dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Praha 7 zvažuje umístění nové mateřské školky na pozemku po pavilonu Expo 58
Výstaviště - Praha. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha 7 zvažuje umístění nové mateřské školky na pozemku po pavilonu Expo 58

Vzhledem ke stále rostoucímu zájmu rodičů o přihlášení dětí do školek v Praze 7 tato městská část zvažuje, že by požádala pražský magistrát o svěření volného pozemku o výměře 3 965 m² na Výstavišti Praha, kde by mohla být zbudována nová školka.

„Vzhledem k tomu, že MČ Praha 7 nedisponuje volným pozemkem, na kterém by bylo možné zřídit novou mateřskou školu, považuji za adekvátní řešení, obrátit se na hl. m. Prahu, která by nám mohla v této věci pomoci,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Daniel Štěpán.

Na tomto pozemku dříve stál výstavní pavilon Expo 58. Praha 7 by zde mohla instalovat úspornou montovanou školku, která by městské části výrazně napomohla umístit do mateřských škol více mladších dětí.

„Sedmička“ řeší zájem rodičů o umístění dětí do školek již delší dobu. V loňském roce zřídila novou třídu v MŠ Letohradská a tři přípravné třídy v základních školách.

V současné době zároveň probíhá realizace přístavby v MŠ Kostelní, kde budou pro školní rok 2014/2015 k dispozici dvě nové třídy pro 56 dětí. V ZŠ Korunovační byly rovněž otevřeny dvě třídy soukromého mateřského centra Fazolka.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru