dnes
Čtvrtek - obcasny-dest
17°C
zítra
Pátek - skorojasno
20°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
21°C
Praha 7 postavila k přívozu v Karlíně nelegálně schody, ty budou muset být odstraněny
Představitelé radnice Prahy 7 postavili v březnu u přístaviště přívozu v Praze 8 schody, aniž by o tom radnici předem informovali. Foto: Facebook Jan Čižinský

Praha 7 postavila k přívozu v Karlíně nelegálně schody, ty budou muset být odstraněny

Odbor územního rozvoje a výstavby Prahy 8 nařídil odstranit improvizované schodiště a provazové zábradlí k přívozu v Karlíně. Mají zmizet do 31. července. U kamenných schodů k molu má vzniknout nové zábradlí. Výzvu k odstranění schodů zaslal odbor vlastníkům, tedy hlavnímu městu a Povodí Vltavy. Schody se letos v Karlíně objevily při happeningu, který vedli představitelé sousední Prahy 7.

Odstraněny mají být schody v protipovodňovém valu, po kterém vede cyklostezka A2. Podle úředníků je schodiště nezpůsobilé k bezpečnému používání. Schody tvoří pouze dřevěnými deskami, které na svahu drží zatlučené kovové kolíky.

Stavební úřad rovněž nařídil odstranit provazové zábradlí u schodiště v kamenné stěně koryta Vltavy, po kterém lidé chodí k molu. Provazy má nahradit ocelové zábradlí, které bude po obou stranách. Přístup k přívozu mají zlepšit orientační tabulky a rovněž má být nově osvětlen.

Schodiště a zábradlí vznikly při happeningu na konci letošního března. Ve skupině, která je vytvořila, byli kromě dobrovolníků také starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL), místostarosta Ondřej Mirovský (SZ) a další členové z vedení radnice.

Rozlítilo to vedení Prahy 8, která uvedla, že stavbu považuje za nelegální. Přívoz začal mezi Prahou 7 a 8 plout zhruba před rokem a půl.


Praha 2 zve na ‎nejlepší česká vína v Praze

Včera v 10:20

Největší degustační výstava vín v pondělí 3. června od 13:30 do 18 hodin v Novoměstské radnici v Praze 2. Všechna ze 150 vystavených českých vín se zúčastnila Národní soutěže vín.

Zápisy do 1. tříd ZŠ v Praze 5: Na první pohled to může vypadat jinak, ale míst pro prvňáčky je dostatek

20. května 2019 v 16:50

Po proběhlých zápisů do 1. tříd základních škol v Praze 5 pro školní rok 2019/2020 sice ještě ředitelé škol neznají konečný počet prvňáčků, které zařadí do prvních tříd na „svých“ školách, nicméně se neobávají, že by na základních školách na území Prahy 5 byl míst...

Další články
Nahoru