dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražský život

Praha 8: Cvičení pod širým nebem

Praha 8 připravila projekt „Cvičení pod širým nebem“, který je určen lidem 55+. Projekt navazuje na dobrovolnickou činnost Center aktivizačních programů pro seniory a rozšiřuje jejich nabídku. Pilotní část začíná v září.

Praha 8 od září spouští projekt, „Cvičení pod širým nebem“. Jeho pilotní část začíná již v září na čtyřech vybraných fitness hřištích.

„Fitness parky, které městská část buduje, jsou hojně využívány a staly se přirozenou součástí veřejného prostoru. Teď, když už máme dvě perfektně fungující Centra aktivizačních programů pro seniory, a to díky skvělým dobrovolníkům a návštěvníkům, ráda bych přesunula pohybovou aktivizaci a osvětu zdravého životního stylu i mimo jejich zdi,“ říká zástupkyně starosty Vladimíra Ludková.

Cvičení ve fitness parcích bude využívat instalované stroje i další pomůcky, které poskytnou lektoři. Projekt je určen osobám ve věku 55+, které netrpí vážnými zdravotními a pohybovými problémy.

Při cvičení se seniory je nutné dbát na mnoho důležitých věcí, aby byl pohyb zdraví skutečně přínosný. „Senioři mají o cvičení velký zájem, jsem proto velmi ráda, že jim mohu nabídnout venkovní aktivity, které povede zkušená a certifikovaná fitness trenérka Pavlína Aksamítová, která je zároveň velmi oblíbenou dobrovolnicí Centra aktivizačních programů pro seniory,“ dodává místostarostka.

Cvičení bude probíhat za každého počasí s tím, že každý musí zvážit účast s ohledem na možnost a potřeby svého zdravotního stavu. „Jakmile však přijdou chladné dny, cvičení bude přesunuto do blízkých tělocvičen – v Karlíně do DK Karlík, v Kobylisích do nově zrekonstruovaného prostoru při DK Ďáblík, v Bohnicích do tělocvičny Centra aktivizačních programů pro seniory,“ doplňuje Vladimíra Ludková.  

Vzhledem k tomu, že je projekt cílen jako preventivní a motivační program pro zdravé stáří a stárnutí, bude pro seniory bezplatný.


Další články
Nahoru