Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 7 pokračuje v revitalizaci vnitrobloků, chystá i investice do zeleně
Vnitroblok v ulici U Vody. Foto: MČ Praha 7

Praha 7 pokračuje v revitalizaci vnitrobloků, chystá i investice do zeleně

Nedávno odstartovala rekonstrukce vnitrobloku v holešovické ulici U Vody. Celý prostor se dočká rozsáhlých změn, včetně nové zeleně, upravených cest a objízdné komunikace, laviček, pítka i dalšího vybavení.

Předběžné náklady na rekonstrukci tohoto vnitrobloku na území sedmé městské části činí zhruba 6,5 milionu korun. „V přípravě je také rekonstrukce vnitrobloku U Uranie,“ informovala server Pražský patriot Terezie Stehlíková z Oddělení komunikace Prahy 7.

Letos bude dokončena rekonstrukce dětského hřiště na Ortenově náměstí včetně nových výsadeb, vše za zhruba osm milionů korun. Hřiště a jeho herní prvky již byly zastaralé a nevyhovovaly moderním standardům. Návštěvníkům zde budou k dispozici nově také toalety.

Obnovených herních prvků se dočká i hřiště U Vody, současné dřevěné prvky se dostávají na hranu své životnosti. Zde jsou vyčísleny předběžné náklady na 810 000 korun.

Počítá se také s obnovou mlatového povrchu v parku Tusarova a u sv. Antonína mlatové plochy v těchto parcích již ztrácí požadované vlastnosti a neplní ani funkci estetickou. Obnova lokality přijde Prahu 7 na milion korun.

„Mobiliář na dětských hřištích a v parcích byl obnoven v roce 2020, tento rok bude probíhat jen běžná údržba,“ podotkla Stehlíková. Mezi pravidelné výdaje městské části spadají opravy výtluků na chodnících, měsíčně stojí v průměru 50 000 korun.

V přípravě je několik projektů úprav veřejného prostranství ulic: Veletržní, Umělecká, Strojnická, U Studánky a Františka Křížka. Realizace proběhne v následujících letech. 

Jaké investice do zeleně bude Praha 7 letos realizovat?  V plánu je výsadba trvalek v zeleni mezi ulicemi Bubenské nábřeží a Argentinská (35 000 korun) a také do rabátek u Obchodního centra Stromovka (100 000 korun), s čímž se v daném místě počítalo již v průběhu jeho výstavby.

Dosadby jsou v plánu i u stanice metra Vltavská (přibližně 400 000 korun), kde se trvalky nadmíru rozrostly, a tak budou vysazeny cibuloviny pro zvýšení druhové rozmanitosti.

Dále je v plánu kompletní rekonstrukce záhonu v ulici Kostelní v hodnotě 2,5 milionu korun. „Záhony jsou zde již za hranou životnosti, a navíc je třeba zajistit i vhodnější půdní prostředí pro stávající stromy,“ popsala Stehlíková.

Nový trvalkový záhon bude realizován ve středovém pásu v ulici Jateční (2,6 milionu korun). Severní část záhonu se stromy bude zatravněna, v jižní budou vysazeny trvalkové záhony, středem povede mlatová cesta. Výsadba naváže na trvalkové záhony před dětským hřištěm Sedmikráska.

Technická správa komunikací by měla letos realizovat tvorbu nových záhonů v ulicích Bubenská, Nad Štolou a travních pásů v ulici Stupkova. Tuto zeleň následně převezme do správy Praha 7.

V plném proudu je také příprava nového parku U Vody na severním nábřeží Vltavy – mezi holešovickým přístavem a mostem Barikádníků. V únoru Praha 7 vyhlásila výsledky urbanisticko-krajinářské soutěže.

Jejím cílem bylo navrhnout revitalizaci prostoru, aby zde mohlo vzniknout místo vhodné pro sport, pikniky, procházky a bohaté komunitní využití. Autorem vítězného návrhu je ateliér YYYY. K realizaci dojde v následujících letech.


Autor: Jan Puci

Den s Policií ČR Praha

Včera v 15:47

V sobotu 10. června proběhne na Letenské pláni již třináctý ročník Dne s Policií České republiky. Návštěvníci se mohou od 10 do 16 hodin těšit na množství vystavené policejní techniky a ukázky činností policistů.

Sobota: Na Kulaťák na trhy

Včera v 15:39

Sobotní trhy na Kulaťáku se konají od 8 do 14 hodin. Kromě tradiční nabídky se můžete těšit i na osvěžující ledové nápoje od The Tea Republic, Česko.  

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 23. týden

Včera ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Den dětí v Praze 10

Včera v 08:08

Divadélko, zábavné dílny, workshopy, provazochodectví, žonglování nebo chůdy. V sobotu 3. června bude Park Malinová – Chrpová patřit dětem.

Historická procházka Prahou 6

1. června 2023 ve 13:34

Procházka do minulosti, věnovanou zajímavým místům v Břevnově spojeným s koncerty a dalšími aktivitami československé undergroundové komunity a speciálně skupiny The Plastic People of the Universe se koná v úterý 6. června. Průvodcem bude pamětník i dokumentátor těchto událostí, badatel František...

Sportujte s Desítkou. Den jógy v Malešickém parku

31. května 2023 v 17:40

V sobotu 10. června se bude v Malešickém parku cvičit jóga. Den jógy začne ve 14 hodin, potrvá do 18 hodin.

PVK: Nová desková hra ukáže výrobu, distribuci a úpravu pitné vody

31. května 2023 ve 12:48

Pražské vodovody a kanalizace v rámci inovačního maratonu Nakopni Prahu 2023 vyhlásily extra výzvu: Zdravá a čistá voda pro Prahu.

Deset kapitol z historie Viktorie Žižkov ukáže výstava

31. května 2023 v 11:30

Deset výstavních ploch, deset kapitol z historie Viktorie Žižkov nabízí výstava „Cesta do hlubin fotbalový duše“, na náměstí Radost v Praze 3.

Včely zblízka poznáte v botanické zahradě v Troji

31. května 2023 v 10:52

Botanická zahrada hl. m. Prahy zahajuje panelovou výstavu, která návštěvníkům ukáže včelu medonosnou tak, jak ji neznají. Fotografie, které vznikly využitím mikrofotografické techniky skenovací elektronové mikroskopie, představí pomocí až 4000násobně zvětšených fotografií detaily ze života tohoto...

Praha 6: Bavíme se o Šáreckém údolí

31. května 2023 v 05:18

Praha 6 pokračuje v setkání zástupců radnice s obyvateli. Polslední květnový den to bude Šárecké údolí a následovat bude červnové setkání ve Střešovicích.

Praha 6: Červen v Letním kině

30. května 2023 ve 13:13

Letní kino neKONEČNÁ Vypich začíná ve čtvrtek promítat.  V červnové nabídce najdete šest fimů, začíná se ve 21 hodin.

Další články
Nahoru