dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - jasno
18°C
Pražská politika

Praha 7 schválila rozpočet, na nové investice půjde 133 milionů

Zastupitelstvo Prahy 7 schválilo v pondělí rozpočet na letošní rok. Městská část se letos zaměří na rekonstrukce základních škol, opravy chodníků či přípravu nové budovy polikliniky. Pokračovat budou již zahájené projekty, jako je rekonstrukce vodárenské věže či příprava stavebních úprav nové radnice.     

V rozpočtu Prahy 7 na letošní rok se počítá s běžnými výdaji ve výši 265 milionů korun, tedy zhruba se stejnou částkou, jako byla vynaložena v loňském roce. Mezi nejvýznamnější položky patří příspěvek Pečovatelskému centru na zajištění sociálních služeb, příspěvek na provoz mateřských a základních škol či finance na údržbu a úklid chodníků a parků.

Investiční výdaje pro letošní rok činí 221 milionů korun. Nově plánované investice dosahují výše 133 milionů. „Velká část plánovaných investic bude opět směřována do školství. V minulém roce se nám podařilo zajistit potřebná místa v mateřských školách, letos se intenzivně zaměříme na školy základní. Na opravy školských budov půjde více než 50 milionů korun. Největšími připravovanými akcemi jsou rekonstrukce kuchyně a jídelny v ZŠ Františky Plamínkové a oprava střechy ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí, kde vzniknou také nové třídy,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.  

„Mezi další významné letošní investice patří kompletní rekonstrukce domu na rohu ulic Františka Křížka a Milady Horákové. Do renovovaných prostor se přesune naše poliklinika. Z výtěžku ze zóny placeného stání budeme financovat opravy chodníků. Z dalších investic lze jmenovat kupříkladu rekonstrukci dětského hřiště Sedmikráska v Jateční ulici,“ řekl zástupce starosty Pavel Vyhnánek.  

Zvláštní položku tvoří pokračující investice započaté v minulém roce. Tyto výdaje činí zhruba 88 miliuonů a patří mezi ně především rekonstrukce vodárenské věže na Letné, revitalizace zeleně u Letenské vodárny či příprava projektu rekonstrukce budovy nové radnice. Na tuto akci je aktuálně dokončována dokumentace ke stavebnímu povolení. Po jeho vydání bude vypsán tendr na generálního dodavatele stavby.  


Další články
Nahoru