dnes
Úterý - oblacno
26°C
zítra
Středa - skorojasno
29°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
30°C
Praha 8 bude chtít rozšířit parkovací zóny na svém území
Ilustrační foto: archiv

Praha 8 bude chtít rozšířit parkovací zóny na svém území

Nové parkovací zóny začaly na části území Prahy 8 platit na začátku října, rezidenti mají více míst k parkování. Neplatí plošně, ale vznikly pouze v části Karlína, Kobylis, Ládví a Libně. O co je ve vyznačených oblastech lepší parkování, o to je horší v hraničních částech. Vzniklo už několik petic požadujících rozšíření zón, radnice o to v dohledné době požádá magistrát.

Jednou z problematických je oblast nad Žernoseckou ulicí směrem k Ďáblickému háji. Místní upozorňují, že zde po zavedení zón placeného stání narostlo množství parkujících aut a požadují jejich zavedení i do této lokality.

Problematická je například ulice Šimůnkova. V ní nechávají své automobily lidé bydlící v oblastech, kde byly zavedeny zóny placeného stání, kteří si však neregistrovali parkovací oprávnění pro zóny.

Problém je i v Karlíně, nevelká čtvrť byla rozdělena na dvě části. Aby si lidé nemuseli kupovat roční oprávnění k oprávnění na území celé městské části, jsou ochotni parkovat i dál od domova a domů dojít pěšky či je MHD.

„V současné době vyhodnocujeme účinnost zón a připravujeme se po projednání s obyvateli dotčených oblastí požádat magistrát o jejich rozšíření. V maximální možné míře vyjdeme vstříc požadavkům občanů bydlících v hraničních oblastech zón placeného stání,“ uvedl radní pro dopravu Karel Šašek (ČSSD).


DPP dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan

16. srpna 2018 v 11:11

Pražský dopravní podnik dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan. Trolejbus byl mimo provoz od 14. srpna kvůli rozbitému sklu. Zkušební provoz trolejbusu začal loni a jezdil denně přibližně od 09 do 18:30 v intervalu 60 minut. Na trolejbusovou trasu vyjel vůz Škoda 30Tr...

Pravidelná údržba uzavře tunelový komplex Blanka

15. srpna 2018 v 18:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzavírka tunelového komplexu blanka od 15. srpna od 23 hodin do 16. srpna do 5 hodin.

Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

14. srpna 2018 v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Omezení provozu na Libušské

10. srpna 2018 v 10:03

Od 13. do 19. srpna bude omezen provoz na komunikaci Libušská v Praze 12 u čísla 339/146 – naproti zastávce autobusu MHD Libušská sokolovna. 

Další články
Nahoru