Dnes Úterý - jasno 10°C
Zítra Středa - polojasno 8°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 7 získá dům v ulici Jana Zajíce do výhradního vlastnictví. Za podíl zaplatí 14,2 milionu korun
Dům v ulici Jana Zajíce. Foto: P7

Praha 7 získá dům v ulici Jana Zajíce do výhradního vlastnictví. Za podíl zaplatí 14,2 milionu korun

Radnice Prahy 7 odkoupí od soukromého vlastníka třetinový podíl domu v ulici Jana Zajíce, jehož zbylou část již vlastní. Městská část transakcí získá šest bytů a dva nebytové prostory. Vlastníkovi zaplatí 14,2 milionu korun. Informoval o tom mluvčí radnice Martin Vokuš. Sedmá městská část má v současné době ve správě 653 obecních bytů.

Na zasedání zastupitelů Prahy 7 na začátku tohoto týdne byl ukončen téměř osm let trvající spor týkající se domu v Bubenči na adrese Jana Zajíce 19, který je v podílovém spoluvlastnictví městské části.

Praha 7 se dohodla se spoluvlastníkem na odkoupení třetiny domu za cenu stanovenou soudním znalcem a získala tak šest bytů a dva nebytové prostory do výhradního vlastnictví. Stanovená částka za odkup části domu činí dle znaleckého posudku 14,2 milionu korun.

„Jsme rádi, že se nám mimosoudním vypořádáním podařilo ukončit spor, který se táhne od roku 2014. Jedná se již o sedmý podílový dům, jehož vlastnictví jsme od minulého volebního období vypořádali. Zbavujeme tím městskou část vleklých komplikací, které z podílového vlastnictví vyplývají,“ uvedl místostarosta Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš (Praha 7 Sobě).

„Domy můžeme adekvátně udržovat včetně realizace větších rekonstrukcí a s byty pracujeme v rámci našeho systému podporovaného bydlení, zatímco spoluvlastníci obvykle trvají pouze na komerčních pronájmech,“ dodal.

V současnosti zbývá radnici dořešit ještě jeden dům v Letohradské ulici, kde zatím ke smírné dohodě nedošlo.


Autor: puc

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru