dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Pražská politika

Praha 7 schválila své požadavky k navrhovaným změnám MHD

Rada Prahy 7 na svém jednání v úterý 3. února 2015 schválila požadavky k navrhovaným změnám linkového vedení Pražské integrované dopravy, které by měly vejít v platnost po otevření trasy metra A do stanice Nemocnice Motol. 

„Do svých požadavků jsme zapracovali nejčastější a nejzásadnější podněty, které jsme obdrželi od občanů, a stejně tak i dlouhodobé požadavky městské části. Za hlavní priority považujeme zachování tramvajové linky č. 12 přes Letenské náměstí a zajištění přímého spojení s Bulovkou, která je naší spádovou nemocnicí a dojíždí tam řada starších či hůře pohyblivých občanů. Jako problematické vidíme rovněž špatné spojení z Holešovic do centra,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Ondřej Mirovský.   

Podle návrhů ROPIDu by v Praze 7 mělo dojít k zásadním změnám především ve vedení tramvajových linek. Mimo území sedmé městské části by měly vést trasy linek č. 8 a 14, oproti tomu budou na Prahu 7 nově zavedeny linky č. 5 a 18. Linka č. 12 by měla být z Letné odkloněna na trasu vedoucí po nábřeží. Změny tras jsou plánovány také pro linky č. 24 a 26. Beze změn by měly zůstat linky č. 1, 17 a 25.

Mezi hlavní požadavky Prahy 7 patří:

ponechání linky č. 12 přes Letenské náměstí
zajištění přímého spojení Prahy 7 s Bulovkou
prodloužení linky č. 19 od Palmovky přes Libeňský most a Vltavskou směrem na Václavské náměstí
prodloužení linky č. 24 na Palmovku přes Ortenovo náměstí


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru