Dnes Čtvrtek - zatazeno 19°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 17°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 7 žádá město o 30,5 milionu korun na opravy škol a bytového domu
Základní škola v Tusarově ulici. Foto: Michal Lenc / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Praha 7 žádá město o 30,5 milionu korun na opravy škol a bytového domu

Radnice Prahy 7 požaduje od magistrátu letos tři investiční dotace na opravy ve školách v Tusarově ulici a na Strossmayerově náměstí a rekonstrukci bytového domu v Přístavní ulici v celkové výši 30,5 milionu korun. Peníze použije v případě schválení na opravy střechy, rozvodů nebo celého bytového domu. Vyplývá to z dokumentu schváleného radními. Peníze bude chtít radnice získat z magistrátní investiční rozpočtové rezervy určené pro městské části.

Nejvyšší částku bude chtít sedmá městská část získat od magistrátu na rekonstrukci bytového domu, a to 20 milionů korun. Dalších víc než 3,6 milionu pak dá ze svého rozpočtu. Bytový dům je v havarijním stavu, například povrchy, sanitární prvky nebo okna a dveře jsou v něm na hranici životnosti. 

Předmětem oprav je obnova a modernizace bytů, společných prostor a suterénu. Vyměněny mají být také všechny rozvody, elektroinstalace či vytápění.

Elektrorozvody chce radnice opravovat v základní škole v Tusarově ulici, na to bude chtít od města získat šest milionů. Nynější rozvody jsou v havarijním stavu. Od oprav si radnice slibuje snížení provozních nákladů.

Na práce v ZŠ Strossmayerovo náměstí bude radnice žádat 4,5 milionu, které plánuje využít na opravu střešní krytiny a zateplení střešní konstrukce nad jídelnou a gastroprovozem.


Autor: ČTK

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru