dnes
Čtvrtek - jasno
1°C
zítra
Pátek - jasno
1°C
pozítří
Sobota - zatazeno
0°C
Praha 7 postavila k přívozu v Karlíně nelegálně schody, ty budou muset být odstraněny
Představitelé radnice Prahy 7 postavili v březnu u přístaviště přívozu v Praze 8 schody, aniž by o tom radnici předem informovali. Foto: Facebook Jan Čižinský

Praha 7 postavila k přívozu v Karlíně nelegálně schody, ty budou muset být odstraněny

Odbor územního rozvoje a výstavby Prahy 8 nařídil odstranit improvizované schodiště a provazové zábradlí k přívozu v Karlíně. Mají zmizet do 31. července. U kamenných schodů k molu má vzniknout nové zábradlí. Výzvu k odstranění schodů zaslal odbor vlastníkům, tedy hlavnímu městu a Povodí Vltavy. Schody se letos v Karlíně objevily při happeningu, který vedli představitelé sousední Prahy 7.

Odstraněny mají být schody v protipovodňovém valu, po kterém vede cyklostezka A2. Podle úředníků je schodiště nezpůsobilé k bezpečnému používání. Schody tvoří pouze dřevěnými deskami, které na svahu drží zatlučené kovové kolíky.

Stavební úřad rovněž nařídil odstranit provazové zábradlí u schodiště v kamenné stěně koryta Vltavy, po kterém lidé chodí k molu. Provazy má nahradit ocelové zábradlí, které bude po obou stranách. Přístup k přívozu mají zlepšit orientační tabulky a rovněž má být nově osvětlen.

Schodiště a zábradlí vznikly při happeningu na konci letošního března. Ve skupině, která je vytvořila, byli kromě dobrovolníků také starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL), místostarosta Ondřej Mirovský (SZ) a další členové z vedení radnice.

Rozlítilo to vedení Prahy 8, která uvedla, že stavbu považuje za nelegální. Přívoz začal mezi Prahou 7 a 8 plout zhruba před rokem a půl.


Další články
Nahoru