dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
14°C
pozítří
Pátek - skorojasno
17°C
Pražská politika

Praha 7 schválila rozpočet, na nové investice půjde 133 milionů

Zastupitelstvo Prahy 7 schválilo v pondělí rozpočet na letošní rok. Městská část se letos zaměří na rekonstrukce základních škol, opravy chodníků či přípravu nové budovy polikliniky. Pokračovat budou již zahájené projekty, jako je rekonstrukce vodárenské věže či příprava stavebních úprav nové radnice.     

V rozpočtu Prahy 7 na letošní rok se počítá s běžnými výdaji ve výši 265 milionů korun, tedy zhruba se stejnou částkou, jako byla vynaložena v loňském roce. Mezi nejvýznamnější položky patří příspěvek Pečovatelskému centru na zajištění sociálních služeb, příspěvek na provoz mateřských a základních škol či finance na údržbu a úklid chodníků a parků.

Investiční výdaje pro letošní rok činí 221 milionů korun. Nově plánované investice dosahují výše 133 milionů. „Velká část plánovaných investic bude opět směřována do školství. V minulém roce se nám podařilo zajistit potřebná místa v mateřských školách, letos se intenzivně zaměříme na školy základní. Na opravy školských budov půjde více než 50 milionů korun. Největšími připravovanými akcemi jsou rekonstrukce kuchyně a jídelny v ZŠ Františky Plamínkové a oprava střechy ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí, kde vzniknou také nové třídy,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.  

„Mezi další významné letošní investice patří kompletní rekonstrukce domu na rohu ulic Františka Křížka a Milady Horákové. Do renovovaných prostor se přesune naše poliklinika. Z výtěžku ze zóny placeného stání budeme financovat opravy chodníků. Z dalších investic lze jmenovat kupříkladu rekonstrukci dětského hřiště Sedmikráska v Jateční ulici,“ řekl zástupce starosty Pavel Vyhnánek.  

Zvláštní položku tvoří pokračující investice započaté v minulém roce. Tyto výdaje činí zhruba 88 miliuonů a patří mezi ně především rekonstrukce vodárenské věže na Letné, revitalizace zeleně u Letenské vodárny či příprava projektu rekonstrukce budovy nové radnice. Na tuto akci je aktuálně dokončována dokumentace ke stavebnímu povolení. Po jeho vydání bude vypsán tendr na generálního dodavatele stavby.  


Zítra: Praha 11 zve na první jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11

Včera v 07:01

První jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11 je veřejné a koná se ve středu 20. března od 17 hodin v zasedací místnosti C Úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, 149 00 Praha – Háje.

Pražští lidovci mají nové vedení, předsedou byl zvolen Vít Šolle

17. března 2019 ve 20:33

Na sobotní volební Pražské městské konferenci KDU-ČSL došlo k výrazné obměně vedení. Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle.

TOP 09 v Praze 2 má nové vedení, předsedou byl zvolen radní Michal Zuna

7. března 2019 ve 20:02

Regionální sněm TOP 09 Praha 2 zvolil na další 2 roky nové vedení. Novým předsedou se stává Michal Zuna a místopředsedou Michael Grundler. Do regionálního výboru byli zvoleni Jana Cagašová, Tomáš Halva, Radek Janda, Albert Kubišta a Michal Orság.

Další články
Nahoru