Dnes Neděle - oblacno 14°C
Zítra Pondělí - bourky 16°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Praha 7 pořádá mezinárodní konferenci Město a řeka 2022

Praha 7 ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy pořádá v pátek 13. května mezinárodní konferenci Město a řeka 2022. Konference je věnována vztahu města a řeky, koncepci rozvoje nábřeží i šetrnému přístupu k původním technickým a architektonickým prvkům v cenném přírodním prostředí. Stěžejní téma reflektuje snahu o revitalizaci říční krajiny, která má velký rekreační potenciál pro celé město.

Za městskou část budou na konferenci představeny zejména projekty říční krajiny Trojské kotliny, jejíž součástí je i nově vznikající park U Vody. Tyto projekty budou zasazeny do širších souvislostí v porovnání s dalšími tuzemskými a zahraničními prezentacemi, které přinášejí inspiraci a příležitost pro sdílení zkušeností.  

„Praha postupně naplňuje plán z roku 2015 na přeměnu celé lokality. Aktuálně dokončujeme významné studie jako je revitalizace Trojského nábřeží s protipovodňovou ochranou zoologické zahrady, revitalizace řeky s povodňovým parkem Divoká Vltava na Císařském ostrově nebo propojení z Podbaby do Troji novou lávkou přes čistírnu odpadních vod. Tyto projekty mají do realizace ještě řadu let, ale už v červnu společně s dalšími partnery připravujeme proměnu části stávajícího parkoviště pod Trojským zámkem v odpočinkový prostor pro návštěvníky zámecké zahrady, místní obyvatele i projíždějící cyklisty,“ řekl Ondřej Boháč, ředitel IPR Praha.

V rámci programu konference Město a řeka budou představeny projekty z Amsterdamu, Kodaně, Lublaně, Osla, Brna, Pardubic, Ostravy či Prahy.

V sobotu 14. 5. na konferenci tematicky naváže 4. ročník akce pro veřejnost Den pro Trojskou kotlinu 2022.

Kde: CAMP – Centrum Architektury a Městského Plánování, Vyšehradská 51
Kdy: 13. 5. 2022, 16–21 hodin


Autor: Alo

PVK: Začátkem června nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 17:21

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.  

Setkání kultur 2022

Včera v 07:29

V Praze 14 se koná další ročník festivalu Setkání kultur. Během června budou moci lidé využít nadstandardní možnosti výpůjček v městské knihovně v ulici Gen. Janouška 2, nebo navštívit cestopisnou besedu v KC Kardašovská. Setkání kultur začíná 1. června, poslední akce se uskuteční...

Open Air koncert České filharmonie na Hradčanském náměstí

Včera v 07:23

Tradiční Open Air koncert se vrací po dvou letech na Hradčanské náměstí a letošní program, který má jako obvykle odlehčenou formou uzavřít koncertní sezonu České filharmonie, připravil britský dirigent Wayne Marshall v duchu jazzových, filmových a muzikálových inspirací.

Slavíci v zahradě - festival chlapeckých sborů

27. května 2022 v 19:54

Hry s hudbou pro kolemjdoucí v sobotu 28. května v Praze 1.

Zábavný rodinný běh ve víru barev

27. května 2022 v 18:31

Barvám neutečeš – den s přáteli a rodinou v Centrálním parku Prahy 13 . V sobotu 4. června můžete vyrazit na trasu dlouhou 5km během či chůzí a nechat se při tom v pěti barevných zónách zasypat barvami.

Hokej: Obrazovky se v centru objeví jen v případě, že Česko bude hrát finále

27. května 2022 v 18:21

Pražský magistrát se nechystá, že by na sobotní semifinálové utkání hokejového šampionátu mezi Českou republikou a Kanadou nechal v centru města vybudovat velkoplošné obrazovky. Obrazovky se na náměstí objeví pouze v případě, že by se Češi dostali do finále. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí...

Den dětí na pražských náplavkách

26. května 2022 ve 12:15

Na Den dětí budou náplavky patřit hlavně dětem. Plno zábavy najdou na obou březích Vltavy, v Praze 2 a Praze 5.

Dětský den s Protěží

25. května 2022 v 11:28

Nezisková organizace Protěž připravila na neděli 29. května zábavné odpoledne pro celou rodinu, které proběhne v parku Grébovka od 13 hodin. Vstupné je zdarma

Další články
Nahoru