dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C

Praha 8: Den zdraví a sociálních služeb

Osmá městská část připravila na pondělí 20. května již tradiční akci „Den zdraví a sociálních služeb“. V rámci zdravotní tématiky se letos hlavní pozornost zaměří především na mozkovou mrtvici a oční lékařství. V sociální oblasti se veřejností opět představí organizace, které v Praze 8 poskytují sociální služby.

Zájemci zde budou moci najít odpovědi na otázky jak ve zdravotní, tak v sociální oblasti.

V rámci zdravotní tematiky se letos bude hovořit zejména o mozkové mrtvici a očním lékařství. „Budeme zde mít unikátní model srdce, kterým se lidé budou moci projít, zájemci se mohou nechat zdarma vyšetřit, zjistit své riziko ohrožení mrtvicí a výsledky či možnosti prevence konzultovat namístě s lékařem,“ uvádí zástupkyně starosty Vladimíra Ludková.

„Druhým velkým tématem bude oční lékařství, a to jak pro dospělé, tak pro děti,“dodává. Na místě budou pracovníci očního oddělení Nemocnice Na Bulovce, u nichž bude možné nechat si změřit nitrooční tlak či prodiskutovat novinky v oblasti laserového odstraňování brýlí.

V rámci sociální oblasti se představí zhruba čtyřicet organizací poskytujících v Praze 8 sociální služby, které budou u svých stánků prezentovat svoji činnost. Sociální služby zahrnují širokou škálu pomoci, podpory a poradenství pro nejrůznější cílové skupiny, přičemž mnoho z nich se vedle specializované péče zaměřuje i na aktivizaci svých klientů a jejich volný čas.

K dispozici bude i aktualizovaný katalog sociálních služeb, který vydává radnice. „Lidé se potřebují zorientovat v nabídkách a možnostech organizací poskytujících sociální služby, a toto je ideální příležitost,“ uvádí zástupkyně starosty MČ Praha 8 Vladimíra Ludková.

V rámci doprovodného programu zde bude prodej výrobků chráněných dílen, výroba vitráží, trénování mozku, kavárna a vegetariánské občerstvení. Přístup do „bílého domu“ je bezbariérový.

Akce proběhne v pondělí 20. května 2013 v prostorách „bílého domu“, hlavní budovy radnice, U Meteoru 6, od 13 do 17 hodin.


Ve Strakově akademii se konalo 20. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže

Dnes v 16:01

V sídle Úřadu vlády ČR zasedl dnes ke svému jubilejnímu dvacátému jednání Národní parlament dětí a mládeže. Shodl se například na požadavku zavedení samostatné pozice dětského ombudsmana či na pravidelném seznamováni se s řešením krizových situací. Na úvod zasedání pozdravil členy parlamentu také...

Muž po zásahu elektrickým proudem

Dnes v 15:55

V pátek 17. listopadu vyjížděla autohlídka městské policie z Prahy 1 do Hybernské ulice, odkud byl hlášen úraz stavebního dělníka elektrickým proudem. Muž ležel v suterénu domu a nejevil známky života.

Rozsvícení břevnovského vánočního stromu

Dnes v 15:23

Ozdobenou živou jedličku v Bělohorské ulici u Kaštanu rozsvítí v sobotu 2. prosince v 17 hodin starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář, převor břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek a předseda spolku břevnovských živnostníků Tomáš Hudera.

Marek Eben pokřtí knížku pro chytré děti

Dnes ve 12:58

Křest dobrodružné knihy pro děti autora Petra Stančíka a ilustrátorky Galiny Miklíkové H2O Tajná vodní mise se koná ve středu 22. listopadu ve 12 hodin v Paláci knih Neoluxor.

Musica Florea uvede nově objevené kantáty českých autorů

Dnes v 11:58

V hudebních archivech evropských kulturních center se dodnes nachází množství děl, která čekají na své objevitele. Na koncert z děl, jejichž partitury ležely přes dvě stě let v pražských a vídeňských archívech, se mohou těšit posluchači v Praze a v Brně.

Vánoční piknik v Grébovce

Dnes v 11:51

Vánoční piknik 8. – 10. prosince, každý den od 10–19 hodin v parku Grébovka. Čeká vás moderní vánoční trh, vychutnáte si pohodovou vánoční atmosféru, ochutnáte to nejlepší z produkce vybraných prodejců a farmářů, koupíte si vánoční cukroví a dárky.

Vánoční trhy na Jiřáku

Dnes v 11:13

V sobotu 24. listopadu začnou v 16:30 hodin vánoční trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Přerušení dodávky vody v části Prahy 8 – Bohnic

Dnes v 10:57

Zítra bude od 8 do 15 hodin přerušena dodávka pitné vody v ulicích Bohnická 67/44, 69/46, 835/83a; U Pazderek 299/14, 300/16, 839/18, 840/18a, 848/19, 292/20, 173/21, 218/23, 805/25, 152/29; z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 1: Setkání osobností v Redutě

Dnes v 10:49

Pro seniory Prahy 1 připravila radnice setkání v Jazzovém klubu Reduta ve čtvrtek 23. listopadu.

Vánoční trhy na Hradě

Dnes v 09:54

Užít si Pražský hrad, trhy a výhled na město nebo inspirovat se pro vánoční nákupy. Vánoční trhy na Hradě začnou 24. listopadu.

Doll Prague 2017. Panenky a medvídci Teddy na výstavě

Dnes v 09:32

Od 24. do 26. listopadu bude ve Slovanském domě probíhat již 4. ročník celosvětové výstavy uměleckých panenek a medvídků Teddy. Své dílo přijede představit přes 140 umělců z 25 zemí.

Dnes začnou vánoční trhy na náměstí Míru

Dnes v 08:32

První vánoční trhy na území hlavního města začínají na náměstí Míru dnes, 20. listopadu. Otevřeny budou denně od 10 do 19 hodin až do Štědrého dne.

Festival Den poezie: Odpoledne pro děti

Dnes v 08:29

Dětské odpoledne v Kinského zahradě věnované 25. výročí vstupu Prahy do Unesca v neděli 26. listopadu od 14 do 17 hodin.

Putování za významnými architekty Prahy 5

Dnes v 07:38

V sobotu 25. listopadu se koná komentovaná prohlídka díla Josefa Schulze, významného architekta, restaurátora a pedagoga.

Další krátké zprávy
Nahoru