dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Praha 8 bude chtít rozšířit parkovací zóny na svém území
Ilustrační foto: archiv

Praha 8 bude chtít rozšířit parkovací zóny na svém území

Nové parkovací zóny začaly na části území Prahy 8 platit na začátku října, rezidenti mají více míst k parkování. Neplatí plošně, ale vznikly pouze v části Karlína, Kobylis, Ládví a Libně. O co je ve vyznačených oblastech lepší parkování, o to je horší v hraničních částech. Vzniklo už několik petic požadujících rozšíření zón, radnice o to v dohledné době požádá magistrát.

Jednou z problematických je oblast nad Žernoseckou ulicí směrem k Ďáblickému háji. Místní upozorňují, že zde po zavedení zón placeného stání narostlo množství parkujících aut a požadují jejich zavedení i do této lokality.

Problematická je například ulice Šimůnkova. V ní nechávají své automobily lidé bydlící v oblastech, kde byly zavedeny zóny placeného stání, kteří si však neregistrovali parkovací oprávnění pro zóny.

Problém je i v Karlíně, nevelká čtvrť byla rozdělena na dvě části. Aby si lidé nemuseli kupovat roční oprávnění k oprávnění na území celé městské části, jsou ochotni parkovat i dál od domova a domů dojít pěšky či je MHD.

„V současné době vyhodnocujeme účinnost zón a připravujeme se po projednání s obyvateli dotčených oblastí požádat magistrát o jejich rozšíření. V maximální možné míře vyjdeme vstříc požadavkům občanů bydlících v hraničních oblastech zón placeného stání,“ uvedl radní pro dopravu Karel Šašek (ČSSD).


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru