dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Praha 7 vyhlásila soutěž na vzhled Letné po otevření Blanky. Účastní se profíci i amatéři
Stavba Blanky zasáhla Letenskou pláň. Takto vypadala před třemi lety. Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Praha 7 vyhlásila soutěž na vzhled Letné po otevření Blanky. Účastní se profíci i amatéři

Veřejnou soutěž na budoucí podobu Letenské pláně a okolí po otevření tunelového komplexu Blanka vyhlásila Praha 7. Tři nejlépe hodnocené návrhy čeká finanční odměna. Pět nejlepších zařadí radnice do říjnové diskuse s veřejností. Letná by podle lidí měla dál sloužit hlavně sportu, kultuře a rekreaci.

„Počátkem června tohoto roku jsme otevřeli diskuzi, jež se dotýká budoucí podoby a možného využití oblasti Letenské pláně a Letenských sadů," řekl starosta Prahy 7 Marek Ječmének.

„S blížícím se otevřením tunelu Blanka totiž celá oblast zůstává ve stavu provizoria a neexistuje žádný plán, jak to změnit," doplnil. Lidé se podle starosty vyjádřili důrazně proti zástavbě Letné.

V úvahu by proto přicházelo pouze umístění dočasných zařízení pro sportovní a kulturní využití. Kompletní popis parametrů soutěže najdou soutěžící v zadání. Zapojit se mohou profesionálové, ale i laická veřejnost nebo třeba studenti architektury. Návrhy bude radnice přijímat do 22. září. Na přelomu září a října je posoudí odborná komise.


Další články
Nahoru