dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Zpravodajství

Praha 7 vysílá do ulic terénní psychiatry

V Praze 7 začal působit terénní tým zaměřený na práci s duševně nemocnými lidmi, kteří žijí na ulici, nebo jim podobný osud reálně hrozí. Cílem projektu je zajistit odbornou pomoc osobám, které dlouhodobě nevycházejí z bytů nebo nejsou schopny z nejrůznějších důvodů navštívit ordinaci psychiatra, a lidem bez přístřeší.

Projekt má také preventivní charakter – pomůže zachytit klienty, kteří jsou v důsledku psychického onemocnění vážně ohrožení ztrátou bydlení.

Praha 7 projekt realizuje ve spolupráci s organizací Fokus Praha, která se zaměřuje na komplexní komunitní péči o lidi s dlouhodobým duševním onemocněním v neústavních podmínkách. Organizace Fokus sestavila terénní tým, ve kterém působí sociální pracovník, zdravotní psychiatrická sestra či klinický psycholog. Zajištěny jsou také konzultace s psychiatry. Tým vychází do terénu několikrát týdně, pravidelně je také k dispozici v zařízení Armády spásy.

Terénní pracovníci mají za úkol poskytovat osobám s duševním onemocněním sociální poradenství i praktickou pomoc při řešení běžných situací, jako je jednání s úřady, užívání medikace, hospodaření s penězi či zajištění zaměstnání a bydlení. Důležitou součástí práce s klienty bez domova je také emoční podpora a pomoc v oblasti vztahů. Psychiatrická sestra je schopna rozpoznat stav klienta a v úzké spolupráci s psychiatrem hledají odpovídající způsob pomoci.

Ve spolupráci s poskytovateli sociálních služeb, ale také za pomoci rodinných příslušníků či dalších blízkých osob, se terénní tým zaměřuje také na vyhledávání lidí, kterým ztráta domova teprve hrozí. Dle individuálních potřeb se je terénní pracovníci snaží dostat do péče klinických psychiatrů nebo dalších odborných organizací, pomáhají jim řešit bytovou situaci či sociální dávky a usilují o to, aby dokázali samostatně uspět v praktickém životě.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru