Dnes Středa - jasno 17°C
Zítra Čtvrtek - jasno 16°C
Středa 16. 6. 2021
Svátek má Zbyněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.

Praha 7 zve občany na diskuzi o psech ve městě

Praha 7 připravuje připomínky k vyhlášce, která stanoví pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství. Do 25. srpna měli občané možnost posílat radnici své návrhy a podněty. Ve čtvrtek 3. září se od 18 hodin v Národním zemědělském muzeu Praha uskuteční na dané téma veřejná debata.

„Na problematiku psů ve městě se zaměřujeme od počátku volebního období. Občané se o toto téma velmi intenzivně zajímají. Živé diskuze probíhají na sociálních sítích a tato problematika se promítla i do našich předchozích veřejných setkání ke Stromovce a Letenským sadům. Proto máme velký zájem zapojit do debaty o pohybu psů ve městě širokou veřejnost,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Připravovaná vyhláška stanovuje, že majitelé psů v Praze budou muset vodit psa na vodítku a budou jej muset mít trvale pod kontrolou. Volný pohyb psů bude povolen pouze na území, která specifikují městské části v připomínkovém řízení.

Praha 7 v souvislosti s připravovanou vyhláškou zaměřuje svou pozornost zejména na velké městské parky Stromovku a Letenské sady, které jsou ze strany pejskařů celoročně velmi intenzivně využívány. Na základě dosavadních zkušeností i aktuálních podnětů od občanů chce městská část nastavit pohyb psů v těchto lokalitách tak, aby umožňoval co nejméně problematické soužití pejskařů, rodičů s dětmi, rekreačních sportovců apod. Zároveň se radnice zaměřuje i na další lokality, které s ohledem na pohyb psů dosud řešeny nebyly, jako je například ostrov Štvanice.

Setkání s občany na téma pohyb psů ve městě se uskuteční ve čtvrtek 3. září od 18 do 20 hodin v Národním zemědělském muzeu (Kostelní 44, Praha 7). Výstupy budou využity v připomínkách městské části k připravované vyhlášce, které Praha 7 postoupí hlavnímu městu do 11. září 2015.     


Porucha trakčního vedení zastavila v části metropole vlaky

Dnes ve 13:45

Dnes ráno došlo kolem osmé hodiny v železniční stanici Praha-Vysočany k poruše trakčního vedení. Provoz vlaků mezi Vysočany a Masarykovým nádražím byl proto zastaven. Některé vlaky byly v tomto úseku odřeknuty a cestující měli místo nich možnost použít MHD. Jiné spoje jely odklonem. Kolem půl...

Praha 9: Letní sportování v Podvinném mlýně

Dnes v 11:52

Pětidenní příměstské kempy plné nových sportovních zážitků, zábavy a dalších aktivit pod vedením zkušených trenérů ze sportovních oddílů AC Sparta Praha pořádá od 12. července do 27. srpna městská část Praha 9 ve spolupráci s AC Sparta Praha.

Praha 2 zve na Karlovo náměstí. Bude se cvičit jóga

Dnes v 09:08

Pondělí 21. června bude Karlovo náměstí od 16:30 hodin patřit józe.Vstup je zdarma.

Praha 6: Nová komunitní zahradu Na Vypichu

Dnes v 08:10

Na Vypichu vedle prodejny Kaufland vyrostla nová komunitní zahrada. Slavnostní otevření se koná dnes v 15 hodin.

Piknik na Kubáni

Dnes v 07:46

V sobotu si na Farmářském tržišti na Kubáni můžete užít piknik.

Praha 6 zařídí očkování v domácím prostředí

Dnes v 07:41

Praha 6 zajistila očkování v domácím prostředí. Pokud znáte nebo máte ve svém okolí člověka, který se není jinak schopen dopravit k očkováni, zavolejte na radnici, mobilní očkovací tým doveze očkování přímo na místo

Praha 5: Májové slavnosti na Malostranském hřbitově

Dnes v 07:00

Obnovené Májové slavnosti na Malostranském hřbitově se uskuteční v sobotu 19. června od 14 do 17 hodin.

Zítra: Festival orchestrální a komorní tvorby Devětkrát s devítkou

Včera ve 21:34

Festival orchestrální a komorní tvorby Devětkrát s devítkou se koná pod záštitou starosty městské části Praha 9 Tomáše Portlíka. Čtyři vystoupení jsou v červnu při Hudebním jaru v Praze 9 a pět koncertů je plánováno na září při Hudebním podzimu v Praze 9.

Děti: Ztratily se pohádky

Včera v 19:19

V pohádkovém království na Proseku se ztratily všechny pohádky. Pohádkový král je velice smutný a žádá všechny děti, aby přišly do jeho království a pomohly mu ztracené pohádky nalézt. Za pomoc nabízí bohatou odměnu a svoji vděčnost.

Další krátké zprávy
Nahoru