dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Lifestyle / ZdravíPražský život

Praha 7 vyhlásila soutěž o nejhezčí dvorek nebo předzahrádku

Praha 7 vyhlásila 1. ročník soutěže o nejlepší úpravu předzahrádky, dvorku nebo vnitrobloku na území sedmé městské části. Cílem projektu je motivovat občany ke zkrášlování pozemků kolem bytových domů. Nejúspěšnější účastníci soutěže budou odměněni.

„Pevně věřím, že se nám touto cestou podaří podpořit zájem našich občanů o prostředí, ve kterém žijí. Práce na společném projektu zároveň posiluje sousedské vztahy a probouzí zdravou soutěživost. Autoři tří nejlépe hodnocených úprav budou navíc odměněni poukázkami na odběr okrasných rostlin,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Josef Neuberg.

Soutěže se mohou zúčastnit obyvatelé domů, k němuž přísluší přihlášená předzahrádka, dvorek či vnitroblok, a jsou jeho vlastníky, popřípadě získají souhlas vlastníka. Přihlášku do soutěže je třeba zaslat nejpozději do 31. května 2014 e-mailem na adresu nejhezcidvorekprahy7@p7.mepnet.cz nebo na adresu Městská část Praha 7, odbor životního prostředí, nábř. Kpt. Jaroše 1000, 170 00 Praha 7, na obálku uveďte heslo „Nejhezčí dvorek nebo předzahrádka Prahy 7“.

Členové hodnotící komise navštíví přihlášené místo v průběhu června a září tohoto roku. Všechna přihlášená místa budou posuzována mimo jiné podle originality a efektivnosti úprav, kompozičního uspořádání, množství zapojených občanů, čistoty či celkového vzhledu prostoru. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne v říjnu. Ceny si převezmou zástupci tří vítězných projektů.


Další články
Nahoru