Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 7 zavedla třináct parkovacích stání pro kola a motorky. Zatím poslední u Letenských sadů
Jendo z parkovacích stání pro motorová vozidla. Foto: P7

Praha 7 zavedla třináct parkovacích stání pro kola a motorky. Zatím poslední u Letenských sadů

V Praze 7 přibývá kombinovaných parkovacích stání pro sdílená nebo soukromá kola, skútry či motorky. Sedmá městská část ve spolupráci s provozovatelem elektrických skútrů BeRider zavedla v letošním roce již 13 takových míst. Informoval o tom mluvčí městské části Martin Vokuš.

První realizace projektu proběhla letos v lednu na Ortenově náměstí. Zatím poslední parkovací stání tohoto tipu se podařil zavést v ulici Kostelní u vstupu do Letenských sadů. K dnešnímu dni je již v provozu 13 lokalit, které rezidenti i návštěvníci Prahy 7 poznají podle svislého i vodorovného dopravního značení s ikonou kola a motorky. 

„Ve spolupráci s experty jsme vytipovali vhodná místa, která zaparkování osobního automobilu neumožňují, ale pohodlně pojmou 4 až 6 kol, motorek či skútrů. Dochází tak k chytrému a efektivnímu využití prostoru,“ uvedl radní Prahy 7 pro dopravu Ondřej Mirovský (Zelení). 

Parkovací stání pro jednostopá vozidla se nachází v ulicích Jana Zajíce, Veletržní, Na Ovčinách, Heřmanova, Bubenská, Jankovcova, Strojnická, Kostelní, na křižovatkách ulic Kamenická × U Akademie, Františka Křížka × Skalecká, Janovského × Šternberkova, U Smaltovny × Šternberkova a na Ortenově náměstí. 

Projekt paralelně běží i v dalších městských částech, v Praze 7 se technologickým partnerem projektu stal provozovatel elektrických skútrů BeRider, který je dalším z mobilitních projektů z inovačního centra ŠKODA AUTO DigiLab. 

„BeRider Praze 7 poskytl klíčová data o nejvytíženějších dopravních uzlech, zapojen byl do pilotního testování, vybraná místa dlouhodobě monitoruje a v rámci servisní revize své elektroskútry z nejbližšího okolí přesouvá do vyznačených parkovacích zón,“ sdělil mluvčí Vokuš. 

Na základě dat o vytíženosti jednotlivých míst podle něj následně Praha 7 ve spolupráci s odborníky připraví další rozšiřování parkovací sítě pro jednostopá vozidla.

 

 

 


Autor: Cen
Další články
Nahoru