Dnes Pátek - snih -3°C
Zítra Sobota - snih 0°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražský život

Praha 7 pořádá mezinárodní konferenci Město a řeka 2022

Praha 7 ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy pořádá v pátek 13. května mezinárodní konferenci Město a řeka 2022. Konference je věnována vztahu města a řeky, koncepci rozvoje nábřeží i šetrnému přístupu k původním technickým a architektonickým prvkům v cenném přírodním prostředí. Stěžejní téma reflektuje snahu o revitalizaci říční krajiny, která má velký rekreační potenciál pro celé město.

Za městskou část budou na konferenci představeny zejména projekty říční krajiny Trojské kotliny, jejíž součástí je i nově vznikající park U Vody. Tyto projekty budou zasazeny do širších souvislostí v porovnání s dalšími tuzemskými a zahraničními prezentacemi, které přinášejí inspiraci a příležitost pro sdílení zkušeností.  

„Praha postupně naplňuje plán z roku 2015 na přeměnu celé lokality. Aktuálně dokončujeme významné studie jako je revitalizace Trojského nábřeží s protipovodňovou ochranou zoologické zahrady, revitalizace řeky s povodňovým parkem Divoká Vltava na Císařském ostrově nebo propojení z Podbaby do Troji novou lávkou přes čistírnu odpadních vod. Tyto projekty mají do realizace ještě řadu let, ale už v červnu společně s dalšími partnery připravujeme proměnu části stávajícího parkoviště pod Trojským zámkem v odpočinkový prostor pro návštěvníky zámecké zahrady, místní obyvatele i projíždějící cyklisty,“ řekl Ondřej Boháč, ředitel IPR Praha.

V rámci programu konference Město a řeka budou představeny projekty z Amsterdamu, Kodaně, Lublaně, Osla, Brna, Pardubic, Ostravy či Prahy.

V sobotu 14. 5. na konferenci tematicky naváže 4. ročník akce pro veřejnost Den pro Trojskou kotlinu 2022.

Kde: CAMP – Centrum Architektury a Městského Plánování, Vyšehradská 51
Kdy: 13. 5. 2022, 16–21 hodin


Autor: Alo

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

7. prosince 2022 v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Další články
Nahoru