Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 7 zvítězila s aplikací, která usnadní život klientům sociálních služeb

Praha 7 vyvinula, otestovala a letos uvedla do provozu unikátní aplikaci. Ta slouží k propojení a koordinaci veřejného, neziskového a státního sektoru při péči o klienty sociálních služeb, umožňuje inovativní sdílení dat a potřeb klientů a zavedení case managementu v sociálně-zdravotní oblasti. S aplikací CaseMan městská část obsadila první místo v soutěži Chytrá města 2023.

V rámci projektu vznikl také podrobný Katalog služeb, ve kterém jsou evidovány organizace sociální péče, včetně kontaktů a popisu poskytovaných služeb. Pracovník tak může s ohledem na specifické potřeby klienta plánovat adekvátní pomoc a z tohoto katalogu vybírat odpovídající poskytovatele služeb. Zároveň došlo ke zpracování modelových životních situací, které budou sloužit pro navigaci klienta, usnadní mu orientaci a zobrazí možnosti péče a pomoci včetně organizací, které se danou oblastí zabývají.

S aplikací CaseMan Praha 7 zabodovala v rámci soutěže Chytrá města, kterou každoročně pořádá organizace Smart City Innovations Institut s významnou podporou Ministerstva pro místní rozvoj ČR. V rámci slavnostního vyhlášení letošních výsledků dne 7. 12. 2023 obsadila MČ Praha 7 první místo v kategorii Projekt pro město do 50 tisíc obyvatel.
Autor: Alo

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

1. března 2024 ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru