Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Politika

Praha 7 schválila rozpočet na rok 2023

Radnice Prahy 7 bude v příštím roce hospodařit s příjmy a výdaji ve výši 568,2 milionu korun, což je meziročně o zhruba 25 milionů více. Na investice je vyčleněno 189,2 milionu. Návrh rozpočtu před týdnem schválili zastupitelé městské části. Vliv na hospodaření má inflace a vysoké ceny energií.

„Vedle nutnosti úsporného hospodaření je třeba pokračovat v klíčových investicích do škol, bydlení a zeleně. Je velmi důležité, aby i v těchto komplikovaných časech tyto projekty pokračovaly, jelikož potřeba cenově dostupného bydlení či míst ve školách a školkách nadále poroste,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Rozpočet Prahy 7 na rok 2023 činí 568,2 milionu korun. Mezi nejvýznamnější položky patří příspěvek na provoz mateřských a základních škol, zajištění sociální péče pro seniory, provoz Polikliniky Prahy 7 či finance na údržbu a úklid chodníků a parků.

Plánované investiční akce městskou část v příštím roce vyjdou na 189,2 milionu korun. Největší částka 88,9 milionu půjde do oblasti správy majetku, především na rekonstrukce bytových domů a rozšiřování bytového fondu. Na opravy školních budov a rozšíření jejich kapacit počítá rozpočet s částkou 51,8 milionu. Do oblasti životního prostředí, rozvoje a péče o veřejný prostor plánuje Praha 7 v příštím roce investovat 42,6 milionu korun. 


Autor: red

Komrsková: V jednáních o složení pražské koalice se posunujeme správným směrem

2. února 2023 v 19:59

Oceňujeme, že koalice SPOLU si vyřešila svoje interní domácí úkoly, podle jejich volebního výsledku. Nestojíme na místě ale ani v otázkách programových priorit koalice, tento dokument v tuto chvíli dokončujeme. Během pátku bychom měli mít hotovo.

Nové vedení Prahy 11 nesouhlasí se zástavbou na louce u polikliniky Opatovská

30. ledna 2023 v 19:51

Mezi supermarketem Billa a poliklinikou Opatovská je soukromým investorem naplánován záměr výstavby Polyfunkčního komplexu Opatov, takzvaný Sky Opatov. Vedení Prahy 11 využilo možnosti podání námitek, jejichž prostřednictvím vyjádřilo svůj nesouhlas s navrhovanou podobou projektu. Jedenáctá...

Konference přilákala do Sněmovny klíčové aktéry vzdělávání

24. ledna 2023 v 15:14

Pedagogický leadership byl hlavním tématem konference, kterou ve spolupráci s organizací Učitel naživo a redakcí Řízení školy pořádala poslankyně Renáta Zajíčková (ODS). Dvanáct vybraných hostů přineslo v diskuzních panelech svůj úhel pohledu na toto aktuální téma – od leadershipu jako inovace ve...

Další články
Nahoru