Dnes Pondělí - polojasno 20°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 25. 9. 2023
Svátek má Zlata
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha 7 připravila kurzy českého jazyka pro ukrajinské středoškoláky

Sedmá městská část od počátku ruské agrese na Ukrajině pomáhá potřebným rodinám v místě konfliktu i uprchlíkům v Praze 7. Děti se daří umísťovat ve školách, školkách a dětských skupinách a nyní se Sedmička zaměřuje také na mladé lidi od 15 let a od září spouští bezplatné intenzivní kurzy českého jazyka.

Kurzy jsou primárně určeny mladým lidem ve věku od 15 do 19 let, na které se vztahuje dočasná ochrana před válkou. Kapacita je zajištěna pro 60 žáků (pět tříd po dvanácti studentech), v případě volných míst bude možné přijmout i zájemce starší 20 let.

Kurzy jsou zdarma a probíhat budou od 4. září 2023 do 29. února 2024. Zájemci se mohou registrovat do 27. srpna. Jedná se o intenzivní dopolední výuku českého jazyka spojenou s osvojením základních reálií a prohloubením orientace v českém školním systému. Rozsah výuky budou čtyři vyučovací hodiny denně, pět dní v týdnu, tedy celkem 500 hodin za šest měsíců. Součástí kurzů bude závěrečné přezkoušení znalostí potřebných pro případné složení certifikované jazykové zkoušky z češtiny.

Kurzy jsou podpořeny organizací UNICEF a Hlavním městem Praha z Programu podpory ukrajinských uprchlíků a rozvoje sociální soudržnosti na území hl. m. Prahy pro rok 2023. Zájemci najdou potřebné informace v českém i ukrajinském jazyce zde: https://www.praha7.cz/intenzivni-kurzy-ceskeho-jazyka


Autor: Cen

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru