dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská politika

Praha 8 chce občanům zjednodušit přístup na úřad

Osmá městská část rozšíří elektronické služby občanům. Ještě letos budou spuštěny první aplikace projektu, a to on-line objednávání, on-line komunikace občanů s úřadem pomocí instant messagingu a on-line komunikace pro neslyšící občany s možností tlumočnické služby pomocí video konferenčního hovoru. Občané se také dočkají rozšíření bezplatného Wi-Fi internetu na důležitých veřejných prostranstvích a veřejných místech.

 „Systém má dvě roviny. V jedné umožní komunikaci s úřadem neslyšícím lidem, v druhé urychlí občanům běžnou komunikaci s úřadem. Po jeho „zajetí“ do praxe ušetří oběma stranám především čas,“ vysvětluje radní Tomáš Slabihoudek, v jehož gesci je oblast informatiky a dodává: „Konkrétně v případě on-line objednávání efektivita výrazně stoupne. Lidé se budou moci objednat přes internet na určitý den a čas u vybraných agend, například pro vyzvednutí nebo žádost o nový občanský průkaz. Je také počítáno s tím, že systém pro on-line objednávání se využije i v nové budově radnice, která nabídne variabilnější uspořádání, a tudíž větší vstřícnost ke klientům.“

Projekt rozšíření dostupnosti internetových služeb hradí radnice ze svého rozpočtu. Zároveň však podá žádost o dotaci v rámci Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost, který je podporován z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Projekt je navržen tak, aby v dalších letech umožnil přidávání funkcí.

V rámci projektu dojde i k upgradu stávající sítě free Wi-Fi hotspotů Praha 8 na kombinaci technologie 2,4 GHz a 5 GHz a k vybudování nových hotspotů Praha 8. „Městskou částí poskytované bezplatné wi-fi bude fungovat spolehlivěji. Navíc bude dostupné na důležitých veřejných prostranstvích,“ dodává radní Slabihoudek. V praxi to bude znamenat například to, že již od června letošního roku bude na Karlínských farmářských trzích dostupné bezplatné Wi-Fi. Free Wi-Fi hotspoty budou ještě letos umístěny na KD Krakov a v Čimicích.

 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru