Dnes Pátek - zatazeno 10°C
Zítra Sobota - zatazeno 4°C
Pátek 26. 2. 2021
Svátek má Dorota
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Politika

Praha 8 chce snížit emisní a hlukovou zátěž na Rohanském nábřeží

Praha 8 chce snížit emisní a hlukovou zátěž na Rohanském nábřeží, a to prostřednictvím zákazu vjezdu nákladních automobilů, a také vymístěním betonárky, která se zde nachází. Tato usnesení přijali zastupitelé městské části, ale rozhodovat o nich bude během následující měsíců hlavní město.

Praha 8 by v Karlíně na Rohanském nábřeží chtěla udělat několik změn. A proto její zastupitelé přijali dvě usnesení. To první bylo přijato v srpnu a týká se dopravy.

„Požádali jsme hlavní město, aby byl rozšířen zákaz vjezdu nákladních aut nad šest tun do oblasti Rohanského nábřeží, části Libně, Invalidovny. Konkrétně pak v ulicích Zenklova a Voctářova, Vosmíkových, Primátorská a dalších, protože vnímáme, že ta zbytná, nákladní automobilová doprava do podobně obydlených oblastí nepatří, " uvedl Tomáš Slabihoudek, radní MČ Praha 8.

V současné době platí zákaz vjezdu vozidel nad 6 tun na území nebo části území městských částí Praha 1, 2, 4, 5, 6 a 7. Naposledy byla tato zóna rozšířena v roce 2010. Na území městské části Praha 8 tato zóna svým rozsahem prakticky vůbec nezasahuje.

Druhé usnesení bylo přijato v září a týká se betonárky, která je na Rohanském nábřeží.

„V takto progresivně se rozvíjejícím území už betonárka nemá prostor. Je tam velmi rychle vznikající obytná část společně s odpočinkovou zónou, kde samotná funkce betonárky už není vhodná. Je lidmi negativně vnímána," konstatoval Tomáš Hřebík, radní MČ Praha 8.

Usnesení jsou podmětem pro hlavní město, které o jejich případném přijetí bude muset rozhodnout.

„Kroky, které jsme provedli, jsme vyčerpali své možnosti. Nyní čekáme na rozhodnutí hlavního města, na to, jaký postup zvolí," dodal Tomáš Hřebík, radní MČ Praha 8.

„Nejprve se musí provést analýza toho kudy by pak náklaďáky měly jezdit. Domnívám se, že po novém roce bychom mohli vědět více," dodal Tomáš Slabihoudek, radní MČ Praha 8.

Praha 8 chce v místě Rohanského nábřeží snížit emisní a hlukovou zátěž i proto, že v okolí v vzniká hned několik developerských projektů kde budou tisíce bytů.Zjednejte nápravu ohledně Blanky, vyzývá hlavní město Praha 6

28. ledna 2021 v 18:21

Městská část Praha 6 reaguje na zrušení kolaudačního souhlasu tunelu Blanka, o kterém před několika dny rozhodl Městský soud v Praze. Po hlavním městě žádá informaci, jak bude dále postupovat, a vyzývá jej k zjednání nápravy. Hlavní řešení Praha 6 vidí v dostavbě okruhu kolem...

Další články
Nahoru