Dnes Úterý - zatazeno 4°C
Zítra Středa - oblacno 3°C
Úterý 25. 1. 2022
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 7 pokračuje v revitalizaci vnitrobloků, chystá i investice do zeleně
Vnitroblok v ulici U Vody. Foto: MČ Praha 7

Praha 7 pokračuje v revitalizaci vnitrobloků, chystá i investice do zeleně

Nedávno odstartovala rekonstrukce vnitrobloku v holešovické ulici U Vody. Celý prostor se dočká rozsáhlých změn, včetně nové zeleně, upravených cest a objízdné komunikace, laviček, pítka i dalšího vybavení.

Předběžné náklady na rekonstrukci tohoto vnitrobloku na území sedmé městské části činí zhruba 6,5 milionu korun. „V přípravě je také rekonstrukce vnitrobloku U Uranie,“ informovala server Pražský patriot Terezie Stehlíková z Oddělení komunikace Prahy 7.

Letos bude dokončena rekonstrukce dětského hřiště na Ortenově náměstí včetně nových výsadeb, vše za zhruba osm milionů korun. Hřiště a jeho herní prvky již byly zastaralé a nevyhovovaly moderním standardům. Návštěvníkům zde budou k dispozici nově také toalety.

Obnovených herních prvků se dočká i hřiště U Vody, současné dřevěné prvky se dostávají na hranu své životnosti. Zde jsou vyčísleny předběžné náklady na 810 000 korun.

Počítá se také s obnovou mlatového povrchu v parku Tusarova a u sv. Antonína mlatové plochy v těchto parcích již ztrácí požadované vlastnosti a neplní ani funkci estetickou. Obnova lokality přijde Prahu 7 na milion korun.

„Mobiliář na dětských hřištích a v parcích byl obnoven v roce 2020, tento rok bude probíhat jen běžná údržba,“ podotkla Stehlíková. Mezi pravidelné výdaje městské části spadají opravy výtluků na chodnících, měsíčně stojí v průměru 50 000 korun.

V přípravě je několik projektů úprav veřejného prostranství ulic: Veletržní, Umělecká, Strojnická, U Studánky a Františka Křížka. Realizace proběhne v následujících letech. 

Jaké investice do zeleně bude Praha 7 letos realizovat?  V plánu je výsadba trvalek v zeleni mezi ulicemi Bubenské nábřeží a Argentinská (35 000 korun) a také do rabátek u Obchodního centra Stromovka (100 000 korun), s čímž se v daném místě počítalo již v průběhu jeho výstavby.

Dosadby jsou v plánu i u stanice metra Vltavská (přibližně 400 000 korun), kde se trvalky nadmíru rozrostly, a tak budou vysazeny cibuloviny pro zvýšení druhové rozmanitosti.

Dále je v plánu kompletní rekonstrukce záhonu v ulici Kostelní v hodnotě 2,5 milionu korun. „Záhony jsou zde již za hranou životnosti, a navíc je třeba zajistit i vhodnější půdní prostředí pro stávající stromy,“ popsala Stehlíková.

Nový trvalkový záhon bude realizován ve středovém pásu v ulici Jateční (2,6 milionu korun). Severní část záhonu se stromy bude zatravněna, v jižní budou vysazeny trvalkové záhony, středem povede mlatová cesta. Výsadba naváže na trvalkové záhony před dětským hřištěm Sedmikráska.

Technická správa komunikací by měla letos realizovat tvorbu nových záhonů v ulicích Bubenská, Nad Štolou a travních pásů v ulici Stupkova. Tuto zeleň následně převezme do správy Praha 7.

V plném proudu je také příprava nového parku U Vody na severním nábřeží Vltavy – mezi holešovickým přístavem a mostem Barikádníků. V únoru Praha 7 vyhlásila výsledky urbanisticko-krajinářské soutěže.

Jejím cílem bylo navrhnout revitalizaci prostoru, aby zde mohlo vzniknout místo vhodné pro sport, pikniky, procházky a bohaté komunitní využití. Autorem vítězného návrhu je ateliér YYYY. K realizaci dojde v následujících letech.


Autor: Jan Puci

Praha 4 prodloužila nájemní smlouvu s Fidlovačkou

Dnes v 06:51

Divadlo Fidlovačka bude dál bavit diváky v Praze 4 Nuslích. Dnes byla prodloužena nájemní smlouva, kterou podepsali místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09) se zástupci scény.

V sadech Svatopluka Čecha budou vodotrysky, mlžítka a brouzdaliště

Včera v 10:13

Praha 2 zahájila minulý týden stavební práce v sadech Svatopluka Čecha. Výsledkem bude nový vodní prvek v centrální části parku. Vodotrysky a brouzdaliště osvěží návštěvníky už letos, zahájení zkušebního provozu je plánováno během letních prázdnin. V ploše mezi tryskami bude viditelný úryvek...

Středisko volného času Jednička pozve na Island

23. ledna 2022 v 08:15

První cestovatelský večer, v rámci kterého se pokocháte dechberoucími fotografiemi ze země ohně a ledu doprovázenými povídáním o historii a legendách se koná v SVČ Jednička v pondělí 24. ledna od 19 hodin.

Praha 11: U retenční nádrže Hájecká se budou kácet topoly

21. ledna 2022 ve 14:28

Ve dnech 24. ledna až 28. ledna budou Lesy hl. m. Prahy v lokalitě ulice U Přehrady provádět práce spojené s kácením devíti vzrostlých topolů, které rostou na hrázi retenční nádrže R1 Hájecká a svým kořenovým systémem tuto hráz narušují.

Dobrý nápad pro Dvojku. Hlasovat můžete do 6. února

21. ledna 2022 v 10:21

Prvního srpna odstartoval pilotní projekt participativního rozpočtu Prahy 2. Během dvou měsíců občané podali celkem třináct návrhů, do další fáze postoupily celkem čtyři návrhy.

Chci se v klidu vyspat. Sousedská poradna Prahy 1

21. ledna 2022 v 07:58

Jak se bránit nepřizpůsobivým krátkodobým nájemníkům? Jak se bránit, když je porušován domovní řád? Můžete mít ve výtahu kameru?

Další články
Nahoru