Dnes Sobota - oblacno 5°C
Zítra Neděle - zatazeno 8°C
Sobota 5. 12. 2020
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Praha 8 chce otevřít odběrové místo i v režimu drive in

Odběrové místo v areálu polikliniky Mazurská mohou využívat samoplátci i lidé s žádankou od lékaře či hygienika. Zájemci se musí předem objednat.

Občané Prahy 8 mohou využít nové odběrové místo v areálu Poliklinika Mazurská. Městská část tak reaguje na zvýšenou poptávku lidí, kteří se chtějí testovat na Covid 19 a velkou vytíženost odběrového místa v Nemocnici Na Bulovce.

Odběrové místo je otevřeno od pondělí do čtvrtka mezi 8. a 15. hodinou, mezi 11. a 12. je přestávka. Rezervační systém je na webových stránkách Aeskulab.cz.

Výsledek testu je oznámen do 48 hodin.

Praha 8 chce otevřít odběrové místo i v režimu drive in. To by mělo vzniknout na parkovišti krytého bazénu Šutka.

V případě potřeby plánuje městská část otevřít další čtyři odběrová místa. Například na Palmovce či v Ďáblicích u polikliniky Čumpelíkova.


Linky pomoci slouží pro psychickou pomoc nebo rady ke koronaviru

Včera ve 12:20

Obyvatelům hlavního města připravil pražský magistrát přehled kontaktů, na které se mohou v případě problémů či nedostatku informací obracet. Naleznou zde například linky pro seniory, linky důvěry, linky pro rodiče nebo kontakty na organizace jako Bílý kruh bezpečí a Člověk...

U hasičů v Praze je jen jeden nakažený příslušník sboru

Včera v 06:35

Počet zaměstnanců pražského hasičského sboru s nemocí covid-19 klesl na minimum. Pozitivně testovaný je už jen jeden příslušník sboru.

V úterý přibylo v Praze 404 případů covidu

2. prosince 2020 ve 13:20

V průběhu úterý přibylo v hlavním městě 404 potvrzených případů nemoci covid-19, což je zhruba o 50 méně než předchozí úterý. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Index rizika protiepidemického systému PES je ve městě k dnešku se 42 body nadále nejnižší...

Další články
Nahoru