Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Dětská PrahaKoronavirus

Praha 7 pomáhá rodinám zvládnout distanční výuku i další úskalí v čase pandemie

Občané Prahy 7, kteří si v nejrůznějších situacích během pandemie covid-19 neví rady, se mohou obracet na infolinku městské části nebo na některou z tematických poraden. Od června loňského roku na Sedmičce funguje také poradna pro rodiny, které se (nejen) v souvislostí s pandemií dostávají do tíživé situace. V současné době se městská část zaměřuje na podporu rodin a škol v oblasti doučování a dalších potřeb během distanční výuky. 

„Děti, rodiče i učitelé se během pandemie potýkají s mnoha nejrůznějšími problémy. Snažíme se jim být maximálně nápomocní. Od jara zajišťujeme výpočetní techniku pro děti z rodin v nepříznivé finanční situaci a zřídili jsme také poradnu, na kterou se mohou obracet rodiče, když si neví s čímkoli rady. Aktuálně řešíme téma doučování. Máme tu velkou spoustu učitelů, organizací, rodičů a dobrovolníků, kteří doučování zajišťují nebo jsou připraveni pomoc nabídnout. Zřídili jsme proto pilotní pozici lokálního koordinátora, který tyto nabídky vyhledává, mapuje a propojuje s jednotlivými školami, aby se konkrétní podpora dostala všem dětem i rodičům, kteří v době náročné distanční výuky uvítají pomocnou ruku,“ uvedla radní Prahy 7 pro oblast školství a vzdělávání Hana Šišková.    

Na poradnu pro rodiny se mohou zájemci obracet telefonicky od pondělí do čtvrtku, v čase 9 – 17 hodin, tel.: 220 144 097 nebo 605 070 056 či prostřednictvím e-mailu: poradenstvi@praha7.cz

Odborníci rodičům pomohou s konkrétními problémy a provedou je systémem podpory a služeb, které lze v krizových situacích využít. Poradenství je poskytováno bezplatně a anonymně.

„Poradna pro rodiny vedle záležitostí škol a výuky řeší celou řadu problémů, které doba pandemie přináší. Obracejí se na nás například lidé, kteří přišli o pravidelné příjmy a neorientují se v systému sociálních služeb, protože je nikdy dřív nepotřebovali. Nabízíme také psychologické poradenství, jelikož lidé dlouhodobě čelí velkému tlaku a napětí. A rodiče se na nás s důvěrou mohou obrátit také se záležitostmi, které s pandemií přímo nesouvisí, jako jsou problémy s návykovými látkami, domácí násilí, šikana, úmrtí v rodině a jiné zátěžové situace,“ doplnil radní Prahy 7 Jakob Hurrle, který má na starosti sociální a zdravotní politiku.   Autor: TZ, red

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

Včera v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

Trenéři do škol Prahy 15

14. října 2021 v 19:23

Minulý týden začal na základních školách Prahy 15 program Trenéři do škol, který má za cíl zkvalitnit výuku tělesné výchovy a rozvoj pohybových dovedností dětí. Program je zaměřen na nejmenší školáky ve spolupráci s pedagogy jednotlivých škol. Bude probíhat na všech základních školách...

Přání do školních lavic můžete plnit do konce října

14. října 2021 ve 12:33

Akce radnice Prahy 5, určená primárně rodičům samoživitelům, kteří mají děti navštěvující základní nebo mateřskou školu, ale nejen jim. Cílem charitativní akce je pomoci rodinám s finančně náročným průběhem školního roku, ale zároveň se chovat ekologicky, recyklovat a využívat spotřební zboží na...

Světští opět přijeli do Letňan

8. října 2021 v 08:15

V proluce mezi obchodním centrem a zastávkou autobusů Fryčovická u frekventované ulice Tupolevova v Praze 18 se v uplynulých letech opakovaně na krátký čas usadil cirkus či zábavný lunapark.

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Výstavu obrázků z výtvarné soutěže dětí

7. října 2021 v 08:42

Od 5. do 31. října můžete na radnici Prahy 11 vidět výstavu obrázků dětí z výtvarné soutěže Obrázek pro radost. Vstupné je zdarma.

Putování s dětmi Prahou 15. Nová knížka pro děti a rodiče

6. října 2021 ve 12:36

Kniha Toulání s dětmi Prahou 15 má volné pokračování. Pohádkové příběhy a básničky Putování s dětmi Prahou 15 jsou určeny dětem od 3 do 11 let.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Další články
Nahoru