dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih
4°C
Praha 7 postavila k přívozu v Karlíně nelegálně schody, ty budou muset být odstraněny
Představitelé radnice Prahy 7 postavili v březnu u přístaviště přívozu v Praze 8 schody, aniž by o tom radnici předem informovali. Foto: Facebook Jan Čižinský

Praha 7 postavila k přívozu v Karlíně nelegálně schody, ty budou muset být odstraněny

Odbor územního rozvoje a výstavby Prahy 8 nařídil odstranit improvizované schodiště a provazové zábradlí k přívozu v Karlíně. Mají zmizet do 31. července. U kamenných schodů k molu má vzniknout nové zábradlí. Výzvu k odstranění schodů zaslal odbor vlastníkům, tedy hlavnímu městu a Povodí Vltavy. Schody se letos v Karlíně objevily při happeningu, který vedli představitelé sousední Prahy 7.

Odstraněny mají být schody v protipovodňovém valu, po kterém vede cyklostezka A2. Podle úředníků je schodiště nezpůsobilé k bezpečnému používání. Schody tvoří pouze dřevěnými deskami, které na svahu drží zatlučené kovové kolíky.

Stavební úřad rovněž nařídil odstranit provazové zábradlí u schodiště v kamenné stěně koryta Vltavy, po kterém lidé chodí k molu. Provazy má nahradit ocelové zábradlí, které bude po obou stranách. Přístup k přívozu mají zlepšit orientační tabulky a rovněž má být nově osvětlen.

Schodiště a zábradlí vznikly při happeningu na konci letošního března. Ve skupině, která je vytvořila, byli kromě dobrovolníků také starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL), místostarosta Ondřej Mirovský (SZ) a další členové z vedení radnice.

Rozlítilo to vedení Prahy 8, která uvedla, že stavbu považuje za nelegální. Přívoz začal mezi Prahou 7 a 8 plout zhruba před rokem a půl.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru