Dnes Pátek - obcasny-dest 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Praha 7 schválila rozpočet na příští rok

Radnice Prahy 7 bude v roce 2024 hospodařit s příjmy a výdaji ve výši 548 milionů korun, což je meziročně o asi 20 milionů korun méně. Na investice je vyčleněno 161,2 milionu korun. Rozpočet městské části schválili zastupitelé Prahy 7 v pondělí 18. prosince. Mezi nejvýznamnější položky patří příspěvek na provoz mateřských a základních škol, zajištění sociální péče pro seniory či finance na údržbu a úklid chodníků a parků.

Plánované investiční akce městskou část v příštím roce vyjdou na 161,2 milionu korun. Největší částka 79 milionů korun půjde do oblasti správy majetku, především na rekonstrukce bytových domů a rozšiřování bytového fondu. 

Na rekonstrukce školních budov a rozšíření jejich kapacit počítá rozpočet s částkou 38,9 milionu korun. Do oblasti životního prostředí, rozvoje a péče o veřejný prostor plánuje Praha 7 v příštím roce rozpočtové výdaje ve výši 37,6 milionu korun. 

„Mezi největší investice v příštím roce patří dokončení parku U Vody a rekonstrukce několika bytových domů, včetně nových výtahů, oprav bytů a rozšiřování bytového fondu prostřednictvím půdních vestaveb. Zároveň pokračujeme v přípravách projektu výstavby nového městského nájemního domu s byty a občanskou vybaveností v ulici Za Papírnou. Chystáme se také na rekonstrukci vnitrobloku U Uranie a úpravy části Ortenova náměstí, včetně nového vodního prvku a zeleně,“ řekl radní Prahy 7 Martin Tománek (Praha 7 Sobě), který má na starosti finance a rozpočet městské části.

„V současné obtížné době se intenzivně věnujeme také našim školám a školkám. Zvýšili jsme příspěvek na žáka o 560 korun na současných 12000 korun, abychom školám pomohli s vyššími provozními náklady. Zajistili jsme také potřebné finanční prostředky, aby na našich školách mohlo fungovat již pět sociálních pedagogů a jeden sdílený pro školky. V takovémto rozsahu se stále jedná o výjimečné podpůrné opatření. Sociální pedagogové zajišťují komplexní podporu dětí a pomáhají při řešení sociálních a psychických potíží, včetně prevence sebevražd u mládeže,“ doplnila místostarostka Prahy 7 Hana Šišková (Praha 7 Sobě), do jejíž gesce patří školství a vzdělávání. 

Praha 7 chystá také řadu rekonstrukcí a oprav školních budov. Pokračují práce na výměnách elektrorozvodů – další etapa proběhne ve FZŠ Umělecká a ZŠ Tusarova a přidá se také ZŠ Fr. Plamínkové. Pokračují rovněž opravy školních střech, městská část připravuje velkou rekonstrukci střechy v ZŠ Letohradská, kde proběhnou také úpravy školního hřiště. Praha 7 nezahálí ani v rozšiřování kapacit pro školáky a předškoláky. 

Připravuje se výstavba nové Základní školy Jana Vodňanského a detašovaného pracoviště ZŠ Fr. Plamínkové, kde vznikne šest nových tříd. V přípravě jsou také nové dětské skupiny a po úspěchu první městské lesní školky v Praze i další podobné předškolní zařízení v přírodě.


Autor: red

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru