Dnes Sobota - polojasno 11°C
Zítra Neděle - polojasno 14°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 7 získá dům v ulici Jana Zajíce do výhradního vlastnictví. Za podíl zaplatí 14,2 milionu korun
Dům v ulici Jana Zajíce. Foto: P7

Praha 7 získá dům v ulici Jana Zajíce do výhradního vlastnictví. Za podíl zaplatí 14,2 milionu korun

Radnice Prahy 7 odkoupí od soukromého vlastníka třetinový podíl domu v ulici Jana Zajíce, jehož zbylou část již vlastní. Městská část transakcí získá šest bytů a dva nebytové prostory. Vlastníkovi zaplatí 14,2 milionu korun. Informoval o tom mluvčí radnice Martin Vokuš. Sedmá městská část má v současné době ve správě 653 obecních bytů.

Na zasedání zastupitelů Prahy 7 na začátku tohoto týdne byl ukončen téměř osm let trvající spor týkající se domu v Bubenči na adrese Jana Zajíce 19, který je v podílovém spoluvlastnictví městské části.

Praha 7 se dohodla se spoluvlastníkem na odkoupení třetiny domu za cenu stanovenou soudním znalcem a získala tak šest bytů a dva nebytové prostory do výhradního vlastnictví. Stanovená částka za odkup části domu činí dle znaleckého posudku 14,2 milionu korun.

„Jsme rádi, že se nám mimosoudním vypořádáním podařilo ukončit spor, který se táhne od roku 2014. Jedná se již o sedmý podílový dům, jehož vlastnictví jsme od minulého volebního období vypořádali. Zbavujeme tím městskou část vleklých komplikací, které z podílového vlastnictví vyplývají,“ uvedl místostarosta Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš (Praha 7 Sobě).

„Domy můžeme adekvátně udržovat včetně realizace větších rekonstrukcí a s byty pracujeme v rámci našeho systému podporovaného bydlení, zatímco spoluvlastníci obvykle trvají pouze na komerčních pronájmech,“ dodal.

V současnosti zbývá radnici dořešit ještě jeden dům v Letohradské ulici, kde zatím ke smírné dohodě nedošlo.


Autor: puc

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Dnes v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Dnes v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

Včera v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

Včera v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. dubna 2024 v 11:33

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či...

Další články
Nahoru