dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - zatazeno
3°C
pozítří
Čtvrtek - snih-dest
2°C
Pražská politika

Praha 7 schválila rozpočet, na nové investice půjde 133 milionů

Zastupitelstvo Prahy 7 schválilo v pondělí rozpočet na letošní rok. Městská část se letos zaměří na rekonstrukce základních škol, opravy chodníků či přípravu nové budovy polikliniky. Pokračovat budou již zahájené projekty, jako je rekonstrukce vodárenské věže či příprava stavebních úprav nové radnice.     

V rozpočtu Prahy 7 na letošní rok se počítá s běžnými výdaji ve výši 265 milionů korun, tedy zhruba se stejnou částkou, jako byla vynaložena v loňském roce. Mezi nejvýznamnější položky patří příspěvek Pečovatelskému centru na zajištění sociálních služeb, příspěvek na provoz mateřských a základních škol či finance na údržbu a úklid chodníků a parků.

Investiční výdaje pro letošní rok činí 221 milionů korun. Nově plánované investice dosahují výše 133 milionů. „Velká část plánovaných investic bude opět směřována do školství. V minulém roce se nám podařilo zajistit potřebná místa v mateřských školách, letos se intenzivně zaměříme na školy základní. Na opravy školských budov půjde více než 50 milionů korun. Největšími připravovanými akcemi jsou rekonstrukce kuchyně a jídelny v ZŠ Františky Plamínkové a oprava střechy ZŠ T. G. Masaryka na Ortenově náměstí, kde vzniknou také nové třídy,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.  

„Mezi další významné letošní investice patří kompletní rekonstrukce domu na rohu ulic Františka Křížka a Milady Horákové. Do renovovaných prostor se přesune naše poliklinika. Z výtěžku ze zóny placeného stání budeme financovat opravy chodníků. Z dalších investic lze jmenovat kupříkladu rekonstrukci dětského hřiště Sedmikráska v Jateční ulici,“ řekl zástupce starosty Pavel Vyhnánek.  

Zvláštní položku tvoří pokračující investice započaté v minulém roce. Tyto výdaje činí zhruba 88 miliuonů a patří mezi ně především rekonstrukce vodárenské věže na Letné, revitalizace zeleně u Letenské vodárny či příprava projektu rekonstrukce budovy nové radnice. Na tuto akci je aktuálně dokončována dokumentace ke stavebnímu povolení. Po jeho vydání bude vypsán tendr na generálního dodavatele stavby.  


Opilého mladíka prozradila chaotická jízda

Dnes v 10:07

Pětadvacetiletý mladý muž s téměř 2,5 promile zmateně projížděl v neděli ulicemi Prahy 2. Zde si ho všimli strážníci. Mladý řidič přiznal vypití tří piv. Pro podezření ze spáchání trestného činu ho strážníci omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu opatření hlídce...

Pražští zastupitelé odmítli stáhnout z programu jednání rozpočet metropole na rok 2019

13. prosince 2018 v 15:48

Opozičním ODS a ANO se nepodařilo prosadit vyškrtnutí návrhu rozpočtu na rok 2019 z programu dnešního jednání pražských zastupitelů. Po téměř dvouhodinové diskusi zastupitelé návrh v hlasování odmítli, uvedla ČTK. 

ODS: Nechceme, aby měla Praha 80 procent prostředků na investice zaparkováno v rezervách

13. prosince 2018 v 10:30

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ODS kritizovali návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019. Je podle nich málo ambiciózní.

ANO: Návrh pražského rozpočtu v aktuální podobě je pro nás nepřijatelný

13. prosince 2018 v 09:50

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ANO prohlásili, že návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019 toto opoziční hnutí nepodpoří. Rozpočet má být hlavním bodem programu jednání zastupitelstva, které začne v 10...

Další články
Nahoru