Dnes Středa - skorojasno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 4°C
Středa 21. 4. 2021
Svátek má Alexandra
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 7 pokračuje v revitalizaci vnitrobloků, chystá i investice do zeleně
Vnitroblok v ulici U Vody. Foto: MČ Praha 7

Praha 7 pokračuje v revitalizaci vnitrobloků, chystá i investice do zeleně

Nedávno odstartovala rekonstrukce vnitrobloku v holešovické ulici U Vody. Celý prostor se dočká rozsáhlých změn, včetně nové zeleně, upravených cest a objízdné komunikace, laviček, pítka i dalšího vybavení.

Předběžné náklady na rekonstrukci tohoto vnitrobloku na území sedmé městské části činí zhruba 6,5 milionu korun. „V přípravě je také rekonstrukce vnitrobloku U Uranie,“ informovala server Pražský patriot Terezie Stehlíková z Oddělení komunikace Prahy 7.

Letos bude dokončena rekonstrukce dětského hřiště na Ortenově náměstí včetně nových výsadeb, vše za zhruba osm milionů korun. Hřiště a jeho herní prvky již byly zastaralé a nevyhovovaly moderním standardům. Návštěvníkům zde budou k dispozici nově také toalety.

Obnovených herních prvků se dočká i hřiště U Vody, současné dřevěné prvky se dostávají na hranu své životnosti. Zde jsou vyčísleny předběžné náklady na 810 000 korun.

Počítá se také s obnovou mlatového povrchu v parku Tusarova a u sv. Antonína mlatové plochy v těchto parcích již ztrácí požadované vlastnosti a neplní ani funkci estetickou. Obnova lokality přijde Prahu 7 na milion korun.

„Mobiliář na dětských hřištích a v parcích byl obnoven v roce 2020, tento rok bude probíhat jen běžná údržba,“ podotkla Stehlíková. Mezi pravidelné výdaje městské části spadají opravy výtluků na chodnících, měsíčně stojí v průměru 50 000 korun.

V přípravě je několik projektů úprav veřejného prostranství ulic: Veletržní, Umělecká, Strojnická, U Studánky a Františka Křížka. Realizace proběhne v následujících letech. 

Jaké investice do zeleně bude Praha 7 letos realizovat?  V plánu je výsadba trvalek v zeleni mezi ulicemi Bubenské nábřeží a Argentinská (35 000 korun) a také do rabátek u Obchodního centra Stromovka (100 000 korun), s čímž se v daném místě počítalo již v průběhu jeho výstavby.

Dosadby jsou v plánu i u stanice metra Vltavská (přibližně 400 000 korun), kde se trvalky nadmíru rozrostly, a tak budou vysazeny cibuloviny pro zvýšení druhové rozmanitosti.

Dále je v plánu kompletní rekonstrukce záhonu v ulici Kostelní v hodnotě 2,5 milionu korun. „Záhony jsou zde již za hranou životnosti, a navíc je třeba zajistit i vhodnější půdní prostředí pro stávající stromy,“ popsala Stehlíková.

Nový trvalkový záhon bude realizován ve středovém pásu v ulici Jateční (2,6 milionu korun). Severní část záhonu se stromy bude zatravněna, v jižní budou vysazeny trvalkové záhony, středem povede mlatová cesta. Výsadba naváže na trvalkové záhony před dětským hřištěm Sedmikráska.

Technická správa komunikací by měla letos realizovat tvorbu nových záhonů v ulicích Bubenská, Nad Štolou a travních pásů v ulici Stupkova. Tuto zeleň následně převezme do správy Praha 7.

V plném proudu je také příprava nového parku U Vody na severním nábřeží Vltavy – mezi holešovickým přístavem a mostem Barikádníků. V únoru Praha 7 vyhlásila výsledky urbanisticko-krajinářské soutěže.

Jejím cílem bylo navrhnout revitalizaci prostoru, aby zde mohlo vzniknout místo vhodné pro sport, pikniky, procházky a bohaté komunitní využití. Autorem vítězného návrhu je ateliér YYYY. K realizaci dojde v následujících letech.


Do soutěže Nej sestřička se lze přihlašovat do 30. dubna

Dnes v 10:32

Zdravotnictví za poslední rok prošlo ohromnou zatěžkávací zkouškou. V boji proti koronaviru jsou aktivně nasazeny desetitisíce lékařů a sester. Aby byli nablízku všem, kteří se ocitli v ohrožení života a pomohli jim vyhrát těžký boj se zákeřnou nemocí. Zviditelnit a ocenit práci sester – to je...

PVK doporučují: Zkontrolujte vodu ve studních

Včera v 09:46

Voda ze soukromých studní nepodléhá žádné pravidelné kontrole, proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují tuto vodu nejméně jednou ročně zkontrolovat.

Projekt Školní obědy pro každé dítě bude i v příštím školním roce

Včera v 09:23

Začátkem března letošního roku vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí výzvu Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi, a to v rámci Operačního programu potravinové a materiální pomoci. Praha se do tohoto programu zapojuje pravidelně již od roku 2016, a to s projekty pod názvem Školní...

Zaměstnanci pražské záchranky podpoří sbírku pro malou pacientku

19. dubna 2021 v 19:08

Na jaře v roce 2019 se rodině Černých obrátil život naruby. Jejich nejmladší dcerka Šošana tehdy málem utonula v zahradním jezírku, pod jehož hladinou byla téměř deset minut. Noční můra každého rodiče, mimořádně náročný zásah pro pražské záchranáře. Díky 1,5 hodiny dlouhé resuscitaci, kterou...

Návrhy do Participativního rozpočtu mohou občané Prahy 15 podávat již zítra

18. dubna 2021 v 10:44

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Praha 13 se zapojí do Sbírky potravin

17. dubna 2021 ve 12:09

Za týden, v sobotu 24. dubna, proběhne po celé republice Sbírka potravin. Pokud nakoupíte v supermarketu, který je do sbírky zapojen, můžete přímo na místě věnovat část nákupu lidem v tísni. Vhodné jsou zejména trvanlivé potraviny, dětské výživy, drogistické zboží...

Zachytit osudy pamětníků 20. století zvládli mladí dokumentaristé i v době pandemie

17. dubna 2021 v 10:55

Ani náročný rok 2020 v době covidové epidemie, zavřené školy s distanční výukou, či online nahrávání nezabránilo mladým dokumentaristům z Prahy 11 zaznamenávat neobyčejná vyprávění pamětníků 20. století.

Praha 4 rozšiřuje sběr oleje a tuků z domácností, přibydou nová stanoviště

17. dubna 2021 v 10:04

Praha 4 bude pokračovat ve sběru olejů a tuků od obyvatel. Obyvatelé městské části mohou i nadále odevzdávat použitý olej do nádob na sběr použitého oleje, které jsou umístěné na vybraných stanovištích tříděného odpadu.

Praha 1 představuje plán na revitalizaci malostranského parku Cihelná

17. dubna 2021 v 09:05

Celková revitalizace prostranství na břehu Vltavy naváže na záměr hlavního města, které chce vést po rampě pod Mánesovým mostem cyklostezku směřující na území sousední Prahy 7. Projekt počítá i s opravou nábřeží, stezkou pro pěší, trávníky, hracím koutkem pro děti, pítkem, novými stromy, lavičkami...

Praha 6: Kontejnery na rostlinný odpad ze zahrádek

17. dubna 2021 v 08:01

Víkendové velkoobjemové kontejnery na likvidaci zejména rostlinného odpadu ze zahrádek, ale i na objemný odpad z domácností budou na stanovištích během tohoto víkendu.

Další články
Nahoru