dnes
Úterý - zatazeno
9°C
zítra
Středa - jasno
10°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
14°C
Praha 7 postavila k přívozu v Karlíně nelegálně schody, ty budou muset být odstraněny
Představitelé radnice Prahy 7 postavili v březnu u přístaviště přívozu v Praze 8 schody, aniž by o tom radnici předem informovali. Foto: Facebook Jan Čižinský

Praha 7 postavila k přívozu v Karlíně nelegálně schody, ty budou muset být odstraněny

Odbor územního rozvoje a výstavby Prahy 8 nařídil odstranit improvizované schodiště a provazové zábradlí k přívozu v Karlíně. Mají zmizet do 31. července. U kamenných schodů k molu má vzniknout nové zábradlí. Výzvu k odstranění schodů zaslal odbor vlastníkům, tedy hlavnímu městu a Povodí Vltavy. Schody se letos v Karlíně objevily při happeningu, který vedli představitelé sousední Prahy 7.

Odstraněny mají být schody v protipovodňovém valu, po kterém vede cyklostezka A2. Podle úředníků je schodiště nezpůsobilé k bezpečnému používání. Schody tvoří pouze dřevěnými deskami, které na svahu drží zatlučené kovové kolíky.

Stavební úřad rovněž nařídil odstranit provazové zábradlí u schodiště v kamenné stěně koryta Vltavy, po kterém lidé chodí k molu. Provazy má nahradit ocelové zábradlí, které bude po obou stranách. Přístup k přívozu mají zlepšit orientační tabulky a rovněž má být nově osvětlen.

Schodiště a zábradlí vznikly při happeningu na konci letošního března. Ve skupině, která je vytvořila, byli kromě dobrovolníků také starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL), místostarosta Ondřej Mirovský (SZ) a další členové z vedení radnice.

Rozlítilo to vedení Prahy 8, která uvedla, že stavbu považuje za nelegální. Přívoz začal mezi Prahou 7 a 8 plout zhruba před rokem a půl.


Město zajistilo výstavbu dešťové kanalizace v Cholupicích

Dnes v 10:05

Městská rada včera rozhodla o výběru dodavatele I. etapy výstavby dešťové kanalizace v Cholupicích. Na doporučení hodnotící komise se jím stala Společnost TV Točná – IS Cholupice, vedoucí společnosti PORR a.s., s nabídkovou cenou 23 533 290 korun s DPH.

Praha 8 je v soutěži Zlatý erb druhá

Včera v 09:32

Praha 8 získala druhé místo v krajském (pražském) kole soutěže o nejlepší webové stránky města Zlatý erb.

Další články
Nahoru