Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - polojasno -1°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Praha 7: Zastupitelé upravili ve prospěch uprchlíků pravidla Humanitního fondu

Zastupitelstvo Prahy 7 včera dále schválilo úpravu pravidel Humanitního fondu, která nově umožní poskytnout pomoc pro individuální řešení sociální a zdravotní situace osob v nouzi, které utekly před válkou a perzekucí a našly útočiště v Praze 7. Radnice rovněž objem fondu pro tyto účely navýší částkou 300 tisíc korun.

„Situace lidí, kteří prchají před hrůzami této zbytečné války, semknula společnost napříč naší republikou i ostatními státy. Zažíváme nezměrnou vlnu solidarity mezi lidmi a Praha 7 pomáhá všem uprchlíkům z Ukrajiny, kteří přicházejí do naší městské části, řekl radní pro sociální a zdravotní politiku a národnostní menšiny Jakob Hurrle (Praha 7 Sobě).


Autor: Alo

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

Dnes v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

Dnes v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

Dnes v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

Včera ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru