Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Advent v Praze

Praha 7 rozsvítí vánoční stromy a zve adventní bruslení

Na konci listopadu Praha 7 rozsvítí vánoční stromy na Strossmayerově a Ortenově náměstí. V neděli 4. prosince pak Sedmička zve zejména rodiny s dětmi na Výstaviště do Malé sportovní haly na adventní bruslení. Předvánoční období na Sedmičce vyvrcholí tradiční Českou mší vánoční od J. J. Ryby, kterou městská část připravila na středu 21. prosince v kostele sv. Antonína na Strossmayerově náměstí. Vstup na všechny akce je zdarma.

„S ohledem na současnou obtížnou situaci přistupujeme k plánovaným aktivitám s důrazem na maximální úspornost a energetickou šetrnost. Promítne se to také do vánoční výzdoby ulic. Nechceme především děti připravit o sváteční atmosféru adventního období, proto zachováme tradiční dva ozdobené a nasvětlené vánoční stromy na Strossmayerově a Ortenově náměstí. Společně s nimi se v minulých letech na období adventu rozsvěcovalo také vánoční osvětlení vybraných ulic. Od toho jsme pro letošní rok ustoupili,“ uvedla místostarostka Prahy 7 Hana Třeštíková.  

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Strossmayerově náměstí se uskuteční ve středu 23. listopadu v 16 hodin. V rámci doprovodného programu vystoupí Pražské žestě, dětský pěvecký sbor Radost a komorní sbor Vokalion Praha.

Rozsvícení vánočního stromu na Ortenově náměstí proběhne o týden později, ve středu 30. listopadu v 16 hodin, a doprovodí jej Kühnův dětský sbor.

„Na obou vánočních stromech jsme tak jako v minulých letech nechali spodní patra volná. Budeme moc rádi, když se do výzdoby opět zapojí také děti z Prahy 7 a na stromky pověsí své ozdoby, které doma nebo ve škole vyrobí,“ doplnila Hana Třeštíková.  

Na obou akcích bude zdarma připravena horká čokoláda pro děti a svařené víno pro dospělé. S ohledem na potřebu omezit produkci plastových kelímků Praha 7 prosí návštěvníky, aby si s sebou k vánočním stromům přinesli vlastní hrnečky.

Praha 7 připravila v letošním roce pro děti i dospělé adventní program na Výstavišti. V neděli 4. prosince si budou moci děti i dospělí od 15.15 do 17.15 v Malé sportovní hale na Výstavišti Praha zdarma zabruslit. Součástí bude i bezplatná půjčovna bruslí (kapacita bruslí je omezená, brusle není možné rezervovat). V prostorách Střídačky bude pro děti po dobu bruslení připraven také malý program s mikulášskou tematikou – tvořivá dílna, v níž si děti vyrobí masky čerta, anděla a Mikuláše, a fotobudka, kde na děti bude čekat Mikuláš nebo anděl.

Předvánoční akce Prahy 7 tradičně vyvrcholí koncertem České mše vánoční od J. J. Ryby a dalších svátečních melodií, který městská část připravila na středu 21. prosince od 19:30 v kostele sv. Antonína na Strossmayerově náměstí.Autor: Alo

Štědrá bohoslužba na Veronském náměstí

23. prosince 2022 v 07:14

Bohoslužba se bude se konat venku na Veronském náměstí s následným rozdáváním dárečků a vánočního punče kolemjdoucím.

Betlémské světlo v kostele sv. Václava

22. prosince 2022 ve 21:12

Dnes převzala Monika Shaw Salajová – místostarostka Prahy 5 od skautů na Okrouhlíku Betlémské světlo a společně s farářem rozsvítila v kostele sv. Václava.

Praha 13: Česká mši vánoční ve Stodůlkách

22. prosince 2022 ve 12:51

V neděli 25. prosince uslyšíte Českou mši vánoční. Účinkuje Stodůlecký chrámový pěvecký sbor s hosty a orchestrem. Řídí Jiří Kubík.

Praha 6: Bruslení na zimním stadionu HC Hvězda Praha

22. prosince 2022 ve 12:34

Bruslit na zimním stadionu HC Hvězda Praha můžete i během svátků.  

Pro Betlémské světlo na Jižní Město

21. prosince 2022 v 18:19

Betlémské světlo je jedním z novodobých symbolů Vánoc, který vznikl v roce 1986 v Rakousku. Z Betléma se světlo letecky přepravuje do Vídně.  Odtud světlo rakouští skauti předávají do celé Evropy.

Pro Betlémské světlo na Okrouhlík

21. prosince 2022 v 10:09

Betlémské světlo doputovalo na Prahu 5 a přijít si pro něj můžete ve čtvrtek 22. prosince přímo ke skautům na Okrouhlík.

Praha 6 zve na poslední trh této sezóny

21. prosince 2022 v 07:05

Ve čtvrtek se koná na Kulaťáku úplně poslední trh této sezóny. Na místě bude zelenina nejen do bramborového salátu, pečivo, káva, občerstvení tak, jako vždy! Jediná změna se týká doby konání, kdy trhy začínají standardně v 8 ale končí až v 16 hodin.

Vánoční koncert v Emauzském opatství

20. prosince 2022 ve 21:10

Koncert můžete slyšet ve středu 21. prosince od 18 hodin.

Další články
Nahoru