Dnes Čtvrtek - zatazeno 20°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 30. 5. 2024
Svátek má Ferdinand
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 7 připravila kurzy českého jazyka pro ukrajinské středoškoláky

Sedmá městská část od počátku ruské agrese na Ukrajině pomáhá potřebným rodinám v místě konfliktu i uprchlíkům v Praze 7. Děti se daří umísťovat ve školách, školkách a dětských skupinách a nyní se Sedmička zaměřuje také na mladé lidi od 15 let a od září spouští bezplatné intenzivní kurzy českého jazyka.

Kurzy jsou primárně určeny mladým lidem ve věku od 15 do 19 let, na které se vztahuje dočasná ochrana před válkou. Kapacita je zajištěna pro 60 žáků (pět tříd po dvanácti studentech), v případě volných míst bude možné přijmout i zájemce starší 20 let.

Kurzy jsou zdarma a probíhat budou od 4. září 2023 do 29. února 2024. Zájemci se mohou registrovat do 27. srpna. Jedná se o intenzivní dopolední výuku českého jazyka spojenou s osvojením základních reálií a prohloubením orientace v českém školním systému. Rozsah výuky budou čtyři vyučovací hodiny denně, pět dní v týdnu, tedy celkem 500 hodin za šest měsíců. Součástí kurzů bude závěrečné přezkoušení znalostí potřebných pro případné složení certifikované jazykové zkoušky z češtiny.

Kurzy jsou podpořeny organizací UNICEF a Hlavním městem Praha z Programu podpory ukrajinských uprchlíků a rozvoje sociální soudržnosti na území hl. m. Prahy pro rok 2023. Zájemci najdou potřebné informace v českém i ukrajinském jazyce zde: https://www.praha7.cz/intenzivni-kurzy-ceskeho-jazyka


Autor: Cen

Konal se již desátý ročník mezinárodního sympozia

Včera v 07:55

V uplynulém týdnu se ve dnech 23. a 24. května již podesáté setkali odborníci z celého světa k diskusi nad tématy udržitelného konceptu dopravy, kvality života a dalších oblastí spojených s chytrými městy. Konalo se sympozium Smart Cities Symposium Prague 2024 (SCSP).

Dotační program Prahy 15 pro sociální oblast

Včera v 07:07

Praha 15 vyhlásila dotační program pod názvem „MČ Praha 15 pro sociální oblast 2024“. Dotace se vztahuje na pomoc dětem a mládeži, pomoc seniorům, pomoc osobám se zdravotním postižením a ostatní služby a činnosti v oblasti sociální prevence.

Další články
Nahoru