Dnes Čtvrtek - polojasno 26°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 26°C
Čtvrtek 19. 5. 2022
Svátek má Ivo
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města

Praha 7 získala Národní cenu za architekturu v kategorii renovace

Radnice sedmé městské části zvítězila v soutěži Grand Prix Architektů – Národní cena za architekturu v kategorii renovace. Soutěž od roku 1993 tradičně vyhlašuje česká Obec architektů. Do letošního 28. ročníku bylo nominováno rekordních 231 projektů z celé republiky. 

Radnice uspěla také v hlasování o cenu architektonické veřejnosti GROHE, kde obsadila druhé místo za dalším sedmičkovým projektem Kavárnou Kontejner na Ortenově náměstí. 

„Z ocenění máme obrovskou radost. Naše radnice zabodovala mezi významnými projekty z celé republiky a nás velmi těší, že zaujala nejen odbornou mezinárodní porotu, ale také veřejnost, která pro ni hlasovala. Velké díky patří všem, kteří se zasadili o to, že dnes máme vlastní přívětivou a moderní radnici a především pak týmu z Atelieru bod architekti, který dokázal staré administrativní budově v rámci kompletní rekonstrukce vtisknout novou atraktivní tvář,“ uvedl místostarosta Prahy 7 Pavel Zelenka, který měl projekt nové radnice na starosti.

Praha 7 novou radnici otevřela v březnu roku 2020. Autory podoby rekonstrukce jsou Vojtěch Sosna, Jakub Straka a Jáchym Svoboda z Atelieru bod architekt, kteří byli vybráni na základě výsledků mezinárodní architektonické soutěže.

Radnice Prahy 7 uspěla v soutěži Grand Prix Architektů – Národní cena za architekturu v konkurenci 231 přihlášených projektů, ze kterých mezinárodní porota vybrala 55 finalistů. Vyhlášení vítězů v jednotlivých kategoriích proběhlo v prostorách Betlémské kaple v úterý 9. listopadu.
Autor: TZ, red

Psí den s Prahou 13 v Centrálním parku

Včera v 18:32

Oblíbená akce v Centrálním parku Prahy 13 se koná v sobotu 21. května. Ani letos nebude chybět psí dostih, sraz ras, pokus o překonání rekordu ve skoku do výšky a další.

Praha 5 podporuje protidrogovou prevenci. REVOLUTION TRAIN dorazil na Smíchovské nádraží

Včera v 17:40

Praha 5 podpořila projekt Nadačního fondu NOVÉ ČESKO pro základní školy. Multimediální vlaková souprava REVOLUTION TRAIN dorazila na Smíchovské nádraží, kde byl představen vzdělávací program zaměřený na primární protidrogovou prevenci. Za dva dny zhlédlo program 493 dětí...

Den dětí v Praze 9

Včera ve 12:51

Pohádkové království, nafukovací atrakce, dikohrátky nebo Kašpárek v pekle. Praha 9 zve na Den dětí.

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Včera ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Ženský křik z potemnělé ulice zalarmoval sousedku, ta zavolala na tísňovou linku

Včera ve 12:34

Když strážníci dorazili do Výhledové ulice, spatřili v křoví na zemi dva muže. Jeden držel druhého v tzv. kravatě. Jakmile uviděl hlídku, sevření uvolnil a řekl, že byl dotyčným bezdůvodně napaden.

Den dětí v knihovně na Lužinách

Včera v 09:26

Oslavit Den Dětí můžete v knihovně na Lužinách. Budou se vyrábět masky, soutěžit a hrát si celý den.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Včera v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Desítka má nové Sportovce roku, ocenila 12 jednotlivců a týmů

Včera v 06:48

Po roční covidové pauze se na Desítku vrátila populární anketa. Titulem Sportovec roku se nově mohou pyšnit dva sportovní týmy a deset jednotlivců. 

Muž spadnul ze stromu a kolem poházená elektronika nebyla jeho

Včera v 06:37

Hlídka strážníků našla zraněného, který si stěžoval na bolest v kotníku, sedět pod stromem hned vedle restaurace v Rumburské ulici. Tvrdil, že spadnul ze stromu a s věcmi na trávníku nemá nic společného. 

V Krči a na Vinohradech nepoteče zítra voda

Včera v 06:17

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na 19. května. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Baťa: boty všem. Výstava v Zámeckém areálu Ctěnice

Včera v 05:50

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou obuvi a ševcovskému řemeslu, které představí na podnikatelském úspěchu zlínské obuvnické firmy Baťa.

Další krátké zprávy
Nahoru