dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Povodně 2013

Praha 7 vyhlásila veřejnou sbírku

Občané, kteří mají zájem přispět finanční částkou na odstranění následků povodní na území Prahy 7, mohou využít vyhlášené veřejné sbírky. Příspěvky je možné posílat na transparentní povodňový účet Prahy 7. Číslo účtu: 2003602399/0800.

„Praha 7 v minulém týdnu zprovoznila Linku pomoci, kde je možné hlásit škody způsobené povodněmi. Zároveň zde dobrovolníci nabízejí své zapojení i materiální pomoc. Vzhledem k tomu, že se na tuto linku již obrátili zájemci, kteří chtějí na odstraňování povodňových škod přispět finanční částkou, rozhodli jsme se pro nejrychlejší variantu, jak se finanční prostředky budou moci dostat k těm, kteří je potřebují, tedy uspořádat veřejnou sbírku," uvedl starosta MČ Praha 7 Marek Ječmének. Výtěžek z veřejné sbírky bude využit na pomoc záplavovým oblastem mimo ochranu povodňových hrazení, kde se mimo jiné nachází řada sportovních klubů a volnočasových organizací.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru