Dnes Pátek - zatazeno 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 10°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 7 zavedla třináct parkovacích stání pro kola a motorky. Zatím poslední u Letenských sadů
Jendo z parkovacích stání pro motorová vozidla. Foto: P7

Praha 7 zavedla třináct parkovacích stání pro kola a motorky. Zatím poslední u Letenských sadů

V Praze 7 přibývá kombinovaných parkovacích stání pro sdílená nebo soukromá kola, skútry či motorky. Sedmá městská část ve spolupráci s provozovatelem elektrických skútrů BeRider zavedla v letošním roce již 13 takových míst. Informoval o tom mluvčí městské části Martin Vokuš.

První realizace projektu proběhla letos v lednu na Ortenově náměstí. Zatím poslední parkovací stání tohoto tipu se podařil zavést v ulici Kostelní u vstupu do Letenských sadů. K dnešnímu dni je již v provozu 13 lokalit, které rezidenti i návštěvníci Prahy 7 poznají podle svislého i vodorovného dopravního značení s ikonou kola a motorky. 

„Ve spolupráci s experty jsme vytipovali vhodná místa, která zaparkování osobního automobilu neumožňují, ale pohodlně pojmou 4 až 6 kol, motorek či skútrů. Dochází tak k chytrému a efektivnímu využití prostoru,“ uvedl radní Prahy 7 pro dopravu Ondřej Mirovský (Zelení). 

Parkovací stání pro jednostopá vozidla se nachází v ulicích Jana Zajíce, Veletržní, Na Ovčinách, Heřmanova, Bubenská, Jankovcova, Strojnická, Kostelní, na křižovatkách ulic Kamenická × U Akademie, Františka Křížka × Skalecká, Janovského × Šternberkova, U Smaltovny × Šternberkova a na Ortenově náměstí. 

Projekt paralelně běží i v dalších městských částech, v Praze 7 se technologickým partnerem projektu stal provozovatel elektrických skútrů BeRider, který je dalším z mobilitních projektů z inovačního centra ŠKODA AUTO DigiLab. 

„BeRider Praze 7 poskytl klíčová data o nejvytíženějších dopravních uzlech, zapojen byl do pilotního testování, vybraná místa dlouhodobě monitoruje a v rámci servisní revize své elektroskútry z nejbližšího okolí přesouvá do vyznačených parkovacích zón,“ sdělil mluvčí Vokuš. 

Na základě dat o vytíženosti jednotlivých míst podle něj následně Praha 7 ve spolupráci s odborníky připraví další rozšiřování parkovací sítě pro jednostopá vozidla.

 

 

 


Autor: Cen

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Praha 15 připravila interaktivní mapu autovraků

11. února 2024 v 17:30

Co je vrak motorového vozidla? Jak se zahajuje řízení, kterým se zjišťuje, zda vozidlo vrakem je či není? Jak se zjišťuje majitel vozidla, když SPZ na vozidle chybí? Jak dlouho od zahájení odstranění trvá? Co se s vozidlem děje po jeho odstranění z ulice a kdo odstranění...

Další články
Nahoru