Dnes Neděle - polojasno 27°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 14. 8. 2022
Svátek má Alan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 7 pokračuje v revitalizaci vnitrobloků, chystá i investice do zeleně
Vnitroblok v ulici U Vody. Foto: MČ Praha 7

Praha 7 pokračuje v revitalizaci vnitrobloků, chystá i investice do zeleně

Nedávno odstartovala rekonstrukce vnitrobloku v holešovické ulici U Vody. Celý prostor se dočká rozsáhlých změn, včetně nové zeleně, upravených cest a objízdné komunikace, laviček, pítka i dalšího vybavení.

Předběžné náklady na rekonstrukci tohoto vnitrobloku na území sedmé městské části činí zhruba 6,5 milionu korun. „V přípravě je také rekonstrukce vnitrobloku U Uranie,“ informovala server Pražský patriot Terezie Stehlíková z Oddělení komunikace Prahy 7.

Letos bude dokončena rekonstrukce dětského hřiště na Ortenově náměstí včetně nových výsadeb, vše za zhruba osm milionů korun. Hřiště a jeho herní prvky již byly zastaralé a nevyhovovaly moderním standardům. Návštěvníkům zde budou k dispozici nově také toalety.

Obnovených herních prvků se dočká i hřiště U Vody, současné dřevěné prvky se dostávají na hranu své životnosti. Zde jsou vyčísleny předběžné náklady na 810 000 korun.

Počítá se také s obnovou mlatového povrchu v parku Tusarova a u sv. Antonína mlatové plochy v těchto parcích již ztrácí požadované vlastnosti a neplní ani funkci estetickou. Obnova lokality přijde Prahu 7 na milion korun.

„Mobiliář na dětských hřištích a v parcích byl obnoven v roce 2020, tento rok bude probíhat jen běžná údržba,“ podotkla Stehlíková. Mezi pravidelné výdaje městské části spadají opravy výtluků na chodnících, měsíčně stojí v průměru 50 000 korun.

V přípravě je několik projektů úprav veřejného prostranství ulic: Veletržní, Umělecká, Strojnická, U Studánky a Františka Křížka. Realizace proběhne v následujících letech. 

Jaké investice do zeleně bude Praha 7 letos realizovat?  V plánu je výsadba trvalek v zeleni mezi ulicemi Bubenské nábřeží a Argentinská (35 000 korun) a také do rabátek u Obchodního centra Stromovka (100 000 korun), s čímž se v daném místě počítalo již v průběhu jeho výstavby.

Dosadby jsou v plánu i u stanice metra Vltavská (přibližně 400 000 korun), kde se trvalky nadmíru rozrostly, a tak budou vysazeny cibuloviny pro zvýšení druhové rozmanitosti.

Dále je v plánu kompletní rekonstrukce záhonu v ulici Kostelní v hodnotě 2,5 milionu korun. „Záhony jsou zde již za hranou životnosti, a navíc je třeba zajistit i vhodnější půdní prostředí pro stávající stromy,“ popsala Stehlíková.

Nový trvalkový záhon bude realizován ve středovém pásu v ulici Jateční (2,6 milionu korun). Severní část záhonu se stromy bude zatravněna, v jižní budou vysazeny trvalkové záhony, středem povede mlatová cesta. Výsadba naváže na trvalkové záhony před dětským hřištěm Sedmikráska.

Technická správa komunikací by měla letos realizovat tvorbu nových záhonů v ulicích Bubenská, Nad Štolou a travních pásů v ulici Stupkova. Tuto zeleň následně převezme do správy Praha 7.

V plném proudu je také příprava nového parku U Vody na severním nábřeží Vltavy – mezi holešovickým přístavem a mostem Barikádníků. V únoru Praha 7 vyhlásila výsledky urbanisticko-krajinářské soutěže.

Jejím cílem bylo navrhnout revitalizaci prostoru, aby zde mohlo vzniknout místo vhodné pro sport, pikniky, procházky a bohaté komunitní využití. Autorem vítězného návrhu je ateliér YYYY. K realizaci dojde v následujících letech.


Autor: Jan Puci

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

Včera ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

V KC Zahrada se otevře kroužek plný příběhů dějin 20. století

10. srpna 2022 v 09:18

V první polovině září zahájí Divadlo Paměti národa v KC Zahrada první semestr divadelního kroužku. Kroužek je otevřený dětem a mladým lidem od 12 do 18 let a bude se věnovat práci s příběhy pamětníků historických událostí 20. století. Studenti se seznámí s archivními materiály a budou společně...

Sportovní hala Jána Mahora

10. srpna 2022 v 08:16

Praha 8 zve na prezentaci architektonické studie plánované sportovní haly na sídlišti Ďáblice. Prezentaci povede autor návrhu Tomáš Podrázský a účastnit se budou rovněž zástupci sportovních klubů.

Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Další články
Nahoru