Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 7 pokračuje v kurzech českého jazyka pro ukrajinské středoškoláky

Sedmá městská část od září spustila bezplatné intenzivní kurzy českého jazyka, které mají za cíl pomoci mladým lidem z Ukrajiny od patnácti let s další adaptací v českém prostředí a s přípravou na možné studium na českých středních a vysokých školách. 

Aktuálně probíhající kurzy podpořila organizace UNICEF a hl. m. Praha. Za finanční podpory hlavního města bude Praha 7 v kurzech pokračovat také v příštím roce.

„Hlásit se mohli zájemci z celé Prahy. Celkem nám přišlo na 160 přihlášek. Snažili jsme se proto zajistit, aby kurzy mohly pokračovat i v příštím roce a aby se nám ideálně podařilo jejich kapacitu ještě rozšířit. Chceme pomoci mladým lidem, kteří v současné době nemají šanci dostat se na střední či vysoké školy, více si osvojit jazyk, připravovat se na studium a neztrácet další měsíce bez perspektivy na zapojení do zdejšího vzdělávacího systému či jakéhokoli jiného uplatnění,“ řekla místostarostka Prahy 7 Hana Šišková, která má na starosti školství a vzdělávání.   

Kurzy jsou zdarma a aktuální turnus probíhá do ledna příštího roku.

Na pokračování se městské části podařilo získat dotaci hl. m. Prahy ve výši dva miliony korun. Kapacita kurzů bude navýšena na přibližně 110 účastníků.

Jedná se o intenzivní výuku českého jazyka spojenou s osvojením základních reálií a prohloubením orientace v českém školním systému. Rozsah výuky jsou čtyři vyučovací hodiny denně, pět dní v týdnu. Součástí kurzů je závěrečné přezkoušení znalostí potřebných pro případné složení certifikované jazykové zkoušky z češtiny.


Autor: Alo

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Včera v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru