dnes
Pondělí - zatazeno
3°C
zítra
Úterý - zatazeno
4°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Praha 8 bude chtít rozšířit parkovací zóny na svém území
Ilustrační foto: archiv

Praha 8 bude chtít rozšířit parkovací zóny na svém území

Nové parkovací zóny začaly na části území Prahy 8 platit na začátku října, rezidenti mají více míst k parkování. Neplatí plošně, ale vznikly pouze v části Karlína, Kobylis, Ládví a Libně. O co je ve vyznačených oblastech lepší parkování, o to je horší v hraničních částech. Vzniklo už několik petic požadujících rozšíření zón, radnice o to v dohledné době požádá magistrát.

Jednou z problematických je oblast nad Žernoseckou ulicí směrem k Ďáblickému háji. Místní upozorňují, že zde po zavedení zón placeného stání narostlo množství parkujících aut a požadují jejich zavedení i do této lokality.

Problematická je například ulice Šimůnkova. V ní nechávají své automobily lidé bydlící v oblastech, kde byly zavedeny zóny placeného stání, kteří si však neregistrovali parkovací oprávnění pro zóny.

Problém je i v Karlíně, nevelká čtvrť byla rozdělena na dvě části. Aby si lidé nemuseli kupovat roční oprávnění k oprávnění na území celé městské části, jsou ochotni parkovat i dál od domova a domů dojít pěšky či je MHD.

„V současné době vyhodnocujeme účinnost zón a připravujeme se po projednání s obyvateli dotčených oblastí požádat magistrát o jejich rozšíření. V maximální možné míře vyjdeme vstříc požadavkům občanů bydlících v hraničních oblastech zón placeného stání,“ uvedl radní pro dopravu Karel Šašek (ČSSD).


Neděle: Změna trasy a zastávek pro linku číslo 102

13. prosince 2018 v 08:48

Z důvodu konání společenské akce Starobohnické vánoční těšení dojde v neděli 16. prosince k dočasné změně trasy a zastávek pro linku číslo 102. Opatření platí pouze pro spoje zajíždějící do zastávky Staré Bohnice.

Praha 6: Vánoční režim pro parkování

12. prosince 2018 ve 12:40

Víkendy 22. – 23. prosince a 29. – 30. prosince je parkování v celé Praze 6 zdarma. V době vánočních prázdnin od 22. prosince do 2. ledna bude v Praze 6 ve smíšených – fialových – zónách omezena maximální cena parkovného na 20 – 40,– Kč/den dle cenového pásma, tedy Dejvice a Bubeneč 40 korun,...

Ze soboty na neděli bude uzavřen Bubenečský tunel

12. prosince 2018 v 11:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude úplně uzavřen Bubenečský tunel od soboty 15. prosince od 23 hodin do neděle 16. prosince do 5 hodin.

Těšnov – Vltavská: V sobotu nepojedou tramvaje

11. prosince 2018 v 08:03

Z důvodu studijní zatěžovací zkoušky silničního mostu přes kolejovou křižovatku Vltavská dochází od soboty 15. prosince přibližně od 4.30 hodin do neděle 16. prosince do 0.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Těšnov – Vltavská.

Další články
Nahoru