dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Pražský život

Praha 8 bude opět bezpečnější, přibudou nové kamery

V rámci projektu Bezpečná Osmička přibudou v ulicích Prahy 8 další kamery, které budou monitorovat veřejná místa. „Konkrétně se jedná o pětadvacet otočných stanovišť a třiatřicet pevných kamer. Instalace proběhne do konce roku,“ říká radní Václav Musílek a dodává: „Kamery se zaměřují na problematická místa, na které nás často upozorňují samotní občané. Při jejich výběru úzce spolupracujeme s policií.“

Nově instalované kamery a stanoviště budou monitorovat lokalitu Štětínská – Bydhošťská, Zelenohorská, Katovická a Lindavská v Bohnicích.

Stejně, jako již vybudované, se stanou součástí pražského Městského kamerového systému. „Nikdy nebude k dispozici tolik policistů a strážníků, kteří by kamerový systém nahradili, a zvlášť ne v nočních hodinách,“ řekl již před časem radní Musílek.

První kamerový systém nechala radnice Prahy 8 nainstalovat jako pilotní projekt v roce 2008 v MŠ Kotlaska. Postupně byl rozšířen na všechny školské objekty a objekty sociálního a zdravotnického charakteru.

Monitorovaná místa ve veřejných budovách jsou ve většině případů osazena nejen kamerovým systémem, ale i systémem elektronického zabezpečení a systémem protipožární signalizace. Systém se nyní rozšiřuje tak, aby pokrýval ta veřejná místa, v nichž opakovaně dochází k narušování veřejného pořádku.


Další články
Nahoru