Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská PrahaKoronavirus

Praha 7 pomáhá rodinám zvládnout distanční výuku i další úskalí v čase pandemie

Občané Prahy 7, kteří si v nejrůznějších situacích během pandemie covid-19 neví rady, se mohou obracet na infolinku městské části nebo na některou z tematických poraden. Od června loňského roku na Sedmičce funguje také poradna pro rodiny, které se (nejen) v souvislostí s pandemií dostávají do tíživé situace. V současné době se městská část zaměřuje na podporu rodin a škol v oblasti doučování a dalších potřeb během distanční výuky. 

„Děti, rodiče i učitelé se během pandemie potýkají s mnoha nejrůznějšími problémy. Snažíme se jim být maximálně nápomocní. Od jara zajišťujeme výpočetní techniku pro děti z rodin v nepříznivé finanční situaci a zřídili jsme také poradnu, na kterou se mohou obracet rodiče, když si neví s čímkoli rady. Aktuálně řešíme téma doučování. Máme tu velkou spoustu učitelů, organizací, rodičů a dobrovolníků, kteří doučování zajišťují nebo jsou připraveni pomoc nabídnout. Zřídili jsme proto pilotní pozici lokálního koordinátora, který tyto nabídky vyhledává, mapuje a propojuje s jednotlivými školami, aby se konkrétní podpora dostala všem dětem i rodičům, kteří v době náročné distanční výuky uvítají pomocnou ruku,“ uvedla radní Prahy 7 pro oblast školství a vzdělávání Hana Šišková.    

Na poradnu pro rodiny se mohou zájemci obracet telefonicky od pondělí do čtvrtku, v čase 9 – 17 hodin, tel.: 220 144 097 nebo 605 070 056 či prostřednictvím e-mailu: poradenstvi@praha7.cz

Odborníci rodičům pomohou s konkrétními problémy a provedou je systémem podpory a služeb, které lze v krizových situacích využít. Poradenství je poskytováno bezplatně a anonymně.

„Poradna pro rodiny vedle záležitostí škol a výuky řeší celou řadu problémů, které doba pandemie přináší. Obracejí se na nás například lidé, kteří přišli o pravidelné příjmy a neorientují se v systému sociálních služeb, protože je nikdy dřív nepotřebovali. Nabízíme také psychologické poradenství, jelikož lidé dlouhodobě čelí velkému tlaku a napětí. A rodiče se na nás s důvěrou mohou obrátit také se záležitostmi, které s pandemií přímo nesouvisí, jako jsou problémy s návykovými látkami, domácí násilí, šikana, úmrtí v rodině a jiné zátěžové situace,“ doplnil radní Prahy 7 Jakob Hurrle, který má na starosti sociální a zdravotní politiku.   Autor: TZ, red

Praha 6 stále přispívá dětem na prázdninové volnočasové aktivity

15. srpna 2022 v 17:03

Prázdniny se pozvolna chýlí ke konci a v programu Šestka táborová, jehož prostřednictvím Praha 6 přispívá dětem na prázdninové volnočasové aktivity, zbývá ještě 650 tisíc z původních třech milionů korun.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Praha 2 opravuje dětská hřiště v Riegrových sadech a na Folimance

14. srpna 2022 v 11:00

Od pondělí 15. srpna bude částečně omezen provoz dětského hřiště U Draka v Riegrových sadech, kde bude během následujících 14 dnů probíhat výměna starého, vysloužilého pískoviště za nové. Součástí prací bude i montáž nového zastínění.

Dětské hřiště Kampa je uzavřeno, radnice na něm obnovuje povrchy

13. srpna 2022 ve 20:21

Hřiště bude uzavřeno pouze po nezbytně nutnou dobu. Během oprav havarijního stavu povrchu dětského hřiště bude zároveň opraveno i pískoviště.

Dny Prahy 11 pro děti

12. srpna 2022 v 09:55

První den oslav, čtvrtek 8. září, přinese velkou zábavu těm nejmenším. Svou práci i techniku přiblíží hlavní složky integrovaného záchranného systému.

V KC Zahrada se otevře kroužek plný příběhů dějin 20. století

10. srpna 2022 v 09:18

V první polovině září zahájí Divadlo Paměti národa v KC Zahrada první semestr divadelního kroužku. Kroužek je otevřený dětem a mladým lidem od 12 do 18 let a bude se věnovat práci s příběhy pamětníků historických událostí 20. století. Studenti se seznámí s archivními materiály a budou společně...

Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Praha 11: Přípravy na letošní slavnosti jsou v plném proudu

5. srpna 2022 v 08:26

Radnice připravuje letošní Dny Prahy 11. Oblíbený festival v okolí Chodovské tvrze se koná ve dnech 8.-10. září, a i letos nabídne kromě skvělé muziky a jídla také bohatý program pro děti.

Zábavný den s Městskou policií

4. srpna 2022 ve 12:20

Praha 2 společně s Městskou policií pořádá v úterý 9. srpna pro děti zábavný den. Sportovně laděné odpoledne bude plné her a soutěží.

Praha 2 zajistí přeočkování seniorů proti nemoci covid-19

3. srpna 2022 ve 22:11

Praha 2 rozesílá seniorům nad 80 let dopis, ve kterém jim nabízí zajistit aplikaci čtvrté dávky vakcíny proti onemocnění covid-19. Ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze tak chce nabídnout toto přeočkování rychle, bez front a stresu.

Rády se vaše děti prohání na koloběžce? Vezměte je na závody

2. srpna 2022 v 09:13

Závody připravila Praha 14 na 7. září, v 16 hodin na pěší promenádě nad tubusem metra.

Pohádky Na Dvorečku v Praze 9 celý srpen

30. července 2022 v 11:18

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná i v srpnu v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Devatenácté VyšeHrátky v září opět na Vyšehradě

29. července 2022 ve 21:34

Festival pro děti a jejich rodiče VyšeHrátky se opět vrací na pražský Vyšehrad. Devatenáctý ročník proběhne v termínu od 1. do 4. září.

Další články
Nahoru