech, a proč tolik milujeme kvašené jídlo v nekonečných podobách. To vše zažijete a hlavně ochutnáte 27. října při Food Film Festu v Národní technické knihovně.

Úřad vlády z technických důvodů zkrátí sobotní den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci

22. října 2018 ve 21:20

V sobotu 27. a neděli 28. října budou pro veřejnost mimořádně zpřístupněny Hrzánský a Lichtenštejnský palác. Hrzánský palác bude po oba dva dny otevřen od 9 do 17 hodin, otevírací doba v Lichtenštejnském byla v sobotu z technických důvodů upravena od 13 do...

Před sto lety a dnes. Koncert, výstava a divadlo pro děti

22. října 2018 v 11:29

Další z akcí k výročí vzniku Československé republiky připravila třetí městská část 24. října od 14 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad. Na pódiu se vystřídají kapely jako Péro za kloboukem, Kateřina Steinerová & Her Swing Boys či legendární Garage & Tony...

Další krátké zprávy
Nahoru