Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Praha 7 pořádá mezinárodní konferenci Město a řeka 2022

Praha 7 ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy pořádá v pátek 13. května mezinárodní konferenci Město a řeka 2022. Konference je věnována vztahu města a řeky, koncepci rozvoje nábřeží i šetrnému přístupu k původním technickým a architektonickým prvkům v cenném přírodním prostředí. Stěžejní téma reflektuje snahu o revitalizaci říční krajiny, která má velký rekreační potenciál pro celé město.

Za městskou část budou na konferenci představeny zejména projekty říční krajiny Trojské kotliny, jejíž součástí je i nově vznikající park U Vody. Tyto projekty budou zasazeny do širších souvislostí v porovnání s dalšími tuzemskými a zahraničními prezentacemi, které přinášejí inspiraci a příležitost pro sdílení zkušeností.  

„Praha postupně naplňuje plán z roku 2015 na přeměnu celé lokality. Aktuálně dokončujeme významné studie jako je revitalizace Trojského nábřeží s protipovodňovou ochranou zoologické zahrady, revitalizace řeky s povodňovým parkem Divoká Vltava na Císařském ostrově nebo propojení z Podbaby do Troji novou lávkou přes čistírnu odpadních vod. Tyto projekty mají do realizace ještě řadu let, ale už v červnu společně s dalšími partnery připravujeme proměnu části stávajícího parkoviště pod Trojským zámkem v odpočinkový prostor pro návštěvníky zámecké zahrady, místní obyvatele i projíždějící cyklisty,“ řekl Ondřej Boháč, ředitel IPR Praha.

V rámci programu konference Město a řeka budou představeny projekty z Amsterdamu, Kodaně, Lublaně, Osla, Brna, Pardubic, Ostravy či Prahy.

V sobotu 14. 5. na konferenci tematicky naváže 4. ročník akce pro veřejnost Den pro Trojskou kotlinu 2022.

Kde: CAMP – Centrum Architektury a Městského Plánování, Vyšehradská 51
Kdy: 13. 5. 2022, 16–21 hodin


Autor: Alo

Malostranský hřbitov: Tanec smrti

Dnes v 09:28

Divadelní průvod, pohřeb smutku, připomínka radostí života ve stylu site-specific, která herce společně s diváky podněcuje k oslavě života, ale nezapomíná ani na lidskou smrtelnost ve čtvrtek 30. května ve 20:30.

Reuse neděle v Praze 6

Dnes v 07:52

Dát věcem druhou šanci můžete v neděli 2. června od 11 do 18 hodin na Vítězném náměstí.

Praha 6: Setkání v parku Malý Břevnov

Dnes v 07:25

Další ze série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se uskuteční v parku na Malém Břevnově. Tématem setkání ve středu 29. května v 17 hodin bude doprava, bytová výstavba nebo kulturní akce.

Žižkovské mezidvorky 2024

Dnes v 06:31

Třináctý ročník multižánrového sousedského festivalu v sobotu 25. května od 13 hodin. Těšit se můžete na staronové, ale i zbrusu nové účastníky, nové dvorky k prozkoumání, bohatý program, setkání s místními umělci a výtvarníky a dalšími zajímavými lidmi...

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Středověké slavnosti na Hradčanech

Včera v 09:21

Druhé Středověké slavnosti na Hradčanech v krásném prostředí parku Maxe van der Stoela nedaleko pražského hradu v Praze 6.

Kouzlo Prahy ve Vrtbovské zahradě

Včera v 09:05

Výstavu obrazů od autorky Katky Neveu – Kouzlo Prahy najdete ve Vrtbovské zahradě do 31. května.

Dobročinnej Blešák v Praze 10

Včera v 09:02

Přijďte si nakoupit stylové kousky a oživte udržitelně svůj šatník. Letos můžete podpořit organizaci Nedoklubko. Tato nezisková organizace pomáhá rodičům předčasně narozených dětí a neonatologickým oddělením v České republice již od roku 2002.

Další články
Nahoru